Forum Forum dla firmKsięgowość

Krajowy Rejestr Dłużników

Krajowy Rejestr Dłużników

krd2009 / 2009-06-25 12:35
Sposób na długi
Wyświetlaj:
krd2009 / 2009-06-25 12:39
KONTAKT:

http://www.money.pl/forum/autor,39,110014,1722658.html
krd2009 / 2009-06-25 12:37
Krajowy rejestr przyspiesza spłatę długów, LICZBA KLIENTÓW: 32,5 tys. - klienci KRD odzyskali ponad 3,5 miliarda złotych.
712 tys. dłużników znalazło się w KRD - jeśli teraz nie spłacą zobowiązania, ich dane będą figurować w Rejestrze
przez 10 długich lat! Dekadę w biznesowej próżni. To sprawdzona metoda odzyskiwania należności.
Dopisując informacje o dłużniku do naszego Rejestru wywierasz na niego presję,
która skłoni go do zwrócenia Twoich pieniędzy

Korzystając z Rejestru przedsiębiorstwo ma możliwość:
- Sprawdzania on-line rzetelności nowego kontrahenta,
- Sprawdzania, czy dostawca ma problemy finansowe i w związku z tym czy nie zaskoczy nas wstrzymaniem dostaw lub niewykonaniem usługi,
- Sprawdzania konkurencji - informacja o ich wiarygodności ma pierwszorzędne znaczenie dla funkcjonowania firmy,
- Monitorowania dowolnej ilość firm - klientów, dostawców i konkurencji - 24 godziny na dobę, bez opuszczania biura,
- Dowiadywania się, kto i jakie informacje zasięgał na nasz temat,
- Dopisywania do bazy KRD dłużników - nawet tych sprzed 10 lat - co znakomicie motywuje ich do regulowania należności.
Oto najważniejsze informacje:
Blokujemy dłużnika poprzez maksymalne ograniczenie do kredytu kupieckiego, ratalnego, na hipotekę, leasingowego.
Dłużnik figuruje w rejestrze do 10 lat, chyba że wcześniej nastąpi spłata dług należy aktualizować.
Status dłużnika nabywa się na mocy dokumentu prawnego (umowa, faktura, wyrok sądowy, itp.)
Dług musi być przeterminowany 60 dni i wynosić 500 zł brutto w przypadku firmy i 200 zł brutto w przypadku osoby fizycznej.
Zajmujemy się bieżącymi zaległościami, a nawet sprawami spornymi oraz po bezskutecznej egzekucji.
W tej samej bazie można sprawdzać kontrahentów czy nie są zadłużeni, aby na przyszłość nie popaść w długi. Informacja o ich problemach ma dla Państwa podstawowe znaczenie.
Można dowiedzieć się, kto i jakie informacje zasięgał na Państwa temat.
Baza jest w formie elektronicznej on-line, do której jest dostęp poprzez hasło i login, informacje otrzymują Państwo w 3 sekundy.
W bazie można stosować monitoring, w przypadku konkretnych kontrahentów. Gdy zmieni się coś w systemie (firma dopisze dłużnika do bazy lub jego dług zostanie pomniejszony) informacja przychodzi na email.
Aby dopisać dłużnika należy wysłać do niego pismo, 30 dni przed dopisaniem – zazwyczaj to wystarcza aby dłużnik spłacił dług. W ciągu tych 30 dni ściągalność wynosi- 58%, w ciągu 10 dalszych dni - 30%.
W czasie współpracy można posługiwać się naszą pieczęcią prewencyjną np. na fakturach, dając do zrozumienia, że mają Państwo umowę z KRD, co skutecznie poprawia płynność finansową.
Nowa usługa sprawdzania kontrahentów przy pomocy telefonu komórkowego. Dzięki niej dostęp do danych zawartych w naszym Rejestrze jest możliwy praktycznie wszędzie.
Misją Krajowego Rejestru Długów BIG SA jest ochrona polskich przedsiębiorców przed niesolidnymi kontrahentami oraz świadczenie usług w oparciu o światowe standardy. Celem KRD BIG SA jest budowanie ogólnopolskiego systemu wymiany informacji o rzetelnych i niesolidnych podmiotach gospodarczych i konsumentach. Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA jako prekursor w dziedzinie przyjmowania, przechowywania i udostępniania informacji gospodarczych dąży do tego, aby stać się trwałym elementem polskiego życia gospodarczego.
Blanka T / 78.8.76.* / 2011-04-14 15:21
OSTRZEGAMY PRZED KRD czyli Krajowym Rejestrem Dłużników !

Szukam firmy i osoby oszukane przez KRD (a zwłaszcza Oddz. WROCŁAW)

Ja zostałem oszukany przez KRD Wrocław. Po podpisaniu umowy z KRD , dopisałem kilku moich dłużników i okazało się , że pomimo wielu wpisów w KRD (na bardzo duże kwoty) oni dalej działają tzn. oszukują i wyłudzają , a żeby było śmieszniej to mają nawet "wykupione" certyfikaty w KRD jako rzetelnej firmy !!!
Pomimo rozwiązania umowy (3 m-czny okres wypowiedzenia) przysyłają mi f-ry z pogróżkami typu sąd , windykacja, blokady nip itp. itd.

Pomimo, że ja już dawno zamknąłem działalność, ( KRD nie odzyskało ani złotówki z moich dłużników , a była to pieciocyfrowa kwota!!!) to "killerzy" z KRD dalej wysyłają f-ry.
Coraz to wieksze... ostatni raz logowałem się u nich w czerwcu 2010, a f-ry są za korzystanie z ich usług do dnia dzisiejszego.

Dodam, że próbowalismy do nich dzwonić, kontaktować się osobiście, umówić z dyrektorem itp, ale a oni śmieją się w twarz, twierdząc , że g...wno im zrobimy i że takich
"pogróżek" mają ok. 100 dziennie. Przy okazji okazało się, że to chyba jeden z najlepiej strzeżonych budynków we Wrocławiu. Ochrona była niemiła i prawie siłą wyprosiła nas z budynku, pomimo naszego spokojnego tonu i pełnej kultury ! Niestety

Na nic reklamacje pisemne i rozwiązanie umowy . Nie można się od nich uwolnić !

Czy jest na nich jakiś sposób !
Pewnie jest nas więcej !
Nie dajmy się oszustom!

STOP ZŁODZIEJOM !

Najnowsze wpisy