Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wiek emerytalny podniesiemy do 80 lat. I nie będzie protestów

Wiek emerytalny podniesiemy do 80 lat. I nie będzie protestów

Wyświetlaj:
Gość7 / 93.105.116.* / 2012-04-24 08:29
Najlepszym rozwiązaniem zlikwidować ZUS skończyć z marnowaniem pieniędzy i nie nękać ludzi tym wiekiem emerytalnym.Każdy będzie pracował wtedy ile będzie chciał i jak będzie chciał.Na cholerę ta armia urzędników,która pożera nasze pieniądze,całe życie zawodowe płacisz a na koniec problem bo nie ma Twoich pieniędzy dość tego złodziejstwa,każdy ma prawo zadbać samodzielnie o swoją starość.
Henryk37 / 109.107.7.* / 2012-04-24 08:22
Ci co cofają się do XIX wieku są zwykle zacofani. Można by np. wprowadzić niewolnictwo. Chociaż obserwując sposób cofania się do XIX wieku w sprawach emerytur mam wrażenie jak by era niewolnictwa już po trochu się zbliżała.
Bartłomiej "Novo" Nowogródzki / 212.33.72.* / 2013-01-31 09:48
Zbliżała? Ta era nigdy się nie skończyła, ewoluuje wraz z naszymi ustrojami politycznymi, jeśli wierzysz że jesteś wolnym człowiekiem to spróbuj nie oddać PITu lub nie zapłać podatku: Jeżeli nie złożysz zeznania podatkowego, nie zawloką cię od razu przed sąd i nie rozstrzelają po szybkim stalinowskim procesie. To trochę potrwa. Raczej dostaniesz list – zazwyczaj dosyć uprzejmy – z pytaniem, czy jest jakiś problem. Jeżeli nie odpowiesz na ten list, właściwie nic się nie stanie.

Przynajmniej przez pewien czas.

Jeżeli po raz kolejny nie złożysz zeznania podatkowego, możesz dostać następny list. Albo i nie. Władze podatkowe czasami zostawiają cię w spokoju przez kilka lat, żeby wzmocnić swoje późniejsze oskarżenie, wskazując na to, że rozmyślnie uchylasz się od płacenia podatków.

Jednak w końcu nadejdzie dzień, w którym dostaniesz już nie tak uprzejmy list. W tym liście powiedzą ci, żebyś złożył swoje zeznanie podatkowe albo liczył się z konsekwencjami – te konsekwencje to już na pewno nie będzie kolejny list. Jeżeli nadal nie złożysz zeznania podatkowego, otrzymasz kolejny list, zawierający szczegółowy opis działań, które zostaną przeciw tobie podjęte, jeżeli nie złożysz zeznania bezzwłocznie. Jeżeli wciąż będziesz postępował podobnie jak wcześniej, dostaniesz następny list – zdecydowanie nie-uprzejmy – z datą rozprawy sądowej i spisem kar, które zostaną ci wymierzone, jeśli zostaniesz uznany winnym uchylania się od podatków. Na początku będą to głównie kary finansowe – zaległe podatki, grzywny itd. Jeżeli stawisz się przed sądem, uznają cię za winnego i nałożą wysokie kary finansowe. Jeżeli ich nie zapłacisz albo w ogóle nie pojawisz się w sądzie – wcześniej czy później przyjdzie po ciebie policja, żeby cię aresztować.

Cyt:http://luke7777777.blogspot.com/2007/08/tumaczenie-stefan-molyneux-bro-w-pokoju_06.html
marco54 / 89.234.218.* / 2012-04-23 22:49
Obecna decyzja podniesienia wieku emerytalnego, to nic innego jak pogłębienie niewolniczej roli naszego społeczeństwa w UE. Późniejsze przechodzenie na emeryturę w naszych warunkach społeczno gospodarczych( ponad 2 mln bezrobotnych w kraju, drugie tyle na emigracji za chlebem poza granicami) bez zwiększenia dostępności miejsc pracy, spowoduje jeszcze większe problemy z jej znalezieniem. Skutek będzie taki, że młodzi nie mogąc dostać pracy, za godziwą płacę, w kraju znajdą ją na rynkach europejskich, wprawdzie na upokarzających warunkach ale lepiej opłacaną (przelicznik walutowy) niż w kraju. Efekt pseudo reformy będzie taki, że młodzi sprawni ,a więc bardziej wydajni będą pracować na emerytury innych nacji, starzy natomiast będą próbować, wiadomo z jakim skutkiem, ratować resztki pozostałej gospodarki kraju i wegetować( mając wypracowany wirtualny kapitał ) bez większej nadziei na przyszłość. Mamy więc odpowiedź na pytanie komu ma służyć ta reforma i upór w jej wdrażaniu, godny lepszej sprawy( np. walka z bezrobociem, poprawa warunków pracy) oraz cały ten spektakl medialno -koalicyjny wokół niej. Pozostaje więc dopytać tylko, czy my robimy to tak sami z siebie, czy dlatego bo ktoś nam tak każe? Odpowiedź twierdząca zarówno na pierwszy jak i drugi człon pytania niestety nie może dobrze świadczyć o naszych decydentach, bo jak wykazałem w tym krótkim wywodzie działania te nie będą służyły polskiej gospodarce ani nie poprawią sytuacji naszego społeczeństwa. Prawdziwe powody obecnej i przewidywanej trudnej sytuacji to min. : bezrobocie, umowy śmieciowe, nieszczelny system ubezpieczeń, zbyt dużo prerogatyw dla różnych grup zawodowych i na końcu być może demografia. Być może, bo przecież wzorem UE można w przyszłości, o ile zajdzie taka potrzeba otworzyć rynek pracy dla cudzoziemców niwelując skutki niskiego przyrostu naturalnego. Obawiam się, że mimo zaklinania przez nasz parweński rząd rzeczywistości i mamienia nas po raz kolejny złudnymi korzyściami, jesteśmy rozgrywani celem zepchnięcia nas do roli pariasów Europy o niskiej świadomości społecznej, którzy mają tylko dostarczać, na potrzeby rynku europejskiego, taniej siły roboczej. Ten świetny, w mniemaniu niektórych pomysł, w krótkiej perspektywie może okazać się kolejnym nie do odkręcenia fortelem. Zresztą tak jak i z OFE. Bądźmy choć raz mądrzejsi przed szkodą, a nie jak zwykle.
Na zdrowie / 89.68.185.* / 2012-04-23 21:51
Musimy szykować kolejną pożyczkę dla MFW. Jak Niemcy lub Francuzi nie będą mieli na wypłaty dla bezrobotnych lub stracą na kolejnych pożyczkach dla Grecji, to będzie jak znalazł.
Trzeba też dorzucić nieco kościołowi, przecież odszkodowania dla ofiar pedofilów w USA kosztują.
Pamiętajmy o biedakach z Afganistanu, im potrzebne są pieniądze na kolejne łapówki dla talibów, żeby nie strzelali do konwojów amerykańskich.
Trzeba też dorzucić nieco kasy różnym koncernom, żeby zechcieli przysłać swoich kierowników do kierowania ciemnym ludem w Polsce.
Kaczyński deklarował, że Polska niezależnie od rządów będzie broniła Izraela - to też kosztuje.
wojd / 84.10.77.* / 2012-04-23 21:41
i psim obowiazkiem zarzadzajacych finansami jest wywiazać się z zawartych zobowiazań. Jesli ja złamie jednostronnie umowe np. z bankiem, wtedy pan Komornik z wyrokiem sądu zapuka do mnie i naklei mi na mój TVLed (wziety na kredyt, ktorego nie jestem w stanie spłacic) gustową naklejkę informująca o zmianie właściciela sprzętu.
A co ja moge nalepić? Komu? Gdzie? A, juz wiem!!! Nalepie sobie na czole naklejke z napisem:
FRAJER- WYBORCA PO.
Pójde pod URM i tam sobie cichutko postoję z ta naklejką na czole, moze ktoś mnie spałuje podczas mojej nielegalnej demonstracji i "czynnego oporu". Moze podczas zatrzymania dam komus w mordę, dostane wyrok, a zaraz potem rozwod od żony i pozbawienie praw rodzicielskich wobec moich dzieci. Po wyjsciu bedę miał brodę do pasa i ugruntowane poglądy, które będą mi przypominać żeby juz nigdny nie zostać FRAJEREM-WYBORCĄ PO...
ron2000 / 83.6.235.* / 2012-04-23 21:39
Emerytury to w przyszłości fikcja. Trzeba wrócić do korzeni i po prostu oszczędzać na spokojną starość.
Vvvvv775 / 82.170.128.* / 2012-04-23 21:01
Co za stek bzdetów! Starannie, skrupulatnie przeprowadzone pranie mózgu jakich tu na pęczki, tym razem na temat emerytur...
MAMTAKJEST / 81.168.143.* / 2012-04-23 19:09
powiedzonko „GÓRA URODZIŁA MYSZ” i widzę, że ... to nie był ostatni poród, bo po profesorskiej łepetynie wciąż się pałętają kolejne pomysły!
mgr_inz / 83.6.235.* / 2012-04-23 18:56
Ja jako przedstawiciel nauk ścisłych/mgr inż elektroniki/ na dodatek pracujący w zawodzie cały czas :)) zastanawiam się nad jakością nauk humanistycznych a ekonomii zwłaszcza. Jest rok 1999 decyduję się na OFE/miałem wybór/ , mam naliczoną emeryturę + mój III filar i mam prawie 4,5 tys emerytury/teraz/ i nagle jakiś magister z Sopotu mówi mi no chwila to nic nie znaczy a prof mówi powinieneś pracować do np 67 czy 70. Patrzę jak jest w Europie i nigdzie nie ma wieku 67 nawet w krajach o znakomitej opiece medycznej maksymalnie podnosi się do 65. To jak pan liczył tą reformę panie Prof to mam ten zapis do konta czy nie ??? to może 35 letni agent brać 3,5 tys na rękę czy nie czy 40 letni prokurator 14 tys może brać czy nie ?? a kto mu to funduje z czyich pieniędzy to idzie rządu czy moich - rząd to chyba ma tylko to co zagrabi.. To może zacznijmy od tego: niech mgr od historii opamięta się i zreformuje wszystkie przywileje czy to się komu podoba czy nie. Tych co płacą na te przywileje jest więcej póki co. Może niedługo być jak w Grecji - więcej na etatach niż w prywatnym biznesie. A gdzie pan był prof jak ten nieudacznik grabił OFE ?? czemu Pan milczał ?? Czemu nie pouczył Pan licencjata Rostowskiego tytułującego się profesorem, że opowiada bzdury ?? a gdzie honor naukowca - no i takich prof mamy.
ja330 / 62.21.127.* / 2012-04-23 18:17
za tą reformę z '99 ktoś powinien trafić za kratki, a ten ma czelność wypowiadać się o kolejnych usprawnieniach?
Jak duża musiała być łapówa za załatwienie prowizji dla OFE za zarządzanie moją kasą a nie za efekty? I jeszcze bezczelne kłamstwa o średniej dł. życia w tym kraju? jak 40 lat temu zmarł 70 latek i 3 noworodki, a teraz 1 to jaką mamy średnią mądralo? Pokaż mi na cmentarzu tych matuzalemów co to średnią życia nam tak podwyższyli
o szoł om / 88.156.136.* / 2012-04-25 11:36
Gdyby dziś płaczący na niesprawiedliwość reformy emerytalnej zagłosowali swego czasu na Janusza Korwin-Mikkego i jego ugrupowanie to Ci wszyscy reformatorzy od dawna w kamieniołomach zarabialiby na wikt i opierunek - i to na podstawie lewa, które sami uchwalali!
nerbit / 89.228.175.* / 2012-04-23 17:36
Nikt nie będzie protestował ? Całkiem możliwe.Patrząc na to wszystko co dzieje się w tym kraju aż trudno uwierzyć,że ludzie są tacy spokojni. Kiedyś minimalnie wzrosła cena kiełbasy i już lud zareagował demonstracjami.Dzisiaj pełno cwaniaków na odległość.Potrafią sie tylko wymądrzać w sieci a boją się wyjść ze swoimi poglądami poza internet.Rząd doskonale zdaje sobie z tego sprawę i robi co chce. Teraz podobno mają jakąś miss transwestytów wybierać.Normalnie żenada,cyrk,komedie....
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-04-23 16:51
Jeżeli chodzi o fakt,że w Polsce jest za dużo osób w uprzywilejowanych systemach emerytalnych opłacanych przez podatników nieuprzywilejowanych, zamiast jednego spójnego sprawiedliwego powszechnego systemu emerytalnego w którym wysokość emerytur jest zależna tylko od 2 czynników, czyli sumy wpłaconych przez pracownika składek i wieku przejścia na emeryturę lub rentę to profesor Góra ma 102% racji! Polska ma mistrzowstwo świata pod względem liczby wypłacanych 40 letnim zdrowym osobom wysokich uprzywilejowanych emerytur.
w. / 83.24.57.* / 2012-04-23 16:36
to ten pan jeszcze jest profesorem?
jakss / 193.42.230.* / 2012-04-23 15:54
ten człowiek nie ma wstydu! jeszcze sie wypowiada po oszustwie z OFE na temat naszych emerytur? A stwierdzenie że nikt nie będzie protestował jest kwitesencją tych rządów!
acomitam / 195.191.163.* / 2012-04-23 15:29
Po co w ogóle płacimy (jeszcze) na ZUS? Ja chętnie sam zajmę się swoją emeryturą. Średnia życia Polaka AD 2011 to 71 lat. Tak więc na emeryturze po wdrożeniu programu przyśpieszonej eutanazji Donalda Tuska będzie 4 lata. Jeśli dajmy na to taki jeden był przedsiębiorcą i płacił ZUS, a dokładniej składkę na ubezpieczenie emerytalne w wysokości 412 zł (dane 2012) to przez 42 lata powinien odłożyć prawie 208 tys. zł (bez inflacji i odsetek kapitałowych). Gdyby tylko konsumował te pieniądze to powinien mieć emeryturę w wysokości 4000 zł. W obecnym systemie składki te konsumują urzędnicy, politycy, mafie, bezpieczniackie watahy i funkcjonariusze dawnego(?) systemu represji. Jest ich wielu, więc na emeryturę Polaka - Szaraka już nie starcza. Piękny ustrój zaprojektowało sobie zaprzaństwo spod znaku Kiszczak i Michnika w Magdalence.

Najnowsze wpisy