Forum Forum inwestycyjneFundusze

Wciąż na + ale..............

Wciąż na + ale..............

ZZZP / 217.97.156.* / 2007-07-31 08:26
.....już dużo mniej. Proszę o ocenę portfela:
20000 Multibank agresywny
10000 PZUMiS
10000 DWSMIS PLN
10000 BPH Akcji

...sugestie, porady, z góry dziękuję
Wyświetlaj:
mario30 / 2007-08-01 14:23
Masz więc dwa wyjścia - sprzedać póki jesteś na + lub czekać. Jeśli to długoterminowa inwestycja to poczekaj! Potem koniecznie zmniejsz udział funduszy typu MIŚ, dobierz jakiś stabilny np. SEB4. Ja osobiście preferuje f. aktywnej alokacji np. Allianz Aktywnej Alokacji lub UniAktywna Alokacja jeśli chodzi o tę bezpieczniejszą część portfela. F. akcji również dzielę na mniej i bardziej agresywne - tzw. MIŚki stanowią najmniejszą część mojego portfela...
ZZZP / 82.139.35.* / 2007-08-01 14:49
TAK TO DLUGOTERMINOWA INWESTYCJA, wolałbym nie sprzedawać, nie ukrywam troche moje nerwy ucierpiały i na pewno portfel moj zmieni sie ale poki co to zamierzam przeczekac.

Dziekuje za odpowiedz
sebastian.drutowski / 2007-08-01 12:36 / "Uznany doradca inwestycyjny"
Powiem konkretnie. Portfel jest super ryzykowny i do tego jeszcze trzy misie. Coś mi się wydaje , że za moment będą już straty i to bolesne. Ja bym to wszystko umorzył - nawet dzisiaj, póki jeszcze jest kolega na plusie. Można sobie zostawić na pamiątkę ze 6.000 - 7.000 w PZU MIS. A jak już umorzysz to poobserwuj rynek. I zbuduj sobie porządny portfel od nowa - oprócz fundów akcyjnych są jeszcze inne: mieszane, stabilne, bezpieczne. I jeszcze jedno - w tej chwili nie zaryzykował bym trzymanie portfela z zaangażowaniem w fundy akcyjne większym niż 50%. Jak tak czytam większość postów, to odnoszę nieodparte wrażenie że większość inwestujących to tzw. pokolenie hossy. Wchodzenie w tej chwili w akcje z dużymi sumami to skrajna nieodpowiedzialność. Proszę pamiętać o jednym: bessa z lat 2000-2002 zabrała blisko 60% wartości WIG-u. To naprawdę nie są żarty...
mario30 / 2007-07-31 23:53
"...największe straty ponosimy w pogoni za największym zyskiem..." :) Nie jest tak źle, jeszcze jestes na +...:) Jeśli nie traktujesz inwestycji w fundusze spekulacyjnie, to nie panikuj za bardzo, przeczekaj ten "nerwowy" okres a potem ...dywersyfikuj(lokata, f. stabilne, f. akcyjne)!
ZZZP / 217.97.156.* / 2007-08-01 07:59
Kupuje w multibanku, które fundusze stabilne kupic????
Lokata mnie nie interesuje:) Ryzyko jest mi znane ala dopoki nie jest "pod kreska" spie spokojnie, Inwestuje od 3 miesiecy moze sie jeszcze naucze:)
Ktory fundusz zostawic, z nich Twoim zdaniem nie jest dobry, i na jaki zmienic.
A ten portfel stworzylem sobie sam, nie chodze do specjalistow:)

