Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Więcej kredytów na Wyspach. Dno kryzysu za nami?

Więcej kredytów na Wyspach. Dno kryzysu za nami?

Wyświetlaj:
mat3422 / 91.193.208.* / 2009-08-12 11:43
Co najmniej od maja słyszę, że "najgorsze za nami", "kryzys się kończy".
Obstawiam, że jeszcze przez rok będziemy słyszeć o końcu kryzysu.

Na razie wystarczy byle drobna wiadomość na plus i media już trąbią jak to się zaczyna dobrze na świecie robić.
irjifirji / 87.232.224.* / 2009-08-12 10:53
A ja nie mam na sumieniu zadnych kredytow i dlatego jestem na wygranej pozycji :) Wystarczy, ze dobrze zarabiam, wiec reszta tez bedzie git :)
misza 987 / 77.253.111.* / 2009-08-12 06:58
W Anglii :

"...Liczba niespłacanych kredytów hipotecznych także zaczyna szybko rosnąć. Ostatnie dane pokazują, że około siedmiu procent klientów spóźnia się z płatnością o ponad 30 dni, a cztery procent o 90 dni lub więcej.
Arturo de Frias, analityk sektora bankowego w Evolution Securities, szacuje, że aż 10 proc. wszystkich kredytów hipotecznych może okazać się niespłacalnych, a na każdym z nich bank może stracić 30 proc. swoich pieniędzy. Oznaczałoby to powstanie złych długów na brytyjskim rynku hipotecznym na sumę 40 mld funtów - to o trzy miliardy funtów więcej, niż rząd wpompował w RBS i Lloydsa w październiku ubiegłego roku.
Nie jest jasne, jak banki mają zamiar poradzić sobie z tym problemem. Bardzo niewielu dzwoniących do Consumer Credit Counselling Service jest straszonych zabraniem im nieruchomości, nawet jeżeli przestali spłacać kredyt. "O tej porze w zeszłym roku przejmowały nieruchomości, gdy tylko kredyt nie był spłacany przez trzy miesiące. Teraz zostawiają ludzi w ich domach, bo nie są nawet w stanie sprzedać tych nieruchomości na aukcji", powiedział Coleman.
"Wydają się wychodzić z założenia, że dom będzie lepiej pilnowany i może otrzymać lepszą cenę na przyszłej aukcji, jeżeli pozwoli się w nim ludziom mieszkać. Jest więc obecnie wiele rodzin, które czują, że siedzą na bombie zegarowej, zastanawiając się, kiedy zostaną wyrzucone na ulicę"...."

Polska
dasdasdasd / 79.175.201.* / 2009-08-12 09:07
ceny nieruchomości są tak nadmuchane że ludzie nieświadomie biorą kredyty na całe zycie. Są uwiązani i małe potknięcie w karierze powoduje że traca dorobek całego zycia i dach nad głową. To jest chore żeby człowiek był niewolnikiem podstawowych dóbr.

Najnowsze wpisy