Forum Forum prawneCywilne

Wezwania do zapłaty z zagranicy (nigdy w tym państwie nie byłam)

Wezwania do zapłaty z zagranicy (nigdy w tym państwie nie byłam)

mra / 94.254.228.* / 2018-09-18 11:33
Od kilku tygodni otrzymywałam na maila wezwania do zapłaty w języku holenderskim. Były to wiadomości automatyczne bez możliwości przesłania odpowiedzi zaadresowane do mężczyzny o moim nazwisku. Jestem kobietą i w Holandii nigdy nie byłam więc uznałam maile za spam jednak przychodziły nadal i stało się to irytujące. Wyszukałam w internecie nazwę firmy, okazało się że jest to holenderska sieć siłowni. Poprzez formularz kontaktowy przesłałam do nich prośbę o usunięcie mojego adresu e-mail z ich bazy jako że nigdy nie byłam i nie jestem ich klientem i prośbą o wyjaśnienie sytuacji z właściwą osobą. Odpowiedzi nie otrzymałam. W dniu dzisiejszym na mojego maila otrzymałam wezwanie od holenderskiej firmy windykacyjnej zaadresowane do kobiety o moim nazwisku i z moim inicjałem oraz nieznanym mi adresem holendeeskim (?!). Wezwania nie opłacę bo nigdy w Holandii nie byłam i uważam że to próba wyłudzenia jednak nie chciałabym mieć z tego tytułu jakichś nieprzyjemności. Czy powinnam zgłosić sprawę na policję?

Najnowsze wpisy