Z gory dzieki!!!
jertom / 2007-08-01 09:14 / portfel / Bywalec forum
skoro jest ci znane ryzyko i mając taki portfel to powinieneś spaać spokojnie również i jak będzie pod kreską bo skoro idziesz wa bank na zyski to musisz się liczyć z tym że można stracić
a teraz to nie szalej tylko spokojnie siedz i oglądaj co się dzieje albo odbije i wtedy dopiero zmieniaj portfel
albo nie odbije i zaczniesz tracić i to będzie test nauczka na przyszłość i wtedy też siedz i podziwiaj aż do chwili jak odrobisz straty
a swoją drogą to lubię takich narwańców co to na szczycie 100% w akcje a na dołku sprzedają i 100% w obligace no już nie 100% bo stracili lubię bo wiećej wtedy ja zarabiam bo robię akurat odwrotne do opisanych ruchy
ZZZP / 217.97.156.* / 2007-08-01 13:12
NIe kupilem na szczycie i nie zamierzam sprzedawac w dolku.
Ju prawie miesiac patrze jak topnieje co dalej..........?
jertom / 2007-08-02 10:55 / portfel / Bywalec forum
a czy dzisiaj chcesz wybierać kasę ?
jeżeli tak to biegiem jeżeli nie i myślisz inwetować dłużej to nie patrz po co się denerwować
zajrzyj na konto za tydzień lub dwa jedż na urlop i wzależności od stanu podejmuj decyzje
a ten czs wykorzystaj na podszkolenie i wypoczynek
a tak na marginesie daje ci coś to oglądanie oprócz nerwów?
TaS / 2007-07-31 23:15 / Tysiącznik na forum
heh taki los jak sie sam akcyjne trzyma... portfel skrajnie nieodpowiedzialny i raczej kiepsko zdywersyfikowany :(

proponuje nastepnym razem byc mniej pazernym i myslec trzezwo :)
paraszopen / 2007-07-31 23:41
No niby tak, ale co zrobic jak tak doradzaja specjalisci, gadki typu ze przez 2 lata nalazalo by trzymac kase na funduszach akcyjnych :) ??
Ja dopiero zaczalem i doradzili mi
60% Legg Mason
30% CU Akcji Polskich
10% Arka Akcji
Obecnie mamy dosyc znaczne spadki, no i teraz kwestia czy czekanie wyjdzie na dobre czy dobije nas juz do konca ??
jertom / 2007-08-01 09:04 / portfel / Bywalec forum
jeżeli tak ci doradzili specjaliści to zmień ich i to szybko bo ich wqiedza na temat inwstowania jest znikoma
nigdy ale to nigdy gdy się zaczyna inwestować nie ładuje się 100% w akcje i co więcej nigdy nie trzyma się 100% w akcjach trzeba zawsze rozpraszać ryzyko mieć i akcje i obligacje i lokaę i rynek pieniężny
czasami gdy jest fajna koniunktura to można na krótkie okresy grać wa bank ale do tego potrzeba trochę wiedzy doświadczenia i stalowych nerwów
obecnie przeczekaj i zmień portfel przynajmniej na 50'50
blazek999 / 2007-07-31 23:51 / Bywalec forum
proponuje ci paraszopen przy górkach przerzucać fundy z akcyjnych do stabilnych albo realizuj zyski.... zobacz jakie akcje maja twoje fundy i po ich wzrostach stopniowo się wycofuj , lub zagryź zeby i czekaj d wrzesnia powinno byc lepiej az do wiosny :)
widzisz ja mam 15 % akcyjnych w portfelu i przy dołkach przerzucam z bezpiecznych fundow do akcyjnych .... odbicie nastapi na 90% - te 10% to coż.....
test 1 / 2007-08-01 10:45
Gdzie sprawdzic jakie akcje ma dany fund
TaS / 2007-08-01 22:50 / Tysiącznik na forum
niektore podaja swoje zazwyczaj nieaktualne portfele na stronach...

mozna tez patrzec na akcjonariaty spolek...

ale w 100% aktualnie ich nie rozgryziesz :)
TaS / 2007-07-31 23:47 / Tysiącznik na forum
hmm nie wiem jacy specjalisci :)

jesli chodzi o forumowiczow to pewnie zauwazyles,ze wiekszosc nawet gdy mowi o dluuuuugim terminie to nie zaczyna w 100% od akcji - przynajmniej rozsadniejsi...

a jesli taki portfel polecili Ci eksperci expandera, hbc czy innej instytucji to.. hmm no coz przeciez na akcyjnych maja najwieksza prowizje :)
paraszopen / 2007-08-01 10:16
firma nazywa sie Efect. Posrednicy finansowi. Sprzedali mi Aegona i ustalili portfel poczatkowy jak wyzej. Ja kupowalem juz w dolku, lecz dolek sie lekko rzecz ujmujac poglebil.
jertom / 2007-08-01 12:41 / portfel / Bywalec forum
AEGON program dobry ale portfel na początek zły
efect to pośrednik a nie bezposredni predstawiciel aegona i jego rolą powinno być dobrać jak najlepszy produkt i wariant
dobra rada zawsze zaczynaj u żródła
teraz uzbroj sie w cierpliwość może być że jeszcze spadnie i to nieżle w dół ale odbije z czasem srednio trzeba 3-5 miesięcy na wyrównanie takiej korekty
jeżeli zrobisz gwałtowny ruch w tej chwili to wygenerujesz straty i twoje straty będą wieksze
no niestety z inwestycjami tak jest że raz do góry raz do dołu
TaS / 2007-08-01 22:52 / Tysiącznik na forum
jak pewnie zauwazyles nie mam pojecia, ale i zaufania do wszelakich aegonow czy "aks"... choc kiedys moze moze...

sluchaj Jertoma - wie gosc co mowi/pisze ;)

co do czasu na odrobienie... przypomina mi sie maj 2006... stracony zysk od poczatku roku, odrabianie do konca roku... mniej wiecej .
paraszopen / 2007-08-02 11:12
No poki co nie jest jeszcze bardzo zle, chyba :) strata z regulara wynosi 1600 zl z dodatkowego 700 zl. Dzis wyniki byly na +, moze w koncu cos sie odbije. A teaz jesli mozecie mi doradzic. Jaki portfel zastosowac jak juz odrobia sie straty ?? Powiem ze na regularze mam 7000 zl a na dodatkowych 19 000 zl.
jertom / 2007-08-02 12:51 / portfel / Bywalec forum
konto regularne masz na conajmniej 5 lat w założeniach przez 10 lat nie ołaca się wyciągać ze względu na opłaty likwidacyjne w związku z tym mozna tutaj inwestować bardzo agresywnie w sosunku 70;30,80;20 akcji do bezpiecznego
ja mając taki rachunek osobiście traktuję jako przyszłą emeryturę i mam 100% w akcjach ale horyzont czasowy to 25 lat poszukaj gdzieś już cały portfel opisałem
ty sam musisz określić rozkład w zależności na jak długo chcesz inwestować
co do dodatkowego to trzeba inwestować bezpieczniej bo to jest awista w każdej chwili potrzebne propozycja to 50:50
jako bezpieczny wybież arkę ocgrony kapitału czyli rynek pieniężny zawsze zarabia ale nie za dużo
po funduszach domyślam się zę masz tz multi pin z mozliwością przewalutowywania
to tu propozycja na dziś to
20% legg mason
20% cu akcji
10%unkorona akcji
i masz drugie 50%
pamiętaj masz mozliwość darmowego transferowania w każdej chwili
paraszopen / 2007-08-04 01:54
OK propozycja wydaje sie rozsadna. To tylko teraz czekac jak akcje pojda w gore i zmienic portfel. Czy inwestycyjne przetransferowac na cos bezpieczniejszego juz teraz ??
jertom / 2007-08-05 17:15 / portfel / Bywalec forum
jeżeli jesteś na plusie jeszcze to można zrobić szybki ruch w ochronę by gdy tylko zacznie wzrastać wrócić w akcje
jeżeli jesteś na zero lub na minusie to nie warto ryzykować bo generujesz stratę lepiej poczekać na odbicie i już chociaż na minimalnych zyskach robić kosmetykę portfela
nie zapomnij w swoich rozważaniach że od chwili zlecenia do chwili realizacj transferu mija 3 dni robocze musisz to wkarkulować w swoje ruchy
ja osobiście nie robię nic tak było w maju zeszłego roku i co zapnieliśmy już o tym
ty w zależności od stanu nerwów i od tego jak wygląda konto uzależnij swoje ruchy
powodzenia
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy