Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wciąż nie ma nowej umowy gazowej z Rosją

Wciąż nie ma nowej umowy gazowej z Rosją

Money.pl / 2009-11-26 19:15
Komentarze do wiadomości: Wciąż nie ma nowej umowy gazowej z Rosją.
Wyświetlaj:
Taka jest prawda / 83.17.15.* / 2009-11-26 22:31
Juz po pierwszej swojej wizycie zagranicznej, ktora byla oczywiscie do Moskwy Tusk zostal okrzykniety przez gazete rosyjka Izwiestija jako " NASZ CZLOWIEK W WARSZAWIE". Tusk nie da zrobic krzywdy Rosji !!! A ze Polska podpisze cyrograf to Tuskowi WSIO RAWNO !
Kukariusz / 88.220.40.* / 2009-11-26 20:18
diabel tkwi w niedopowiedzianych"szczegolach" - ile i za ile?czy bedziemy mogli odsprzedawac nadwyzki? albo brac mniej? Ja w przeciwienstwie
do P.Steinhoffa nie mam takiego "zaufania" do obecnych decydentow łasych na tanie pochlebstwa z zagranicy , a szczegóły tajne nad wyraz
i nie wierze np.ceny byly chocby zblizone do warunkow np.niemieckich.
Mam tylko nadzieję ze przy okazji Orlenu i sieci przesylowych Putinowi nie opchnaą
sdfghjkoo / 195.116.98.* / 2009-11-26 19:41
Nie ma sie co spieszyc,gazu w magazynach wystarczy przecież do marca
...
www.tnij.org/crazy2010
Binarek / 2009-11-26 19:15 / Tysiącznik na forum
"do 2015 roku ma zużywać 30 procent gazu pochodzącego z krajowych złóż, 30 procent ma stanowić gaz z kierunku północnego i zachodniego, a 40 procent - ma pochodzić ze wschodu"

30% z krajowych złóż realne,
40% ze Wschodu po podpisaniu umowy realne
ale jak uzyskamy 30% z północy i z zachodu????

10% gwarantują nam umowy z Katarem i Gazoport, który oczekuje na Decyzję o budowie

5% z niemieckiego łącznika pod Szczecinem

Skąd więc brakujące 15%??
Może Norwegowie "trzasną" rurociąg w trzy lata albo pobudujemy platformy na naszych polach na Pacyfiku??
pan władek / 89.231.102.* / 2009-11-26 21:15
platformę to można wysłać na Pacyfik, tam świetnie się sprawdzi.
Mnie zaś ciekawią informacje prasowe mówiące o tym, że gazoport został pomniejszony już na starcie. Czy ktoś o tym słyszał i może precyzyjniej wyjaśnić jaką zdolność przeładunkową zaplanowano pierwotnie a jaka będzie po ewentualnym pomniejszeniu.

Najnowsze wpisy