Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Webdesign - jak rozwiązujecie problem z projektami stron.

Webdesign - jak rozwiązujecie problem z projektami stron.

GrzegorzOlsztyn / 88.156.25.* / 2011-01-26 13:37
Pyt. kierowane do ludzi z branży.

Witam,
prowadzę firmę zajmującą się tworzeniem stron internetowych, marketingiem internetowym. Firma działa już prawie 5 lat. Na początku oferowaliśmy projekty w niskiej cenie oczywiście po kilka przykładów, bez różnicy czy zleceniodawca zdecyduję się na jakiś czy nie. Po pewnym czasie, gdy wyrobiliśmy sobie pewnego rodzaju „renomę” wykonaliśmy kilka ciekawych zleceń stwierdziłem jako właściciel, że jest to trochę nieopłacalne rozwiązanie. Działamy już długo, zdobyliśmy doświadczenie i posiadamy odpowiednią wiedzę, żeby osoba która zgłasza się do nas wiedziała, że otrzyma odpowiedniej jakości towar.
Często zgłaszająca się osoba nie ma kompletnie pomysłu i pojęcia jak powinna wyglądać jego strona. Po stworzonym przez nas projekcie, który jest dostosowany do branży, użyteczności i spełnia pewne ramy stron internetowych klient wymyśla zmiany, które sprawiają, że projekt traci na wyglądzie.
Niekiedy zmiany idą w taką stronę, że nie chcemy się nawet podpisać pod projektem. Niekiedy nie dochodzi do kompromisu i zleceniodawca rezygnuje z naszych usług.
Chciałbym się dowiedzieć jak wy radzicie sobie z taką sytuacją i jak wygląda u Was w umowie rozwiązanie problemu projektu strony. Wiadomo, że poświęcony jest na to czas i tym samym pieniądze. Czy przy rezygnacji zostawiacie kwotę zaliczki, czy kwotę projektu, czy inaczej rozwiązujecie ten problem.
Z góry dziękuję,
Pozdrawiam Piotr
Wyświetlaj:
Iwona_P / 2011-03-07 13:33
Z chęcią też się dowiem jak rozwiązywać takie problemy. Moja znajoma ostatnio ma taką klientkę z wybujałą wyobraźnią, że sama już jest bliska zrezygnowaniu ze świadczenia jej usług.
Widzimisię klienta to bardzo delikatna sprawa, ciężko to jakoś prawnie uregulować..
Ale może ktoś ma na to sposób.
adkrapik / 2011-03-09 09:13
Sensowne wydawałoby się, tak jak powiedziałeś, zostawienie zaliczki. Jakąś pracę już to włożyłeś i po prostu moim zdaniem Ci się należy.
To prawda, klient często sam nie wie czego chce, a i tak myśli, że wie najlepiej. Może wprowadź jakąś opłatę za propozycję graficzną, która jest uwzględniona w umowie i jest bezzwrotna wraz z rozwiązaniem umowy? Na przykład zaliczka wliczona jest na projekt graficzny wraz z poprawkami klienta.
timothy_d / 46.113.175.* / 2011-03-10 16:35
kiedyś dowiadywałem się i orientowałem się kwestiach cen zrobienia takich stron i zrezygnowałem. bo mi strona nie jest potrzebna tak bardzo. jak prowadzę kilka sklepów to lepiej dla mnie jest umieścić reklamę w panoramie firm, gdzie dostaje cały pakiet, który jest funkcjonalny i dostosowany do klienta. wtedy jak gdyby powierzam się doświadczonej firmie, która takie rzeczy robi. i sporo klientów korzysta z tych katalogów. więc na brak klientów nie narzekam.
nad strona się póki co waham, ale jak będę ja robił, to raczej oddam się w ręce profesjonalistom. lepiej nie kombinować, bo jednak firmy profesjonalne wiedza w co ludzie klikają i co ludzie czytają. strona przecież powinna przyciągać, a nie tylko być.
Iwona_P / 2011-03-10 16:39
Szczerze mówiąc, dzisiaj często spotykam się z opinią, że jak firma nie ma strony internetowej to nie jest profesjonalna i lepiej takiej nie ufać.
Ile w tym prawdy to nie wiem, może faktycznie czasem nie ma takiej potrzeby, ale czasami strona potrafi dodać firmie "postrzeganego profesjonalizmu". Oczywiście jeśli jest zrobiona dobrze. Bo czasem może też zaszkodzić wizerunkowi. I tak często się dzieje.
adkrapik / 2011-03-14 11:11
To prawda, wielu ludzi patrzy teraz na stronę internetową jako wizytówkę firmy. Jeśli przyłożyli się do zrobienia tej strony, to może sugerować, że firma ta jest solidna i poważnie podchodzi do swoich zleceń. Strona internetowa nie zaszkodzi, a może bardzo pomóc.
Iwona_P / 2011-03-14 13:57
Oczywiście jak już robić to jak najbardziej profesjonalnie wyglądająca :)

Najnowsze wpisy