Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wielka ucieczka z ZUS. Na Litwę i na Wyspy

Wielka ucieczka z ZUS. Na Litwę i na Wyspy

Money.pl / 2009-09-24 07:07
Komentarze do wiadomości: Wielka ucieczka z ZUS. Na Litwę i na Wyspy.
Wyświetlaj:
autostar / 77.252.190.* / 2010-08-12 13:20
Euforia oszczędzania na składkach ZUS szybko minie ponieważ ZUS prędzej czy później zażąda w terminie 30dniowym przedłożenia formularza E101 z litewskiej SoDry.Jego brak upoważnia ZUS do ściągniecia zaległości za działalność gospodarczą w Polsce w trybie administracyjnym.Życzę wszystkim powodzenia w załatwianiu tego dokumentu.
mistzr / 212.67.144.* / 2010-12-12 11:56
ZUS to sobie może żądać, masz umowę o pracę, płacisz składki to mogą Ci naskoczyć. Równie dobrze mogliby chcieć świadectwa kwalifikacji do lotów na Marsa. Tak naprawdę problem tylko jest z bardziej skomplikowaną opieką zdrowotną- bo za podstawową i tak trzeba płacić z własnej kiesy. Ja od 13 lat prowadzę firmę i nigdy jeszcze nie skorzystałem z L4 czy służby zdrowia opłacanej z NFZ. Każde wycięcie migdałów, leczenie zębów czy wizyta u chirurga opłacana za własne pieniądze- bo jak słyszałem że do specjalisty "tak, ale za 6 miesięcy" a jak prywatnie" to proszę wejść lekarz czeka". Taka jest prawda o służbie zdrowia. A co do ZUS to jaką macie gwarancję, że za 15 lat nie wyjdzie w wiadomościach jakiś pan z ZUS-u i powie, że bardzo mu przykro ale wszystko szlag trafił i kasa jest pusta i emerytur od jutra nie będzie? Co z tego że dostanie może w twarz jak tym dzieci nie nakarmisz, do kogo pójdziesz na skargę? Do tych co Ci bułę wciskali w 2010 roku? Przecież ich już dawno może nie być, będą za nasze bawili się na Bahamach. Kto ma możliwość niech inwestuje w nieruchomości, to najlepsza emerytura na stare lata.
autostar / 77.252.190.* / 2010-12-20 09:10
Z komentarzem o ZUS i NFZ akurat się zgadzam.Ale ostrzegam wszystkich zatrudnionych na Litwie.Właściciele firm zatrudniających Polaków często oszukują i nie płacą składek lub po cichu wysyłają na urlopy bezpłatne pobierając przez ten czas abonament.Celują w tym dwie firmy z Wilna.Własny status można sprawdzić pod adresem :VSDFV UŻSIENIO IŚMOKU TARNYBA Kalvariju g.147,08221,Vilnius.Listy do tej instytucji muszą być w języku litewskim.Można załatwić to osobiście w Wilnie czego sam doświadczyłem.Efekt dla mnie fatalny.
harownik do emerytury / 83.238.136.* / 2010-06-15 11:59
Moja matka umarła w wieku 60 lat, mój ojciec w wieku 59, ja pracuję już ponad 30 lat. No powinienem żyć jak "CYSORZ" za te zgromadzone pieniądze (jak zdążę - mogą wydłużyć wiek emerytalny do 80 lat i wtedy nawet moje dzieci też nie załapią się na emeryturę). Lepiej by było od razu wydłużyć wiek emerytalny do 140 lat - ile by to kasy zostało dla Panów i Damulek z ZUS-u
lalkonik / 83.18.138.* / 2009-09-25 13:49
Kupuję ubezpieczenie na Litwie i za zaoszczędzone pieniążki kupuję ubezpieczenie na życie z funduszem emerytalnym za 300 pln/mc i za 100na mc dla dziecka
przemo2x / 213.158.199.* / 2009-09-25 15:04
Jeśli uruchomiłeś działalność, to za mało. Jeśli ma osobowość prawną to ok. Musisz się w niej zatrudnić i wtedy zaoszczędzisz wszystko co płacisz w Polsce na ubezpieczenie. Chyba, że się już gdzieś zatrudniłeś - wychodzi na to samo. Pomysł z zainwestowaniem pieniędzy jest dobry, ale zamiast polisy emerytalnej wybierz jakąś platformę inwestycyjną w firmie ubezpieczeniowych (jest parę). Składki od 200 zł miesięcznie.
w. / 79.190.209.* / 2009-09-25 08:58
nie wiem czy cały problem z emeryturami nie polega na sztucznym zaniżaniu zarobków, w celu wydumanej konkurencji z "droższą' zagranicą. Czy np przy stałym niewielkim wzroście płacy realnej ( nie sredniej obejmujacej pensje menadżerów i bankówców) tylko normalnych pracowników, wpływy do ZUSu by nie wzrosły.
Liga anty głupoty / 77.113.20.* / 2009-09-25 02:32
Ja prowadzę firmę i dla mnie każdy interes musi mieć logikę abym w niego pcha pieniądze. Do niedawna było tak że czekał bym na upragnioną emeryturę do 60 roku życia, całkiem niedawno okazało się że muszę poczekać pięć lat dłużej, a teraz znów słyszy się że szykują kolejne dwa lata. Pytanie moje takie, popełniłem przestępstwo że utrzymuje ten kraj i ludzi którzy mieli rządzić sprawiedliwie? Czyje się z całym szacunkiem oszukiwany i okradany na każdym kroku. Ostatnio nawet musiałem wyjaśniać z ZUS zaginione składki. Co najciekawsze pani w ZUS powiedziała mi że u nich nic nie ginie, dopiero jak zażądałem wyjaśnień od jej przełożonego składki się znalazły. Tylko że w między czasie naliczyli mi jakieś odsetki. Na szczęście groźba powiadomienia prokuratury zerwała tym dziwnym ludziom klapki z oczu. Ten system jest chory i należy go wyleczyć. W jaki sposób ZUS chce mi wypłacić mi moją emeryturę skoro już teraz aby zachować płynność pożycza miliardy od NBP ? Jaką mam gwarancję że po latach płacenia składek na starość nie będę zmuszony do pracy jako styrany dziadek jako cieć w jakimś magazynie by zapłacić rachunki i wykupić leki ? Propos leków, za co płacimy składkę na NFZ skoro do lekarza czeka się od 3 miesięcy wzwyż a żeby nie zejść na korytarzu trzeba zapłacić i tak z własnej kieszeni ? Ja się pytam , dlaczego , dlaczego ten chory system zabija własnych obywateli ? !!
MM 1235 / 78.28.21.* / 2015-01-02 13:15
zabija bo co by było jakby wszyscy pożyli do 100- ki
mir67 / 84.10.139.* / 2010-03-25 13:10
urodziłeś sie w PRL mieszkasz w PRL PO tuningu a tu nie lubią niezależnych obywateli ot całe przestępstwo twe
oxo2112 / 77.65.49.* / 2009-09-26 18:49
Jesteś dobrym człowiekiem i nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. Odpowiadając na ostatnie pytanie: bo rządy są podporządkowane iluminatom... nie wygrasz. Przykro mi.
oxo2112
zulugula / 91.121.151.* / 2009-09-24 17:53
asady ubezpieczenia społecznego osób przemieszczających się w ramach Unii Europejskiej określa akt prawa wspólnotowego, tj. Rozporządzenie Rady (EWG) z dnia 14 czerwca 1971 r. w sprawie stosowania systemów zabezpieczenia społecznego do pracowników najemnych, osób prowadzących działalność na własny rachunek i do członków ich rodzin przemieszczających się we Wspólnocie. Zgodnie z tym rozporządzeniem, osoba prowadząca działalność na własny rachunek na terytorium dwóch lub więcej państw członkowskich podlega ustawodawstwu tego państwa, na terytorium którego zamieszkuje, jeżeli wykonuje jakąkolwiek część swojej działalności na terytorium tego państwa.
kozyk / 83.3.172.* / 2009-09-25 08:14
czyli firmy które organizują te przeprowadzki są czyste a firmy które dają się nabrać mogą zostać udupione !
przemo2x / 213.158.199.* / 2009-09-25 15:32
chodzi o zatrudnienie, nie o działalność
jak jesteś zatrudniony na wyspach z ubezpieczeniem od działalności w Polsce podlegasz również na wyspach
obydwie firmy działają na prawie
przemo2x / 213.158.199.* / 2009-09-25 15:34
i odwrotnie - jesli jesteś zatrudniony w Polsce, to ze składkami od działalności podlegasz tutaj, pewnie od tej angielskiej też
betewu / 85.214.73.* / 2009-09-27 17:56
Jeśli mieszkasz w Polsce i wykonujesz tu jakąkolwiek część swojej działalności, to podlegasz ustawodawstwu polskiemu. O tym mówi ten przepis.
esu / 78.8.135.* / 2009-09-24 17:00
moim rodzicom te 900 zł. Niech tylko rząd się zgodzi. Ale on się nie zgodzi bo kogo by wtedy okradał. Nie korzystam z lekarzy, nie pobieram żadnych świadczeń. Moi rodzice wciąż czekają na emeryturę. Ja płacę, rodzice płacą a sejm uchwala automatyczną coroczną podwyżkę pensji dla posłów. Wszelkie argumenty na nie to jedno wielkie szukanie dziury w całym, aby tylko utrzymać ten chory system napełniania koryta. Jak widac w UK za 11 funciaków na miecha wszystko działa, a u nas za ponad 10 razy tyle nie może zadziałać. Rodzi się więc proste pytanie. Jak to ujął kiedyś bogdan smoleń - "Czy ty na prawdę tyle tego masła żresz, czy ktoś się do nas dosiadł?"
wefwefwef / 83.31.149.* / 2009-09-24 13:51
a co
jake / 93.105.64.* / 2009-09-24 11:19
Popieram przedsiebiorców. Maja pracowac na poloityków oszołomów a ponadto ze swoich składek opłacań różnego rodzaju pasożytów, w tym największego kośiół katolicki, który bez zachamowań ciągnie kasę z budżetu.
birdy / 193.111.166.* / 2009-09-24 10:52
Przedsiębiorcy jak widzę mają szansę na ucieczkę - ja jako procownik nie bardzo. A miesięcznie oddaję ZUSowi ok. 1600 zł... Na starość (o ile dożyję) z pewnością będę żył jak król :-|
"Yasnovitz" / 87.206.180.* / 2012-02-03 23:24
albo zając
sceptyk / 2009-09-24 13:38 / Tysiącznik na forum
A jak umrzesz na eutanazję, zgromadzony z twoich pieniędzy kapitał trafi wprost do profesora Góry, Tuska i całej tej wesołej ferajny, którzy jako "państwo" przeznaczą te pieniądze np. na finansowanie akcji promocyjnej skierowanej do emerytów:
"POpierajcie PO czynem, umierajcie przed terminem"
konserwa1 / 158.75.30.* / 2009-09-24 09:59
To rozumiem, że płacąc składki ZUS i zdrowotną osoby te nie korzystają z pieniędzy ZUS I NFZ. Nie przepadam za ZUSem i innego tego typu firmami, ale jesli ktoś nie płaci to nie powinien się spodziewać jakiejkolwiek pomocy ze strony tych firm. Myślę o rentach (kiedy nie daj Boże) wydarzy się wypadek, czy pomocy w nagłych wypadkach. Nie płace nie mam.
I tu jest problem bo nikt nie chce płacić, ale wszyscy chcieliby z usług skorzystać. Mam pomysł skomercjalizujmy te ubezpieczenia i bedzie jasne kto ile ma płacic i co za to ma sie spodziewać. Bynajmniej nie jestem socjalistą, ale drodzy forumowicze czy nie sądzicie, ze w ten sposób oszukujecie??? Ciekaw jestem szanowni przedsiebiorcy skąd wasi rodzice pobieraja emerytury ??? ZUS powstał na zasadzie tzw solidarności społecznej wiec oszukując zabieracie pieniądze waszym rodzicom emerytom ot taka konkluzja.
goofee / 81.219.148.* / 2009-09-28 16:37
...teoretycznie rodzice sami zaperacowali na swoją emeryture. Ale niestety właśnie tylko teoretycznie, bo ktos te pieniadze juz przejadł...
esu / 78.8.135.* / 2009-09-24 16:33
Solidarność społeczna polega na tym, że pijaczek z pod budki z piwem idzie na wybory i głosuje na partię która przymyka oko na korupcję, jednocześnie wprowadzając programy socjalne. Pijaczek daje łapówkę lekarzowi za lewą rentę a moim rodzicom wydłuża się wiek emerytalny żeby pracowali na niego i jego dzieci w domu dziecka. Ja nie wiem skąd się biorą twacy naiwniacy, którzy jeszcze chwytaja te brednie o solidarności.
maxymili / 2009-09-24 11:33 / Tysiącznik na forum
Popieram, komercjalizacja ubezpieczeń to oczywista oczywistość. Wtedy sam wybiorą czy wybiorę ZUS"A" który inwestuje w fasady budynków i zatrudnia pociotków w celu produkowania biurokracji, czy też wybiorę całkowicie internetowy fundusz ubezpieczeń z jedną placówką w kraju ale za to wpłacający 100% mojej składki na wskazane cele nie przejadając polowy kasy na swoje potrzeby.
Adam222 / 77.88.138.* / 2009-09-24 19:58
Tylko najpierw trzeba oddać zapłacone już składki za ostatnie 40 lat. I wtedy można robić dowolność, komercjalizację i inne pomysły, które pozwolą nie wywiązać się z przyjętych wieloletnich zobowiązań wobec tych co płacili składki.
esu / 78.8.135.* / 2009-09-24 16:38
A ja popieram dobrowolność ubezpieczeń. Nie chcesz być w ZUS to ubezpiecz się prywatnie. Nie chcesz sie ubezpieczać prywatnie to podpisz oświadzenie, że na starość albo na wypadek utraty pracy nie weźmiesz od państwa ani złotówki. Wbrew pozorom większość nie zrezygnuje z ubezpieczeń a reszta dbających o swoją przyszłość na własny rachunek wreście zaoszczędzi na godne emerytury i nie będzie żywić rencistów pijaczków i stad ich dzieci kradnących na ulicach.
nocnawahta / 79.188.238.* / 2009-09-24 10:44
średnio 70 tysięcy rocznie nie dożywa emerytury, dane GUS

a i tak im ciągle brakuje kasy. Kto widział ten ostatni pałac jaki sobie wybudowali za ponad 200 milionów złotych w Warszawie ?

a ile miał emerytury w Magdalenkowej Polksce Kiszczak , Sajmon Morel, Jaruzelski, i itp
hs2 / 2009-09-24 10:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
emetyrure? Chłopie ilu z tych co płacą zus dożyje 70 lat? 20 % czy 30%?
Spójrz na strukturę demograficzną dożywa 30 % niecałe ....
Z optymalizacji zusowskiej odkładam 4800 rocznie na starość i planuję nabyć parę nieruchomości na wynajem aby nie pracować na złodziei którzy i tak nic nikomu nie dadzą. mam 22 lata, ewentualna emerytura po podwyższeniu wieku emerytalnego do 70 lat nastąpi za 48 lat co daje mi 48 lat * 12 miesięcy * 400 zł oszczędności = 230 400 zł na starość, wydając po 1000 zł miesięcznie zostanie mi to na 230 miesięcy życia czyli na niecałe 20 lat życia do 90 czego dożywa 0.5%, szansa że będziesz żył dłużej niż 90 lat to coś koło 0,01%
Jeżeli masz płacić zus z którego do ciebie po przekroczeniu 70 lat będzie wracać 600 zł to z czego ty chcesz żyć i pomagać swoim wnukom i dzieciom?
davide / 188.33.161.* / 2009-09-24 11:32
witam hs2! chciałem pogratulować zdrowego myślenia.Dodam tylko że albo jesteś sam dla siebie dobrym doradcą finansowym albo takiego posiadasz.Sam zajmuje się tymi sprawami wiec to co napisałeś określam mianem wysokiej świadomości.Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam
hs2 / 2009-09-24 14:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w moim przypadku wszystkim zajmuję się sam, tak jak ty. Wielu spraw tu nie opisałem ponieważ sam wiesz że po uzyskaniu świadomości jak ten świat działa i czym jest pieniądz możliwości zabezpieczeń i mnożenia kapitału powstaje naprawdę wiele.
EDiS / 2009-09-24 11:17 / Tysiącznik na forum
To jest za bardzo uproszczone wyliczenie, które nie uwzględnia inflacji, podatku od przychodów kapitałowych, ale jednocześnie nie uwzględnia odsetek od założonej "prywatnej lokaty emerytalnej". Chciałbym Ci jednocześnie uzmysłowić, że 50 lat temu zarobki nominalnie były takie jak dzisiaj, z tym że byla rewaluacja złotego 1:10000(1000 000 000%). Ja bym tego nie lekceważył, ale generalnie rzecz ujmując obecny system emerytalny jest do niczego, wszystkich okrada i poza małymi wyjątkami nikogo nie zadowala.
hs2 / 2009-09-24 14:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wypowiedź niżej - zwykle lokata bankowa oprocentowana efektywnie na 6% (dzienna kapitalizacja aby nie płacić podatków bo puki co to co odłożyłem na taki wypadek nie przekracza 14 tyś zł, powinno to rekompensować względem siły nabywczej którą pieniądz trafi w wyniku inflacji. pamiętaj że tutaj stosuje się 100% reinwest odsetek zatem wychodzi się w perspektywie 25 - 30 lat na 0 (czyli nic nie zyskujesz ale i nie tracisz względem wartości towaru jaki możesz kupić) mimo że cyfra na koncie wzrosła.
maksymilion / 77.253.208.* / 2009-09-24 11:01
trochę upraszczasz kalkulację! za 30 lat 1000zł będzie wart tyle co 85-87zł dziś więc zaszaleć za 30 lat nie dasz rady. Najistotniejsza jest edukacja FINANSOWA. Masz 100% racji z tymi lokalami na wynajem. To faktycznie pozwala żyć bez pracy. Problem z dożywaniem późnego wieku narasta medycyna postępuje. tak czy inaczej zus to organizacja przestępcza niezorganizowana (: Pozdrawiam
hs2 / 2009-09-24 11:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A gdzie to napisane że pieniądze będą chowane w materac :)
moje zamrożone na lokatach które przez oprocentowanie zabezpieczają mnie przed utratą wartości pieniądza czyli zachowują one swoją moc nabywczą nie przyrastając lub lekko o 0.3 do 0.9 % po odjęciu inflacji przyrastają.
Co do wynajmu to tylko ładnie wygląda, w praktyce też masz tu ryzyko że najemca nie zapłaci itp ale na wszystko jest rozwiązanie prostsze lub trudniejsze.
kozyk / 83.3.172.* / 2009-09-25 08:26
koleś nic nie myśli.
Ja wynajmuje mieszkanie za 450zł mc (kawalerka małe miasto) kobiecina ma z tego 300zł (po opłaceniu czynszu funduszu remontowego i ogrzewania).
Ostatnio trzeba było w mieszkaniu wymienić starą instalację gazową na nową i kosztowało to przeszło 1000zł.
Więc kobiecina musiała wydać swój ostatni 4 mcy zarobek z wynajmu.
Także powodzenia w wynajmowaniu państwu życzę i wysokich zysków !!!
fds / 194.61.68.* / 2015-12-19 16:32
Nie każdy wynajmuje kawalerkę. Wynajmuje m4 w Katowicach i biorę za to w sumie 2200 + opłaty.
konserwa1 / 158.75.30.* / 2009-09-24 10:29
Masz racje dlatego co madrzejszy odkłada sobie bezpośrednio lub pośrednio np w funduszach emerytalnych czy inwestycyjnych. Jednak ZUS to nie tylko emerytury, ale tez renty gdy w wyniku wypadku stracisz tzw zdolność do pracy. Czy ubezpieczasz się na tą okoliczność ??? Wiem, ze jesteś młodym człowiekiem i b. przedsiębiorczym, ale i taki scenariusz w życiu trzeba przyjmować. Co do wieku mam trzy Ciotunie co skończyły 80 lat i bynajmniej nie mają zamiaru poddawać się. A co do statystyki to bym w nią aż tak bardzo nie wierzył.
Pozdrawiam
hs2 / 2009-09-24 11:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie znam żadnego mężczyzny który ma ponad 80 lat a znam sporo osób, wystarczy że przejdziesz się po cmentarzu w miejscu nowych pogrzebów, mało kto ma ponad 75 -80 lat choć nie ukrywam że jak chyba każdy chciał bym żyć jak najdłużej.
Utrata zdolności do pracy daje tylko jedno - zasiłek przez 12 miesięcy w kwocie trochę ponad 400 zł co odkładam co miesiąc przez prawie 2 lata, będąc bezrobotnym emerytura nie przyrasta także w ten sposób mam już zabezpieczone około 2 lat na utratę pracy. Jedyną wadą jest opieka medyczna w razie wypadku ale zapewniam cie że i na to jest sposób taki że masz pełną opiekę zdrowotną :)
kozyk / 83.3.172.* / 2009-09-25 08:28
Nie szukaj ich na cmentarzu bo jeszcze żyją !!

A tak poważnie ZuS to również ponad 6tyś zł zasiłku pogrzebowego!
andy2024 / 83.18.109.* / 2009-09-24 10:49
Tylko że teraz nie będzie już emerytury "po mężach", a perspektywy dożycia emerytury mam minimalne - dziadek zmarł parę miesięcy po otrzymaniu wcześniejszej emerytury, ojciec jej nawet nie dożył... Jeśli zwiększa wiek do 70 lat dla mężczyzn to uwzględniając statystykę że średni mężczyzna dożywa 70,8 lat też wiele z tego nie skorzystam. Jedyna nadzieja że może się dzieci wtedy jeszcze będą uczyć to jakieś grosze renty dostaną...
hs2 / 2009-09-24 11:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wiesz jeżeli ja nie dożyję to chociaż moi następcy dostaną wszystko co odłożyłem i spożytkują to na swoje życie lub inwestycje, nie będą oni w sytuacji w której tato całe życie ciężko pracował i oddawał państwu wszystko tylko sprytnie rozwiązał ten problem nie dając się okraść i pozostawił im spadek :)
janiszek72 / 2009-09-24 09:54 / Tysiącznik na forum
A po co nabijać kieszeń kapuchą instytucji, która za chwilę padnie. Pieniądze z ZUS-u Donek zaczyna transferować na łatanie dziur w budżecie. Nie mam zamiaru dopłacać do obiboków i partaczy, którzy potrafią tylko łgać z ekranów i nagłówków swoich telewizji i gazet i wciskać ciemnotę uczciwym ludziom. Rostowski będzie musiał sporo główkować, żeby zbilansować niedobory finansowe w ZUS-ie. I to by było na tyel. Serdecznie pozdrawiam
w. / 79.190.209.* / 2009-09-24 09:44
w UK jest po prostu swoboda gospodarcza w RP sejmowej tylko ustawa się tak nazywa
jliber / 2009-09-24 09:43 / Tysiącznik na forum
Ech, niewdzięczni i głupi przedsiębiorcy, przecież socjaliści wymyślili haracz ZUS dla ich dobra!!!
dareg / 87.207.175.* / 2009-09-24 09:33
przestępczym procederem to można nazwać comiesięczne pobierananie haraczu od nawet drobnego przedsiębuiorcy w wysokości 840 PLN

nawet jak nie osiągasz dochodu to płać bo zus i skarbówka już ostrzą zęby.......
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy