Forum Forum emerytalneWcześniejsza emerytura

Wcześniejsza emerytura na dziecko

Wcześniejsza emerytura na dziecko

Dyziaczek / 2007-11-18 19:19
Mając przepracowane 27 lat składkowych na dzień 31.12.1998r. wystąpiłem z wnioskiem do ZUSu o przyznanie mi wcześniejszej emerytury z powodu stanu zdrowia dziecka ,sprawuję opiekę nad dzieckiem które zostało uznane za człkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji.ZUS odmówił mi skorzystania z prawa do wcześniejszej emerytury z powodu pozostwania w obecnym czasie w zatrudnieniu,twierdząc że ustanie zatrudnienia winno nastąpić 31.12.1998r.
Wyświetlaj:
xyzhhgg / 77.255.36.* / 2011-04-20 16:32
Próbowałeś się odwoływać
Ewa 1 / 77.252.139.* / 2011-11-30 20:37
Wiem jak to jest - mi ZUS odebrał wcześniejszą emeryturę z tytułu opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym w stopniu znacznym upośledzonym i chorym na schizofrenię z obj. autyzmu przyznaną w styczniu 1999r i przeliczaną , a w 2006r napisali mi , że skoro pracowałam , to nie opiekowałam się synem osobiście.Pytam się kto go dowoził do szkoły na nauczanie indywidualne , do lekarza na rehabilitacje itd.Zawiesiłam emeryturę , bo potrzebowałam pieniędzy , ponieważ dziecko niepełnosprawne kosztuje o wiele więcej.Brałam go do pracy i prowadzałam do szkoły. Nie wiem czy każda matka miała by tyle siły co ja .Potem na domiar złego syn przebył złośliwy zespół neuroleptyczny i jego leczenie jest teraz utrudnione.Na jego chorobę jest tylko 1 neuroleptyk z górnej półki , który uszkadza szpik kostny. Ja w przeciwności do tego Pana odwoływałam się do końca i we wszystkich instancjach przegrałam.Byłam zmuszona wysłać sprawę do Strasburga , ale niestety tam się czeka.Przez to straciłam zaufanie do Państwa Polskiego a i sama podupadłam na zdrowiu.Teraz z synem chodzimy do tego samego lekarza .Helsińska Fundacja Praw Człowieka też mi nie pomogła , okazało się , że na moją sprawę nie ma pieniędzy i nie jest priorytetowa.Swego czasu Rzecznik Praw Obywatelskich też mi nie pomógł i Premier również.Może coś się zmieniło od tego czasu będę wdzięczna za każdą informację , bo do 61 lat nie wiem jak dam radę , a na rentę z ZUS nie wiem czy mogę liczyć?
astmik / 83.18.170.* / 2007-11-26 09:00
bardzo wspolczuje bo szlag mnie trafia jak dowiedzialem sie ze dalszy sąsiad od 20lat pobiera rente z tylulu uszczerbku na zdrowiu Ma kilka mm.krutsza noge ale tego nie widac Smiga se dorabia i smieje sie ze wszystkich a miał brata lekarza Czy to jest normalne i sprawiedliwe ?Podczas gdy inni naprawde potrzebują tych pieniedzy Ja mam astme i musze czekac dalej bo to nie choroba i 20lat przepracowane A moze Zus zajoł by sie kontrolą tych rencistów co to niby mają uszczerbki stałe

Najnowsze wpisy