Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wielka wyprzedaż Tuska. Co to oznacza dla giełdy?

Wielka wyprzedaż Tuska. Co to oznacza dla giełdy?

Wyświetlaj:
mieczman / 2012-03-29 19:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Spoko! sprywatyzują jeszcze twoje gacie, opylą co ładniejsze dziewuchy, dzieci wam spejsacą, emerytury wasze wymiotą do swoich /za dużo złotówek naraz, wymieniają jak coś z ojropy wpadnie/ i zostawią wam papieża w kamieniu, obligacje do wykupu przez pięćset lat. Powodzenia wam i waszym potomnym! hey
ekooonom / 93.179.224.* / 2012-03-28 22:38
Rząd powinien uwolnić ziemie rolna z pod łap państwa, sprzedać cały areał jaki ma pod sobą ANR i zlikwidować te agencje która jest jedną z wielu ostoi partyjnych ziomków. Ceny ziemii na przetargach dobijają do 50 tys. zł za hekatar, a dzierżawcy mający długoletnie umowy wykupują je z pierwszeństwem nabycia nawet nie za 20 tys. W ziemii drzemie ogromny kapitał który można pozyskać z jej sprzedaży zanim wykupią ją obcokrajowcy po skończeniu się okresów przejsciowych na zakup ziemi rolnej w Polsce przez obcokrajowców, no chyba że Państwo trzyma te ziemię po ty by ja drożej sprzedać za parę lat Niemcom, Francuzom czy Anglikom
djijRFLK / 89.74.245.* / 2012-04-01 21:59
Niemcy Francuzi czy Anglicy już dawno kupili co chcieli za pomocą figurantów, zresztą wszyscy, którzy chcieli to kupili. spóźniony lament
Polacy: niewolnicy Europy / 195.117.255.* / 2012-03-28 13:06
Polacy: niewolnicy Europy
BolMag / 94.42.189.* / 2012-03-28 13:06
armia kilkuset tysięczna figurantów nie wpłacająca żadnych składek do ZUS a otrzymująca najwyższe emerytury w Polsce.

Magdalenka wyplacała emerytury nawet tym co wyrywali paznokcie w mokotowskim więzieniu !

a ile kosztuje społeczeństwo Kiszczak i Jaruzelski ?
a jaka emeryture ma załozyciel PO gen Cz ?

pytajcie Bolka o ustalenia Magdalenki, to on nie pozwolił , weował w 1992 r ustawę odbierająca przywileje ubekom.
dfasdf / 195.205.193.* / 2012-03-28 12:48
zlodziejski rząd na ktory zesmy sami głosowali...niestety wiekszosc tylko i wyłącznie zeby wybrac mniejsze zło.
;-))) / 199.67.203.* / 2012-03-28 14:33
"mniejsze zło" to jest jedeny argument wiekszosci osów głosujacych na PO
Punch / 31.11.183.* / 2012-03-28 11:51
Co Polska dorobiła się w czasie II RP i PRL, Parada Oszustów opyli, żeby uwić sobie gniazdka na Florydzie, kilku ma to już za sobą.
Polacy obudźcie się.
psv / 95.49.244.* / 2012-03-28 11:21
Od jakiegoś czasu się zastanawiam na czym jest oparta obecna waluta PLN i dlaczego jeszcze nie zbankrutowaliśmy?
Zadłużenie publiczne wynosi z 850 mld, prywatne 750 mld, ZUS jest winien obecnym beneficjentom i przyszłym emerytom 2 000 mld. Na rządzie nie możemy się opierać bo to grupka dyletantów nie potrafiąca zarządzać nawet własnym gospodarstwem domowym.

Zostaje infrastruktura drogowa, kolejowa(?), wodociągi, trochę budynków administracyjnych, szpitali, jest też jeden bank. Reszta strategicznych przedsiębiorstw typu linie lotnicze, kopalnie, huty, sektor energetyczny, stocznie są prywatyzowane.

Czekam kiedy sprzedadzą wojsko, wtedy zakupię kilka fajnych sprzętów. Zawsze chciałem mieć kałacha, może kilka granatów do niego dorzucą, a z sąsiadami na spółkę czołga kupimy.
fsbsdb / 83.27.159.* / 2012-03-28 11:47
z tym trochę budynków administracji to przesadziełeś.

Urzędy, Sądy, ZUSy, Krusy, srusy, Agencje, pół Warszawy, pół centrum każdego miasta, powiatu, gminy, poligony, policja, centra coś tam UE.

Spoko można się jeszcze zadłużać.

Polska by spłaciła długi w 5 lat bez tego balastu papierologi, głupoty, łapówkarstwa, nieróbstwa, kolesiostwa.

I żeby była jasność anarchii nie będzie bo oni i tak nic nie robią za biurkami. Każdy sztachetą rozwiąże swoje problemy sąsiedzkie, a i z gangsterką sobie poradzi, jak ona nie będzie miała wsparcia Państwa.
qweteqw / 83.27.159.* / 2012-03-28 11:37
o A JA DRUGIEGO CZOŁGA KUPIĘ.

I POJEDZIEMY NA WIEJSKĄ!!!

w GW napiszą " Rudy 103 i 104 z terrorystami na pokładzie roznieśli w pył sejm."

w TRWAM powiedzą " Rudy 103 i 104 z bohaterami na pokładzie wytłukli złodzieji i czerwonych".

A my poprostu porządek zrobimy, nas polityka nie będzie interesować. Czerwony, zielony, czarny - BUM BUM i kraj stanie na nogi.
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 86.144.138.* / 2012-03-28 11:28
i o to chodzi, a wtedy sie bijcie miedzy soba! brawo,wlasciwy tok rozumowania.
Amerykanie na to jak na lato, wam zawsze pare starych sprzetow dorzuca,broni sypna, oczywiscie nie za darmo, ale wtedy bedzie wyzsza koniecznosc, za ktora warto jeszcze doplacic.hehehe i bicjei sie.ai na merytury tez nie liczcie po wojnie.
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 86.144.138.* / 2012-03-28 11:00
no to Polacy beda mieli juz tylko to co sami sobie uzbieraja i zadnego majatku narodowego -Nic. Jak to moja prababcia mawiala, wszedzie biednych do przepasci a co kto ma trzyma w garsci.
Wędrowiec i jego cień / 91.94.107.* / 2012-03-28 10:48
Do wszystkich analfabetów ekonomicznych piszących tutaj na forum. Własność prywatna jest wielokrotnie wydajniejsza od państwowej i raz na zawsze wbijcie to sobie do swych tępych łbów.I nie dlatego, że jakiś jeden czy drugi profesor tak twierdzi, ale dlatego iż wielowiekowe doświadczenie na gospodarce to udowodniło.Dowody: NRD(państwowe)-RFN(prywatne), Korea Północna(państwowe)- Korea Południowa(prywatne), ZSRR(państwowe)-USA(prywatne) i przykłady można mnożyć. I z naszego podwórka: masowo upadają państwowe PKS-y a prywatne firmy przewozowe rosną jak grzyby po deszczu i mają się dobrze.DLACZEGO? Macie jakieś argumenty merytoryczne ciemniaki? Czy tylko obelgi?
drw / 85.222.86.* / 2012-03-28 11:42
hey wędrowiec - a kto ci taka ciemnotę wcisnął? na licencjacie jakiś bolszewicki profesor?

Ze sektor prywatny jest wydajniejszy nikt nigdy nie udowodnił. To są mity i przekonania.
Popatrz sobie na Singapur, np:
Singapore Airlines, narodowe linie lotnicze są kontrolowane przez singapurski rząd – Temasek Holdings posiada 54% udziałów.

Singapur posiada monopolistycznego operatora loterii – kontrolowany przez rząd Singapore Pools.

Singapore Sports Council, inna agencja rządowa, zarządza większością singapurskich obiektów sportowych.
itd

Efektywność zależy od standardów i jakości zarządzania, a nie od tego czy jest coś prywatne czy państwowe
Fil4 / 89.73.60.* / 2012-03-28 11:31
Wędrowiec... Nie zauważyłeś że obelgami to Ty właśnie szastasz? Ale zwróć też uwagę że to właśnie określa Ciebie, bo czujesz się mały. Za każdą wypowiedzianą obelgą jeszcze mniejszy. Dobrze że nie istniejesz..
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 86.144.138.* / 2012-03-28 11:16
czy ty widzisz,ze polski budzet juz teraz nie ma z czego nalac, jesli bedziesz tylko liczyc na wplywy z ZUS i podatkow to mozesz sie grubo przejechac, gdyz zostaja tylko zachodnie firmy i wlasciciele, ktorzy maja w gelbokim powazaniu polski budet, oni zyski wyprowadzaja do siebie i nie zaplaca ci grosza w dodatku to ty im bedziesz placic w desperacji dotacje za otwieranie miernych fabryk,ktrych nawet juz Chinczycy nie zechca u siebie,zeby tylko nedzy i kryminalu nie bylo wiecej. Poza tym w duzej czesci udzialy wykupuje sie po to ,zeby zlikwidowac konkurencje na danym terenie i zaserwowac ci swoj towar w odpowiedniej cenie. Poza tym nie dostrzegasz trendow,ktore juz sa faktem, Zachod Europy wycofuje juz produkcje z Azji i przenosi ja SPOWROTEM do siebie i to sa juz fakty 2012 roku.do tego rzad Polski jaki by nie byl lewy,prawy czy centrowyTLAMSI polski rodzimy biznes zusami i podatkami najwyzszymi dla malej i sredniej przediebiorczosci w Europie, nie ma zadnych zwolnien i dotacji tak jak na zachodzie Europy. Ale co ty mozesz wiedziec, pleciesz tylko podstawowe bzdety z porecznika ekonomii,ktore moje dziecko w peirwszej klasie zna takie prawdy podstawowe.szkoda slow. Z powodu niedouczenia i przemodlenia, zawisci i hipokryzji tylko Polacy zasluguja na to co ich spotyka.A placz i zgrzytanie zebami to sie dopiero zaczna za jakies 5 lat.
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 86.144.138.* / 2012-03-28 11:06
dzieki takim ciemniakom jak ty Polska i Polacy juz nic nie znacza w swiecie a za 20 lat to nawet nie chce o tym myslec.. wole juz myslac perspektywicznie ustawic sie jak chce ,zeby nie zostac w Polsce z reka w nocniku, bo caly twoj majatek nawet jesli myslisz,ze ty prywatnie nie wiaodmo co masz..hehehe, bedzie wart tyle co buda dla psa na zachodzie Europy
dildoM / 83.3.90.* / 2012-03-28 10:36
10 dużych baniek powinno trafić na konta emerytów którzy 'sponsorowali' te firmy.
Każde inne działanie wpłynie na wymiar kary dla ministra która niechybnie zostanie wykonana w wolnym Państwie Polskim.
lavi / 85.222.100.* / 2012-03-28 12:32
i wpłynie jako dotacja do ZUS, zresztą tak samo jak co roku
los cebulos / 89.228.29.* / 2012-03-28 10:19
Nie wiedziałem, że Money.pl redagują frustraci z
"analitykiem" Łukaszem Pałką włącznie.
;-))) / 199.67.203.* / 2012-03-28 10:18
Niestety nie znam sie na prawie polskim i miedzynarodowym wiec mam pytanie. Czy można przed Trybunał stanu postwić Przewodniczące Komisji Europejskiej? Bo mniemam że już niedługo Donald będzie piastował to stanowisko.
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 86.144.138.* / 2012-03-28 11:08
zawsze mozesz postawic Buzka, za jego rzadow i Wasacza rozdano mozna powiedziec za darmoche kury znoszace zlote jajka.

10%

10% / 83.21.123.* / 2012-03-28 10:08
a dlaczego nie tak?!!!! -podatek liniowy 10 proc (Nie wiecej ani pkt procentowy!!!) dla WSZYSTKICH (tak jest sprawiedliwie,nie inaczej- o pracodawcow nalezy dbac jak o zloto narodu-za ich pomysly, za ich kreatywnosc za miejsca pracy,za dalszy rozwoj i pamietac,ze ten co placi miesiecznie 10 proc podatku ze swoich zarobionych 100 tys -placi tyle samo co kowalski 10 proc ze swoich zarobionych 2 tys i jak ktos tego nie rozumie, to niech zrezygnuje z polityki), ZUS zrownac z krusem, wysrodkowac, np skladka dla wszystkich 200zl/mc. Przybedzie 10 mln samozatudniajacych sie, wrócą miliony ludzi z zagranicy,przedsiebiorcow kazdej masci, wroca miliardy z cypru, przybedzie innych inwestorow swiata, zniknie do zera szara strefa, nie bedzie sie oplacac nie placic podatkow, nie bedzie sie oplacac zatrudnic na czarno, rozliczac ZUS ze skladek, a nie maltretowac przedsiebiorcow. Byc dla Nich. Wzrosna wydatki spoleczenstwa na uzywki, paliwa, odziez, zywnosc. Ludzie zaczna chciec i miec dzieci, znikna umowy smieciowe, gdyz beda kontrakty pomiedzy pracodawca a pracownikiem. Zadnych ulg, zadnej biurokracji niepotrzebnej juz wtedy. Vat dla drobnych obowiazkowy od 1 mln zl, lub bez vatu dla nie chcacych wogole, a nieudaczniki w UE pieknie by sie uczyly, dziekuje-skonczylem.
;-))) / 199.67.203.* / 2012-03-28 09:55
Wyprzedaży Polski ciąg dalszy. Obawiam sie że do następnych wyborów już nic nie bedzie należało do państwa.
wykonano ! / 94.42.189.* / 2012-03-28 09:42
Kanclerz Niemiec Gerhard Schreder powiedział do niemieckiego Związku Wypędzonych, w Berlinie w 2000 roku: Pomorze, Prusy Wschodnie i Śląsk, Królewiec, Szczecin, Wrocław i Gdańsk są częscią naszego dziedzictwa historycznego i kulturalnego. W chwilę po tym dodał: Polska, Czechy i Węgry w niedalekiej przyszłoœci staną się członkami UE. Otworzy to dzieciom i wnukom ( niemieckich ) wypędzonych możliwość osiedlania się w miejscach, z których pochodzą ich rodzice i dziadkowie i angażowania się w tamtejsze życie polityczne i społeczne./..../ Nie drażnijcie ofiary, która sama pcha się w nasze ręce, zawierzcie mojej metodzie, ja wam dostarczę wschodnie landy w taki sposób, że ich dzisiejsi administratorzy, Polacy, będą nam wdzięczni/..../."
Nie drażnijcie ofiary, która sama pcha się w nasze ręce, zawierzcie mojej metodzie, ja wam dostarczę wschodnie landy w taki sposób, że ich dzisiejsi administratorzy, Polacy, będą nam wdzięczni/..../."
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 86.144.138.* / 2012-03-28 11:04
zgadzam sie, Polacy to idioci lacznie z tymi wyzej,ktorzy chce mnie przekonac ,ze to sluszne i oplacalne nie miec ZADNEGO majatku narodowego i wiwsiec na lasce zachodnich firm wylacznie czy ci dzdza robote, ile dadza ci zarobic i czy ty i ja wogole bedziemy cos mieli jako wlasnie te osoby prywatne!! los spoleczenstwa bedzie w rekach zachodu, gdyz zatanczysz wtedy tak jak oni ci zagraja, bo nie bedziesz mial juz nic.
debos / 79.191.185.* / 2012-03-28 11:08

Polacy to idioci

Wypadałoby najpierw coś rozumieć a dopiero potem wypowiadać tak kategoryczne sądy.
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 86.144.138.* / 2012-03-28 11:25
jak sam sie podpisales, taki jest moj poglad:debos.
Ja dlatego ,ze rozumiem nie przebywam w Polsce, bo nie moge zniesc glupoty itp,zreszta dzieki temu,ze bywam tu i tam i interesuja sie szerzej gospodarka Europy, rozumiem i dostrzegam jeszcze wiecej, niestety z niekorzyscia dla Polski.
debos / 79.191.185.* / 2012-03-28 12:04

rozumiem i dostrzegam jeszcze wiecej, niestety z niekorzyscia dla Polski.

A ja ponieważ bywam tu i tam, rozumiem i dostrzegam mogę spokojnie żyć we własnym kraju zamiast szlajać się po obcych landach. I jeszcze coś do tego naszego wspólnego dorzucić. Nie zamieniłbym się z tobą za żadne skarby. Przecież gdybym chciał tak jak Ty to nie byłoby z tym problemu. Łatwiej jest wyjechać i korzystać z ich dorobku niż samemu coś wykreować.
bo nie moge zniesc glupoty

Ja tę głupotę ( coraz mniejszą wraz z edukowaniem tego plebejskiego narodu ) łatwiej znoszę niż życie na obczyźnie.
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 86.144.138.* / 2012-03-29 20:59
teraz dorabiasz do tego teorie jak matka nieplanowanych dziesieciorga dzieci - ze jest katoliczka kochajaca wielka rodzine..obluda, ja tez moglem sobie zostac i byc ,bo juz osiagnalem co chcialem i dzisiaj moglbym sobie zyc w Polsce bedac w 5% najbogatszych, ale skoro moge to jade sobie gdzie mi sie chce, bo swiat sie otweira dla bogatych wlasnie,a nie dla biednych. Teraz bogaci tego swiata lacza sie, nie proletariusze, proletariusze siedza na pupie i udaja patriotow, bo gdzie indziej nie ma sie cieplej posadki po znajomosci jak w Polandii,ale tez mozna sie czegos dorobic dodatkowo. Europa moim domem.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy