wejście do spółki

meredith / 79.187.83.* / 2007-11-15 09:32
Grupa znajmych mysli o załozeniu spółki . Chciałabym w tym uczestniczyć głównie poprzez wniesienie w poczet spółki aktywów rzeczowych w postaci głównie sprzętu. pracuję na etacie i nie mam zamiaru rezygnować z tego. Na jakich zasadach mogłaby się opierać moja rola w nowym przedsięwzięciu np. w kwestii odpowiedzialności (nie ukrywam, ze w mojej ograniczonej narazie wiedzy myslałam o udziale na zasadach komandytariusza). Czy kwestia ta wpływa na kształt mojego dotychczasowego zatrudnienia co zmienia to w układzie pracodawca - a ja czyli pracownik?
Wyświetlaj:
Prawnik / 91.94.143.* / 2007-11-24 16:16
Sprawa w istocie nie jest taka prosta jak się wydaje. Istotne jest ustalenie celu biznesowego określonego bardziej szczegółowo niż powyżej. W szczególności jeśli faktycznie miałaby być założona spółka z o.o. trzeba uwzględnić aspekty podatkowe z tym związane, a to jest dość złożone. Jeśli zamierza Pani poważnie inwestować sugeruje skorzystanie z pomocy prawnika, który doradzi najlepsze rozwiązanie do konkretnego celu biznesowego. Tego typu pomoc chętnie mogę zapewnić. W razie zainteresowania proszę napisać wiadomość na forum poprzez podanie maila.
przewodnick / 2007-11-16 19:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W takim przypadku najlepsza jest spółka z o.o. Wnosisz kapitał aportem (sprzęt). NIe wpływa to w żaden sposób na Twój dotychczasowy "układ" - o ile nie będziesz np. w Zarządzie

Najnowsze wpisy