Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Więcej dłużników trafi do rejestru

Więcej dłużników trafi do rejestru

Money.pl / 2009-03-05 11:52
Komentarze do wiadomości: Więcej dłużników trafi do rejestru.
Wyświetlaj:
Andre7 / 2009-03-05 11:52 / Tysiącznik na forum
Czyli zakładamy firme krzak, wysyłamy fikcyjne faktury i grozimy "dłużnikom" że jak nie spłacą wpiszemy ich do BIGu ? Przepisy były za sztywne, ale z drugiej strony nie jest dobrze pozwalać by każdy mógł wpisać, a osoba wpisana ponosi szkode (nie dostanie kredytu, moze mieć problemy z bankami) a nawet nie jest informowana o tym fakcie.
Niech będa to też spóldzielnie mieszkoniowe, dostawcy mediów i inne poważne firmy, a nie np. wydawnictwo wysyłające fakture za niezamówiona prenumerate ..
Mariankaniania / 195.117.223.* / 2009-06-02 22:32
NIe wiem dlaczego banki i inne firmy udzielają kredytów bez pokrycia,co później zrobi dłuznikowi jeżeli nie ma żadnego majątku,zabiorą mu dziecko.Pamietam jak 2 lata temu chciałam kredyt 5000 PLN w sierniu a renta kończyła się w listopadzie to bank kazał mi przyprowadzić dwóch poręczycieli,a innym dają na ładne oczy-to później niech spisują je w straty
papagalo / 80.48.71.* / 2009-06-02 18:23
Nie wiem skąd zaczerpnąłeś informacje ale wbrew temu co piszesz nie każdy może dopisać dłużnika. Tylko firma firmę na podstawie dowodu zaistnienia zadłużenia np. faktura, musi być ona wymagana od 60 dni oraz wysłne wezwanie do zapłaty przez wierzyciela, więc nie ma jak mówisz sytuacji, że ktoś znajdzie się w rejestrze i nie został o tym poinformowany. Natomiast osoby fizyczne mogą dopisać podmioty określone w ustawie. Poczytaj sobie to będziesz więcej wiedział. Jeśli ktoś zostanie niesłusznie dopisany a zostanie to zweryfikowane, osoba która niesłusznie dopisała rzekomego dłużnika podlega ustawowej karze 30 tys zł.

Najnowsze wpisy