Forum Prawo - porady i tematy

Do rejestru dłużników za brak jednej raty

Do rejestru dłużników za brak jednej raty

Money.pl / 2007-06-18 15:33
Komentarze do wiadomości: Do rejestru dłużników za brak jednej raty.
Wyświetlaj:
Ryszard ze śląskiego / 212.2.99.* / 2007-06-18 15:33
Z powyższego tekstu należy dostrzec sytuacje, w których rzeczywiście jest wierzyciel i dłużnik.
Nie wzięliście Państwo pod uwagę przypadków gdzie dłużnikiem zostaje niejednoktrotnie strona nie mająca z długiem nic wspólnego.
Ataki wielorakich firm winydkacyjnych w stronę "takich osób" oparte są prawie i wyłacznie na wszelkich formach zastraszania i chamstwa w dosłownym tego słowa zanaczeniu, Ba, nawet nie można takim winykatorom odeprzeć zarzutu pomimo ewidentnych dowodów o braku ich słuszności w ich działaniu.
W sumie chodzi chyba jednak o to aby coś się kręciło bez względu na formę i rodzaj przypadku.
Niestety, nikomu nie wolno zapominać, że do posądzenia kogoś o cokolwiek niezbędne są dowody i to niezbite dowody.
Bezspornym w tym wszystkim pozostaje fakt, że wyrządzenie krzywdy w jakimkolwiek stopniu nie należy do rzeczy trudnych.
Trudną sprawą jednak jest przywrócenie stanu poprzedniego osobie pokrzywdzonej.
I na koniec, nie windykatorzy, wierzyciele i inni z tej grupy nie są i nie mogą być sędziami - BO TO JEST NIEZGODNE Z KONSTYTUCJĄ!!!
My prawo mamy takie, jakie mamy, ale w końcu go mamy.
Szanujmy te prawo, bo w około nikt nas nie będzie szanował.
wyskok / 78.8.76.* / 2011-04-14 15:29
OSTRZEGAMY PRZED KRD czyli Krajowym Rejestrem Dłużników !

Szukam firmy i osoby oszukane przez KRD (a zwłaszcza Oddz. WROCŁAW)

Ja zostałem oszukany przez KRD Wrocław. Po podpisaniu umowy z KRD , dopisałem kilku moich dłużników i okazało się , że pomimo wielu wpisów w KRD (na bardzo duże kwoty) oni dalej działają tzn. oszukują i wyłudzają , a żeby było śmieszniej to mają nawet "wykupione" certyfikaty w KRD jako rzetelnej firmy !!!
Pomimo rozwiązania umowy (3 m-czny okres wypowiedzenia) przysyłają mi f-ry z pogróżkami typu sąd , windykacja, blokady nip itp. itd.

Pomimo, że ja już dawno zamknąłem działalność, ( KRD nie odzyskało ani złotówki z moich dłużników , a była to pieciocyfrowa kwota!!!) to "killerzy" z KRD dalej wysyłają f-ry.
Coraz to wieksze... ostatni raz logowałem się u nich w czerwcu 2010, a f-ry są za korzystanie z ich usług do dnia dzisiejszego.

Dodam, że próbowalismy do nich dzwonić, kontaktować się osobiście, umówić z dyrektorem itp, ale a oni śmieją się w twarz, twierdząc , że g...wno im zrobimy i że takich
"pogróżek" mają ok. 100 dziennie. Przy okazji okazało się, że to chyba jeden z najlepiej strzeżonych budynków we Wrocławiu. Ochrona była niemiła i prawie siłą wyprosiła nas z budynku, pomimo naszego spokojnego tonu i pełnej kultury ! Niestety

Na nic reklamacje pisemne i rozwiązanie umowy . Nie można się od nich uwolnić !

Czy jest na nich jakiś sposób !
Pewnie jest nas więcej !
Nie dajmy się oszustom!

STOP ZŁODZIEJOM !
zyczliwy / 85.89.183.* / 2008-05-13 17:39
uwaga banki prosze nie udzielac zadanej pozyczki bankowej i zakup na raty panu pawelowi mikulskiemu jego zonie malgorza mikulska te osoby nie splacaja swioch dlugow te osóby mieszkaja w lódzi ul gersona 5 m50
windykator / 80.54.122.* / 2009-05-07 20:05
"Życzliwy" udostępniając dane osobowe osób wskazanych w w/w komentarzu winien zdawać sobie sprawę z faktu, iż złamał w ten sposób prawo. Abstrahuję oczywiście od faktu, że na podstawie IP komputera z którego dodano ów komentarz, jego dane personalne mogą zostać bezproblemowo ustalone.
Natomiast nie widzę tu czynnej działalności moderatora, który pozwala na zamieszczanie tego typu informacji !!! Jeśli okoliczności takie potrwają dłużej to za chwilę okaże się, iż dopuści on do używanie słownictwa niecenzuralnego.
uwaga banki prosze nie udzielac zadanej pozyczki bankowej i
zakup na raty panu pawelowi mikulskiemu jego zonie malgorza
mikulska te osoby nie splacaja swioch dlugow te osóby
mieszkaja w lódzi ul gersona 5 m50
lciesiel / 2007-06-19 10:21 / Bywalec forum
Zgadzam się z ostatnia częścią Pana wypowiedzi: "szanujmy prawo". Prawo to zezwala na zgłaszanie pewnych faktów do BIG. Prawo też nakazuje regulować swoje zobowiązania zgodnie z umową.
Co do zmian, to projektodawcy powinni uważać aby nie "przekombinować". BIG bedzie spełniał swój cel wówczas, gdy będzie ostrzegał przed rzeczywistym zagrożeniem w postaci kłopotów finansowych potencjalnego klienta, a nie bedzie zwykłym folwarkiem, gdzie nadmiar, często malo istotnych danych, spowoduje brak zaufania do wiarygodności płatniczej.
jawa / 83.25.32.* / 2008-09-19 05:12
dokładnie ! zgadzam sie w pow. wypowiedzią
uważam, że pierwotnie ustalone progi minimalne są jak najbardziej zasadne i nie należałoby ich zmniejszać, ewent gospodarcze do 200 zł,ale nie konsumenckie
choćby własnie z uwagi na zamieszanie powstałe w wyniku ewent błędów w podawanych kwotach,czy tez zwykłej nieświadomości posiadania jakiegoś zaległego zobowiązania w wys np. 50 zł
a zamieszanie zw. z ewent korektą przez strone pokrzywdzoną mogłoby być krzywdzące i niespółmierne / w kwestii dodatkowych kosztów / do skali problemu.
inna kwestia to BIK, tu banki pod kontrolą KNF przestrzegają zachowaniu wszelkich procedur terminowych i wysokości zaległości , wiec kwoty nawet 20 zł uważam za zasadne.
jeśli natomiast small przedsiębiorca poda Cie na 15 zł do BIG i np. zakonczy działalność, czy tez sam okaże sie nierzetelny w zakresie terminowej aktualizacji danych to już powstaje problem, nieprawdaż ?
komu spłacić, kto usunie dane,kiedy itp.kto za to zapłaci
kolejne pisma, kolejne generowanie kosztów, nie ta skala problemu ...
mniejsze kwoty do BIG- większy bałagan

Najnowsze wpisy