Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wielka Brytania zadłużona po uszy. Przez banki

Wielka Brytania zadłużona po uszy. Przez banki

Wyświetlaj:
LEO1972 / 89.78.138.* / 2009-02-19 20:20
MY POLACY ZAWSZE MARTWIMY SIE O AMERYKE OANGLIE FRANCJE ITD. A MY JAKO KRAJ JESTESMY NIKIM DLATEGO ZACHOD ROBI NA NAS KASE W BANKACH JESTESMY NIEZLE ZADLURZENI NA 30LAT BIALI MURZYNI BEDA ZAPIR........ PRZEZ 30LAT I PATRZY SIE NA TO ZEBYSMY ZA WCZESNIE NIE ZDECHLI
ddt / 83.21.202.* / 2009-02-19 19:59
..heheh..jeszcze chwila ...i polska padnie na ryj ...mam nadzieje ..bo mam troche waluty ...zloty mocny ...hehe...wystarczylo ze za oceanem maja otwarte i znowu zloty leci w p**** ..ciesze sie bo 55 m/2 za 200k pln=100k usd...to byla juz gruba przesada....mam nadzieje ze na wiosne dziwka da nam za dziesiataka papiera ...oby !
ath0++ / 89.79.175.* / 2009-02-19 21:27
Mam nadzieję, że wkrótce będziesz musiał dawać już za pięć dych...
Zafajdane dziecko neo.
henas1 / 193.26.131.* / 2009-02-19 19:47
Bez tego zastrzyku frendy Browna poszliby na zieloną trawkę, a skąd Brown miałby kaskę na prowadzenie kampanii wyborczej następnym razem. ????????

Reszta się nie liczy!
maxymili / 2009-02-19 15:12 / Tysiącznik na forum
Długi teraz zaciągnięte będą trudniejsze do spłacenia gdy spadek PKB zmniejszy dochody a koszty nadal będą wzrastać.
Londyn przez to niemądre ratowanie zbankrutowanych instytucji obciążył długiem pokolenie dzisiejszej młodzieży. Spłata tego długu uniemożliwi rozwój i sprawi, ze tym wcześniej Chiny i Indie śmigną swoimi PKB obok stojących na poboczu PKB Brytyjczyków.
Pole / 83.10.87.* / 2009-03-11 13:12
Angole zadluzyli sie na przyszle 1000-lecie.
HD / 213.238.82.* / 2009-02-20 05:54
To nie jest do końca tak - przecież jeśli znacjonalizują banki, to ich zyski będą wpływały do budżetu (chyba, że wypłyną w premiach dla kadry zarządzającej). Poza tym problem z dofinansowaniem jest chwilowy o tyle, że część aktywów ma zaniżoną wartość z uwagi na małą ich małą płynność - kiedy kryzys się skończy, w okresie ożywienia - powiedzmy za 5 lat, ceny domów znowu wzrosną, banki zaczną notować zyski i jakoś to spłacą. Northern Rock, który jest od roku znacjonalizowany spłacił już ok. połowy swojego zadłużenia - drugą połowę będzie spłacał pewnie jeszcze przez wiele lat, ale moim zdaniem spłaci.
maxymili / 2009-02-20 08:26 / Tysiącznik na forum
ich zyski będą
wpływały do budżetu

Te instytucje weszły w stan bliski upadłości nie dlatego, że są dobrze zorganizowane i przynoszą zyski. Skoro prywatny przedsiębiorca nie był w stanie wydusić z nich zysku to chyba państwo tym bardziej nie da rady. Chyba, że od pół roku mamy odwróconą do góry nogami gospodarkę.
Gdyby to było USA to bym zrozumiał, że to druga strona świata i gospodarka może być do góry nogami, ale w Anglii?

Najnowsze wpisy