Forum Forum dla firmOprogramowanie

wfirma.pl - system do księgowości i fakturowania dla małych firm

wfirma.pl - system do księgowości i fakturowania dla małych firm

Skotis / 91.94.121.* / 2010-05-14 09:20
Zastanawiam sie nad wykupieniem pełnego pakietu na serwisie wfirma.pl. Wiem że serwis działa od paru lat i wchodząc na forum użytkowników widać że dynamicznie się rozwija. Wybór praktycznie mam pomiędzy tradycyjnym oprogramowaniem a webowym. Jedno ma zalety i drugie.
Wyświetlaj:
Kilkuletni użytkownik Wfirma / 91.221.214.* / 2019-11-18 12:38
Ostrzegam wszystkich przed programem WFIRMA!!!

Od momentu jak wykupiłem abonament powstało kilka aktualizacji, które generują tylko nowe błędy. Program przestaje nadawać się do użytkowania. Nic nie poprawiają.
Kilkuletni użytkownik Wfirma / 91.221.214.* / 2019-11-18 12:38
Ostrzegam wszystkich przed programem WFIRMA!!!

Od momentu jak wykupiłem abonament powstało kilka aktualizacji, które generują tylko nowe błędy. Program przestaje nadawać się do użytkowania. Nic nie poprawiają.
T85 / 2017-12-21 14:53
Jeśli nadal szukasz programu, to sprawdź sobie ofertę od RESET2 z Wrocławia, szczególnie pod kątem r2księga, ten program może Cię najbardziej zainteresować.
Token1988 / 83.29.57.* / 2011-10-11 14:53
Wygląda to całkiem fajnie, ale ja mam u siebie w firmie system Infora i nie narzekam - prosty w obsłudze i dobrze sprawdza się w codziennej pracy.
as73 / 94.42.44.* / 2010-07-06 17:59
www.elaboro.pl

dla małych firm gratis, oprócz tego dają sklep internetowy, i wiele wiele innych modułów.
Bonifacy Krówka / 77.254.33.* / 2010-05-21 00:36
Już to pisałem w innym miejscu i powtórzę: ja bym się dobrze zastanowił z kilku powodów

1. Dane są trzymane na cudzym serwerze - nie ma się realnego wpływu na sposób zabezpieczenia, ani pewności, co się z nimi dzieje i kto do czego ich wykorzysta

2. Dostęp zdalny = ryzyko włamania (może i niewielkie, ale zawsze) oraz ryzyko problemów z dostępem. Niech padnie internet jak będzie kontrola...

3. Nie ma możliwości archiwizowania u siebie danych w postaci elektronicznej. Dane można sobie co najwyżej wydrukować, co jest zdecydowanie mniej wygodne. Przy okazji handlowcy z tych firm kłamią, mówiąc że ustawa nakazuje drukować księgi handlowe. Art. 13 pkt 6 ustawy o rachunkowości dopuszcza także przechowywanie tych danych w postaci elektronicznej. Ale oni o tym nie mówią, bo nie dają takiej możliwości

4. Jak rozwiążesz z nimi umowę, to zostajesz bez danych elektronicznych - z gołymi wydrukami. Nie masz szans na przeniesienie danych do innego systemu, ani - bez opłat - wglądu do swoich danych archiwalnych. Tylko tona papieru, który wydrukowałeś.

--------------------------

W tradycyjnych systemach masz trochę wyższe koszty startowe: zakup licencji, komputer pełniący rolę serwera - ale (w zależności od ilości stanowisk) to kwota od kilkuset do kilku tys. zł. Musisz to wszystko zainstalować (zwykle prosty automat). Za to potem większość tych programów też jest bezobsługowa (musisz tylko sam dbać o robienie kopii baz danych), za to masz dostęp do danych na każdym etapie i przede wszystkim nawet jak rozstaniesz się z producentem, to wgląd do danych archiwalnych lub szansę na przeniesienie danych do innego systemu. Do tego możliwość przenoszenia danych do innych programów (np. Excel) w celu ich analizy, czy też podłączania się zewnętrznymi systemami w tym samym celu - np. Crystal Reports itp.

Jak zatem widać są wady i zalety. Ja bym wolał stacjonarne - ale wybór oczywiście należy do Ciebie.
Artek 123 / 87.105.190.* / 2010-05-24 13:20
1) Myślę ze takie serwisy są robione po to żeby szpiegować przedsiębiorców
2) Na pewno profesjonalnych Crackerów intersują dane kiosku spożywczego lub kierowcy ciężarówki
3) No tak zrzucanie ksiąg i rejestrów w pdf to nie elektroniczna archiwizacja
4) A jak rozwiążesz umowę z bankiem to zawsze masz tam konto i możesz sobie pobierać dane do woli :)
Nie ma co czarny PR prowadzony przez jedną z większych firm produkujących oprogramowanie . Z takim mysleniem niedawno dopiero uporał się Microsoft. Trzeba popatrzeć co robią tacy jak GOOGLE
Bonifacy Krówka / 213.17.164.* / 2010-06-01 09:46
1. Robione jak robione, ale wykorzystywane mogą być jak najbardziej. Zresztą nie tylko do szpiegowania - wystarczy że jakiś sfrustrowany pracownik sprzeda je na boku. A skąd ja mam widzieć, czy wasi pracownicy nie są sfrustrowani, skoro to nie ja ich zatrudniam?

A skoro oglądasz się na google, to powinieneś wiedzieć, że niezależnie od rozmaitych trendów i mód, coraz głośniej specjaliści podnoszą problem ryzyka przekazywania dużej liczby strategicznych danych w ręce zewnętrznych firm.

Przypomnij sobie np. głośny wyciek danych osób ubezpieczonych z systemów brytyjskich.

2. No - jeśli ambicje twórców sięgają tylko kiosków spożywczych i kierowców ciężarówek, to faktycznie ryzyko jest minimalne. Ja po prostu myślałem, że mówimy o poważnym sofcie, a nie dziecięcych zabawkach. Księgowość w kiosku to mogę sobie poprowadzić w kajecie A-5, za 0,49 PLN w promocji w Tesco. Przebijecie tę cenę?

3. Spróbuj sobie posortować, pogrupować albo przeliczyć dane finansowe w pdf, to może zrozumiesz, o czym mówię.

4. Nie - ale zawsze mogę sobie pieniądze przelać na inne konto elektronicznie, nie muszę wypłacać w gotówce. W klasycznym systemie nadal mogę przetwarzać archiwalne dane "starą" wersją programu. U Was pozostaje mi papier lub praktycznie nieprzetwarzalny pdf.

5. Nie sądzę, aby "jedna z większych firm produkujących oprogramowanie" była zainteresowana walką z softem skierowanym do "kiosków spożywczych i kierowców ciężarówek". Choć w sumie kto wie - w końcu trochę tych TIR-ów jeździ po kraju, tyle że jeszcze nie widziałem żadnego kierowcy ciężarówki, który by przez internet próbował sobie prowadzić księgowość :-P
and1234 / 87.105.190.* / 2010-06-17 15:14
Panie bonifacy krówko :) Wydaje mi się po tych słowach które Pan napisał że nie ma pan bladego pojęcia o zawiłościach prawa podatkowego, bo to nie jest istotne czy kiosk czy hipermarket jeżeli chodzi o np. możliwość odliczenia VAT za media, albo moment powstania obowiązku podatkowego przy usługach transportowych. spróbuj to zrobić w kajecie za 0,49 PLN :) odradzam. Istotą serwisu wfirma.pl jest stałe modyfikowanie schematów księgowych tak żeby właśnie niewiedza przedsiębiorcy nie naraziła go na ponoszenie konsekwencji ze strony organów skarbowych.
Bonifacy Krówka / 77.254.36.* / 2010-06-23 22:50
Panie and 1234 :-)

Nie ja zacząłem z kioskami ruchu :-P
Notabene - przyznaję ze wstydem - nie wiedziałem, że niektóre z nich świadczą usługi transportowe - proszę mi tę niewiedzę wybaczyć :-P

Co do kajetu za 0,49 - tak jak nie aparat robi zdjęcia, tak nie system prowadzi księgowość. Tzn. może prowadzić - ale zwykle tylko do pierwszej kontroli skarbowej.

Dobry księgowy potrafiłby wspomniane operacje wykonać nawet na znacznie tańszym kajecie. Oczywiście to kwestia skali - ale wszak mówimy o kiosku ruchu, a nie hipermarkecie :-P

To ładnie brzmi - "serwis modyfikuje schematy" - ale jakoś wątpię, czy w razie czego weźmie odpowiedzialność za wyniki kontroli w którejkolwiek z firm
http://privacyprotector.eu/pl/ / 83.4.2.* / 2010-06-01 18:45
ja miałem styczność inną firmą księgową online a oto wnioski:
niska cena
obsługa intuicyjna, prosta jak konstrukcja cepa, idealna dla początkujących przedsiębiorców, bez konieczności zagłębiania się nadmiernie w księgowe niuanse, nawet pomoc odpowiada na zapytania (trochę to trwa, jednak odpowiada:)

http://privacyprotector.eu/pl/
as73 / 94.42.44.* / 2010-07-06 18:01
www.elaboro.pl

dla małych firm gratis, oprócz tego dają sklep internetowy, i wiele wiele innych modułów.
rendous / 83.8.5.* / 2010-10-11 19:00
tyle że ciężko na tym elaboro pracować
as73 / 94.42.56.* / 2010-10-14 19:46
Elaboro Online System to kompletny system do zarządzania firmą, pracujący w technologii internetowej, czyli mówiąc po prostu - działa przez przeglądarkę internetową, bez potrzeby instalowania. System wspierający praktycznie każdy dział w firmie: od sprzedaży przez księgowość, kadry i płace, środki trwałe, kontrolę kosztów, crm i serwis, do bardzo specjalistycznych modułów np. wbudowanego sklepu internetowego, modułu kontroli kosztów w firmie budowlanej, czy systemu zarządzania konferencjami.
W praktyce każda firma w jednym miejscu uzyskuje wszystko to, co jest jej potrzebne do pracy, od tzn. "zwykłego" programu sprzedaży, przez rozbudowaną księgowość, profesjonalnego maila nie obciążonego reklamami do sklepu internetowego. I to wszystko bez inwestycji w sprzęt, zmiany systemów, zakupu kosztownych serwerów i programów, działające zawsze i wszędzie, dobrze i tanio, wystarczy tylko uruchomić przeglądarkę
forladys / 87.105.190.* / 2010-10-18 13:23
grunt to dobra reklama na forach
użytkownik Wfirma / 91.221.214.* / 2019-11-18 12:41
Ostrzegam przed problemami z WFIRMą, mnóstwo błędów i zero współpracy!!!! Używałem - nie polecam!

Najnowsze wpisy