Forum Spółki giełdowe TVN

Walne TVN zdecydowało o wypłacie dywidendy

Walne TVN zdecydowało o wypłacie dywidendy

Money.pl / 2013-04-15 13:17
Komentarze do wiadomości: Walne TVN zdecydowało o wypłacie dywidendy.
Wyświetlaj:
filand / 2013-04-15 15:45
W trakcie ostatnich 12 miesięcy cena akcji spadła o 12,52 procent. W ciągu 3 lat to -47,42 %. W ciągu 5 lat to -57,51 %. W trakcie ostatnich 6 miesięcy to wzrost kursu o 34,68 procent. W ciągu miesiąca spadek o 1,16 %. Akcja ma charakter ofensywny (Beta 1,1 ). ROA = 7,0 %; ROE = 14,6 procent. Wskaźnik P/E wskazuje, że przy zachowaniu dotychczasowej dynamiki zysku netto na 1 akcję stopa zwrotu w wysokości 100 procent przyjdzie po upływie 80,6 roku. Średniorocznie daje to 1,24 procent stopy zwrotu. Inflacja CPI po lutym 2013 roku wynosi 1,3 procent. P/Bv na pzoiomie 2,6 co co oznacza, ze przy aktualnej cenie akcji 9,4 pln za złotówkę majątku księgowego nabywca akcji płaci 2,54 pln. Stopa dywidendy to 6,84 %. W ubiegłym roku stopa dywidendy wynosiła 0,96 % (CPI po kwietniu 2012 roku wynosiło 4,0 procent w ujęciu rok do roku). Aktualny kurs dolara USA to 3,1407 pln (15:12 czasu polskiego). Wobec powyższego cena akcji to 2,99 usd.
Na nieco lepiej rozwiniętym rynku niż "warszawski warzywniaK" przy podobnych parametrach mam do dyspozycji 225 obiektów inwestycyjnych. Jeśli skalę porównania zawęzymy tylko do akcji dywidendowych to pozostanie w zestawieniu 12 obiektów inwestycyjnych. Rozpiętość wskaźnika Beta wynosi 0d 0,29 do 0,92 a zatem wszystkie są defensywne. Natomiast stopy zwrotu za 52 tygodnie są jak najbardziej atrakcyjne. Oprócz faktu, że wśród wspomnianej dwunastki mamy ciekawy rozkład jeśli chodzi o cykliczność wypłat (5 obiektów wypłaciło 1 raz za ostatnie 12 miesięcy 1/12; 2 obiekty 2/12; 2 obiekty 3/12; 2 obiekty 7/12; 1 obiekt 9/12 )to wszystkie miały dodatnią stopę zwrotu za ostatnie 12 miesięcy. Przedział wynosił od 3,63 % do 77,15 %. Średnia arytmetyczna stopa zwrotu wynosi 36,91 procent. Nie wiem dla kogo ale dla mnie takie akcje jak TVN są bardzo, ale to bardzo drogie i nie stać mnie na marnowanie pieniędzy. Może polscy licencjonowani mistrzowie świata są na tyle bogaci, że będą kupować te akcji. Mnie to nie interesuje.
Natomiast wszelkiej maści skrybom życzę wszystkiego najlepszego. Bawcie się dobrze psychole.
werrwereqwrqrq / 83.12.121.* / 2013-04-15 13:17
jakby tak wsadzis do p****** wszystkich ubeków i TW to okazałoby sie ze TVN nie ma ani zarzadu ani rady nadzorczej ani połowy dziennikarzy ;D Najbardzie w TVN lubie pana Węglarczyka- wnuka pułkownika UB Swiatło- jak sie wypowiada na temat patriotyzmu i religii katolickiej:D to jakby słuchac opowieści slepego o kolorach
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy