Forum Forum dla firmZakładanie firmy

wFirma.pl -program księgowości internetowej-ktoś korzystał?

wFirma.pl -program księgowości internetowej-ktoś korzystał?

Gawagaaai / 2010-03-16 10:56
Witam, od dłuższego czasu przymierzam się do założenia własnej działalności. Dotychczas odstraszały mnie koszty związane z obsługa firmy, nie wiedziałam też jak się za to zabrać. Jak się jednak okazało jest sporo projektów unijnych, dzięki którym przekonałam się do tego pomysłu. Na jednym ze szkoleń dowiedziałam się o księgowości on-line, która znacznie obniża koszt obsługi księgowej firmy. Jest kilka firm oferujących tego typu usługę, mnie szczególnie do gustu przypadła oferta wFirmy.pl. Dla osoby początkującej, nie obeznanej z tego typu programami i nie mającej zbyt dużej wiedzy z zakresu księgowości, zdaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem. Program jest bardzo prosty w obsłudze, wszelkie zagadnienia są na bieżąco objaśniane, nie sposób się w tym pogubić. wFirma współpracuje z biurem rachunkowym, co wydaje mi się dawać gwarancję aktualizacji przepisów, w razie pytań/ wątpliwości można sie z nimi skontaktować. No i poza tym przez pierwszy rok użytkowanie jest zupełnie bezpłatne a i później opłaty nie odstraszają.
Może są tu osoby, które korzystały z programu wFirma.pl? Będę wdzięczna za radę.
Wyświetlaj:
Arek875 / 83.11.56.* / 2021-02-23 19:49
Polecam! wFirma pozwoliła mi ogarnąć faktury sprawnie i nie musiałem nawet wychodzić z domu. Dzięki temu zdecydowałem się na stałą współpracę.
wojtek423 / 185.135.121.* / 2021-02-22 07:58
Pewnie, że korzystałem! A nawet przyznam, że korzystam dalej i to już od 2 lat. Co mogę powiedzieć - przede wszystkim duża wygoda korzystania, księgowość prowadzona w każdym miejscu, no i oczywiście niska cena usługi. Nie potrzeba nic więcej!
Paweł8899 / 89.64.54.* / 2021-05-26 09:40
Niska cena usługi ale ja też bym jeszcze dodała, że np ogromnym plusem jest integraacja czy to z magazynem czy z systemem bankowości online.
luizaaa / 188.146.37.* / 2018-05-15 22:53
We Wrocławiu mamy dobre i sprawdzone biuro, które zdecydowanie mogę i Wam polecić http://www.mitaxx.pl/
jargoss / 83.20.75.* / 2010-04-16 23:54
A nie będzie bezpieczniej znaleźć normalne biuro księgowe? Ja mam firmę pod Warszawą i też korzystałem z e-księgowości. Ale w pewnym momencie mnie to przerosło. Musiałem zajmować się fakturowaniem, przygotowywaniem rejestrów VAT, sprawami kadrowo-płacowymi, kontaktami z ZUS i US idt. Teraz to wszystko zleciłem biuru CKD Hetman i mam spokojną głowę - mogę skupić się na faktycznym zarządzaniu firmą, a tą całą "biurokrację" świetnie za mnie robi to biuro. Co ważne w różnicy między e-księgowością a normalnymi biurami - w tych drugich zawsze można się o coś zapytać czego człowiek nie rozumie, a w Internecie nie bardzo..
tomekl / 79.110.196.* / 2010-03-19 21:40
Uzywam ale tylko do faktur, bo nie chce mi sie bawic z ksiegowoscia (biuro rachunkowe to koszt zaledwie 200 zl mc). Calkiem dobrze mi sie na nim pracuje.
Gawagaaai / 2010-03-18 14:22
Dziękuję za odpowiedzi. Zadałam to pytanie także na kilku innych forach i nieco naświetlił mi się temat.

Po prostu w weekend przysiądę do wfirmy jak również do innych podobnych ofert i sprawdzę, który jest dla mnie najbardziej przyjazny.
zygmuntowicz / 87.105.190.* / 2010-03-17 11:39
korzystam z serwisu wfirma.pl i naprawdę jestem zadowolony, nie znam się na ksiegowości jednak jakoś sobie radzę. Przekonałem sie że jak mam jakieś pytania zawsze otrzymuje na nie odpowiedź.
Annneta / 91.94.43.* / 2010-04-11 14:32
A jak można go kupić i skąd ściągnąć? I ile kosztuje?
as73 / 94.42.38.* / 2010-04-08 08:32
sprawdź sobie www.elaboro.pl , jest duuuuużo lepsze
wfirma / 2010-04-08 20:55
nie sądzę żeby jakieś elboro było lepsze, żaden z serwisów nie ma tyle funkcji i narzędzi oraz wszystkich rodzajów faktur a przede wszystkim jesteśmy pierwsi udostępniajacy e-faktury on-line więc jesteście duuuuuużo cieńsi
DL219 / 77.65.104.* / 2018-02-20 14:02
Jesteście najlepsi w podnoszeniu ceny o 150 % w kolejnym roku. Czyste złodziejstwo, Unikać wfirma.
smoku6 / 94.42.38.* / 2010-04-09 10:00
no widzę profesjonalne podejście ..... nie wiesz o czym mówisz ale zawsze lepiej skrytykować na zasadzie " nasze jest lepsze i już" jeśli ten serwis jest tak dobry jak pseudointeligencja jego użytkowników ( czyt. pracowników:) to sukcesu nie wróżę hahaha
andynet / 87.105.190.* / 2010-04-09 11:07
Myślę że 17 lat pracy na wielu programach daje mi swobodę wypowiedzi, poprawny interfejs to taki w którym program sam z automatu wykonuje wiele czynności za użytkownika, przykład niech laik poprawnie bez posiadanej wiedzy w elaboro zaksieguje fakture za media, z poprawnym odliczeniem VAT, drugi przykład moment powstania obowiazku podatkowego przy usłudze transportowej samochodu ciężarowego. Trudno mi się zgodzić że wasz produkt jest przejrzysty, zresztą to rynek zweryfikuje
gosciu34 / 94.42.38.* / 2010-04-08 21:37
xfirma ... to tylko księgowość i to dla malukiej firmy ...elaboro to system duży i dojrzały. jak porównanie muchy do słonia ;-)
andynet / 87.105.190.* / 2010-04-09 11:12
Duża firma używa SAP lub NAV, Ksiegowość kontowa jest prosta do zaprogramowania z wszystkimi warunkami, masz rację że nie powinno sie porównywać tych dwóch systemów. Jednak KPIR i rejestry VAT jest dla księgowego a nie dla laika w elaboro. wfirma.pl ma rozbudowane schematy księgowe i przez to daje użytkownikowi gwarancje bezpieczeństwa, poza tym nad tymi schematami pracują ksiegowi, praktycy.
mosze / 83.21.236.* / 2010-04-09 15:39
rozbudowane schematy na KPIR buhahahahaha
wfirma / 2010-04-29 10:14
widać jaką wiedzą podatkową dysponujesz skoro dla ciebie to buhahahahaaaa
Jan Pietrasiński / 87.205.161.* / 2010-05-04 23:17
Skoro już tak chwalisz ten system wfirma, to wytłumacz mi jedną rzecz: co dzieje się z danymi, jeśli np. po roku zamierzam zrezygnować z Waszych usług?

Ciekawa sprawa, że jak np. mam wykupiony pakiet księgowość, a potem zrezygnuję z niego, to TRACĘ DOSTĘP DO WSZYSTKICH DANYCH. Tak jest jawnie napisane na Waszej stronie.

Na Waszych stronach pisze też wyraźnie, że dostarczacie wyłącznie oprogramowanie, a użytkownik ma obowiązek WYDRUKOWAĆ WSZYSTKIE DANE I TRZYMAĆ U SIEBIE W FIRMIE. W postaci papierowej !!! Dzięki za takie rozwiązania w XXI wieku.

A jak np. zechcę zmienić system, to wszystkie dane do nowego będę musiał wklepywać ręcznie. A jak nie zrobię sobie wydruków, przyjdzie kontrola a padnie NET to mam przewalone.

Na dodatek cytat z Waszej strony:

"Administrator nie odpowiada za awarie oprogramowania i jakiekolwiek straty powstałe w wyniki niemożności użycia lub błędnego działania strony. "

Czyli nawet jak nawalicie i witryna nie będzie działać, a ja zostanę bez programu I BEZ DOSTĘPU DO DANYCH, to Wy za to nie bierzecie żadnej odpowiedzialności.

To ja dziękuję za takie cudo - wolę już mieć dane u siebie i sam o nie zadbać.
Bonifacy Krówka / 77.254.33.* / 2010-05-21 00:21
A w którym konkretnie artykule i która ustawa przewiduje trzymanie danych na serwerze? :-P
zygmunt 3 wassof / 92.250.132.* / 2010-05-11 19:04
człowieku nie jest napisane a takie są przepisy podatkowe, przeciębiorca powinien przechowywać księgi i rejestry w formie papierowej
bonifacy krówka / 77.254.33.* / 2010-05-21 00:20
Nieprawda. Art.13 pkt 6 ustawy o rachunkowości mówi, że za równoważne uznaje się zapisanie ksiąg na trwałym nośniku elektronicznym.
trener12 / 83.21.101.* / 2010-05-08 14:03
sprawdź cennik elaboro, mają fajne rozwiązanie tej kwestii
mosze / 83.21.225.* / 2010-05-01 10:35
nadente bufony jesteście .... i tylko śmiać się z was zostało
Marcin Tryka / 78.133.196.* / 2010-05-14 00:17
Nie wiem jak w wFirma, ale [..] działa to tak że trzeba sobie drukować te dane więc po odejściu z systemu nie ma problemu. To nie jest dokumentacja elektroniczna, a elektroniczne wsparcie dokumentacji papierowej.

Pozdrawiam, Marcin

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###
Bonifacy Krówka / 77.254.33.* / 2010-05-21 00:12
Czyli (za przeproszeniem) kupa. Jak mam wszystko drukować papierowo, a po odejściu mam tylko papier. Spróbuj przeszukać automatem papierowe sprawozdania.

Jak kupię tradycyjny system, to (o ile nie kupiłem w trybie abonamentowym - a zwykle tak nie jest) nawet jak przestanę płacić, mogę używać starej wersji do obsługi danych archiwalnych do końca świata. Mogę też przechowywać dane w postaci elektronicznej - rocznie parę paczek papieru, toneru, powierzchni biurowej, czasu - jestem do przodu.

Przy okazji - Ci co twierdzą, że przepisy nakazują trzymanie dokumentacji papierowej, niech trochę dokładniej czytają ustawę o rachunkowości - bo już dawno wprowadzono jako równoprawną możliwość ich trzymania na trwałym nośniku elektronicznym.
Andrzej Lazarowicz / 87.105.190.* / 2010-05-14 08:56
Niezależnie od systemu w jakim prowadzi przedsiębiorca księgowość swojej firmy, przepisy wymagają przechowywanie dokumentacji w wersji papierowej. Po zaksięgowaniu każdego miesiąca należy zrobić wydruki ksiąg i rejestrów. Serwis wfirma.pl umożliwia wyżej opisane wydruki.
Nie_lubiacy_bzdur / 77.254.33.* / 2010-05-21 00:18
Cóż, to już kolejne forum, na którym wykazuje się Pan ignorancją, głosząc nierzetelne informacje. Wystarczy dokładnie poczytać ustawę, żeby wiedzieć, że równoprawne z papierowym jest (znacznie wygodniejsze) trzymanie w postaci elektroniczniej na trwałym nośniku.

Art. 13 pkt 6 ustawy o rachunkowości (cytuję):

"Księgi rachunkowe należy wydrukować nie później niż na koniec roku obrotowego. Za równoważne z wydrukiem uznaje się przeniesienie treści ksiąg rachunkowych na informatyczny nośnik danych, zapewniający trwałość zapisu informacji, przez czas nie krótszy od wymaganego dla przechowywania ksiąg rachunkowych."

Jeśli i w innych sprawach tak "dokładnie" czytacie przepisy - to ja dziękuję za Wasz program i obsługę przez Wasze (rzekomo) profesjonalne biuro rachunkowe.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy