Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

WIG20 zakończył sesję na plusie

WIG20 zakończył sesję na plusie

Money.pl / 2006-12-27 17:09
Komentarze do wiadomości: WIG20 zakończył sesję na plusie.
Wyświetlaj:
slaw / 2006-12-27 19:11 / Uznany Gracz Giełdowy
Brydziu zgoda ale wzrost ceny w przypadku PGF nie jest zawrotny a opcje na akcje jako element wynagrodzenia stal sie podstawą m. in. potegi microsoftu to tam goscie dostawali opcje na akcje zamiast nagród za wkład w rozwój firmy i to był strzał w 10. A Leszek Czarnecki- chyba Ty na gieldzie jeszcze nie inwestowalaś jak on EFL sprzedawał a ja tak i udało mi sie zarobić na tym i powiem Ci ze sprzedawal tą firme w taki sposób że żaden najniejszy inwestor nie stracił i za to rynek go tak Ceni. A Czarnecki to akurat facet który zajmuje sie tworzeniem firm po to żeby je sprzedawać o czym z pewnoscia wiesz.
Kenobi / 2006-12-27 19:21 / Uznany malkontent giełdowy
Tak, a teraz te przekręty zwiazane z opcjami są badane przez odpowiednie władze, to powód m i.in. dzisiejszego ostrego spadku Apple'a. Zarabiali krocie, ale stale im było mało, wymyślili opcje na akcje i zaczęły się cuda z wynikami.
Eres / 2006-12-27 19:36 / portfel / Wieczny debiutant
Dlaczego określarz przekrętem coś, co - jak sam piszesz - jest badane ?
Eres / 2006-12-27 19:37 / portfel / Wieczny debiutant
oczywiście "określasz"
Kenobi / 2006-12-27 19:50 / Uznany malkontent giełdowy
A dlaczego jest badane?
brydzia / 2006-12-27 19:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
byłam zdziwiona że dzisiaj bez twoich wpisów rynek tak poszedł w górę

pozdrawiam , ale widze że jesteś
Kenobi / 2006-12-27 20:07 / Uznany malkontent giełdowy
Na ten wzrost to wszyscy puszczają do siebie "oko" i rozumieją o co chodzi, nie warto strzępić klawiatury. To taka samosprawdzająca się prognoza - wielu się tego spodziewało, więc wsparli ten ruch i udało im się trochę zarobić. Dużo stanęło z boku, bo też wiedzą, o co chodzi i nie zamierzają ryzykować, a inni wykorzystują podbicie do wyjścia z rynku. Nie chcę uprzedzać faktów, na wszystko przyjdzie czas.
Kenobi / 2006-12-27 20:11 / Uznany malkontent giełdowy
Również pozdrawiam.
brydzia / 2006-12-27 19:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
latego ja Leszka też szanuję a pana Karkosika mniej bo nie dotrzymuje obietnic , zobacz skotan spółka wyceniana na miliardy bez zakładu i produkcji od 3 lat , jest to dla ciebie normalne
slaw / 2006-12-27 19:17 / Uznany Gracz Giełdowy
nienormalne w tym przypadku jest zachowanie ludzi którzy ten papier po 500 zeta kupowali - to ich problem nie karkosika, ale .............. z rugiej strony jak mialem boryszew po 6 zl to moglem trzymać do 200 a nie spzredawać po 8 z radoscia ze zarobiłem. A że nie produkują to masz racje w tym przypadku to szmugiel ewidentny.
slaw / 2006-12-27 19:13 / Uznany Gracz Giełdowy
Ech widze ze do niczego w tej dyskusji nie dojdziemy. A Panowie z pamampolu nie przedawali swoich akcji tylko podnosili kapitał po to żeby mieć kasę na rozwój firmy.
brydzia / 2006-12-27 19:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale ty jesteś właścicielem spółki giełdowej i chcesz żeby twoj pakiet był warty jak najwięcej czy nie zależy ci ile jest warty ? i jeszcze jedno , zobacz jak jakaś spółka spada jak zarząd próbuje reagować i uspokajać żeby powstrzymać spadki ,

koniec dyskusji na ten temat bo szkoda czasu
slaw / 2006-12-27 19:21 / Uznany Gracz Giełdowy
wartościa jest glównie posiadanie tej firmy i jej rozwijanie a nie cena ich akcji - tak mi sie wydaje
jurek777 / 83.29.123.* / 2006-12-27 19:11
Zakłady Lentex SA, producent wykładzin i
włóknin, ogłoszą wezwanie w celu kupna do 33 proc. akcji swojego
konkurenta, firmy Novita SA - poinformował Lentex w środowym
komunikacie.
I co wy na to forumowicze ???
lukka / 2006-12-27 19:46
zagrywka na chwilowe podbicie kursu, przecież cena w wezwaniu nie przekroczy 30pln...
brydzia / 2006-12-27 19:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
a w Novite to ostatnio Moska ostro nie wszedł ?
slaw / 2006-12-27 19:35 / Uznany Gracz Giełdowy
a co bedzie jak sie obrazi jak na lubawę???? bo mu spółki po pare groszy nie bedą chcieli oddać
brydzia / 2006-12-27 19:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
jak ktoś ma stalexport to na pulsie biznesu jest artykuł że NFOŚ nie zgodził się na emisję dla AUTOSTRADE , no to współczuję akcjonariuszom , pewnie skarb państwa będzie zarządzał stalexportem
slaw / 2006-12-27 18:49 / Uznany Gracz Giełdowy
Brydzia to nie tak jak odebralaś - no zwowu na odwrót. Kiedyś Warren 9temn gorszy bo amerykański!!!!!!!) powiedział że inwestorzy krotkotermonowi patrzą na eny akcji i dlatego taka nerwowość a inwestotzy długotermonowi i własciciele form patrza nie tylko na bieżace notowania ale na zwrot na kapitale w dużo dluzszym okresie, patrzą na zysk operacyjny, zysk netto tak jak my, i jeszcze wiele innych rzeczy zwiazanych z dzialalnościa firmy. to jest inne podejście oni naprawde nie musza codziennie sprawdzać notowań. Co sie z mieniło w boryszewie ze spadł z 33 na 23 zl. NIC dokładnie NIC i to z pewnoscia karkosikowi snu z powiek nie spędza ale inwestorom na gieldzie na pewno.
lukka / 2006-12-27 19:52
co do boryga.... zmieniło sie i to sporo w jego wirtualnych zyskach w skotanie...
brydzia / 2006-12-27 19:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja wiem , że w spółkach giełdowych są wyznaczone osoby które cały czas monitorują kurs akcji , przynajmniej kiedyś miałam taką ofertę pracy w dużej spółce giełdowej która kiedyś była w wig 20

co o wyceny akcji , zobacz np. ostatnio zarząd i kierownicy PGF , taki był komunikat dostali akcje menedżerskie po 2 zł , uważasz że woleliby żeby te akcje były na giełdzie po 30 zł czy po 80 jak teraz

spółki są na giełdzie i chcą jak najwyższej wyceny własnych akcji i zarządy również ,
slaw / 2006-12-27 18:53 / Uznany Gracz Giełdowy
Weź np: wlaścicieli Pamapolu - oni papierów nie spzredadzą jak bedzie po 10 zl na ten przykład bo ta firmę stworzyli sami. to jak wydawanie córki za mąż - podobno cieżkie przeżycie!!!
brydzia / 2006-12-27 19:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
a weź takiego Leszka Czarneckiego , pamiętasz jak stworzył EFL i sprzedał i uważasz że jemu nie zależy żeby getin na giełdzie był wysoko notowany, przecież może znów będzie chciał go sprzedać i zamknąć tą inwestycje i chyba lepiej jak sprzeda swoje udziały po 13 zł za akcję niż po 3 zł jak były 2 lata temu
zobacz listę najbogatszych ludzi wprost , podają ich majątek poprzez wycenę ich akcji
brydzia / 2006-12-27 19:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
a idąc dalej twoim tokiem rozumowania można by powiedzieć , po co zarząd pamapolu sprzedawał akcje po np. 10 zł w ipo jak mógł po 1 zł , przecież im nie zależy po ile są akcje
warren buffet / 2006-12-27 18:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
To właśnie sam Graham nauczył Warrena Buffetta, iż podstawowa różnica między inwestorami a graczami na giełdzie polega na ich własnym stosunku do cen akcji. Zauważył on, że gracz – czyli spekulant – stara się przewidzieć fluktuacje cen i zarobić na nich. Inwestor dąży natomiast jedynie do zakupu firmy po rozsądnych cenach. Skuteczny inwestor to osoba, która cechuje się określonym temperamentem. Stwierdził, że największym wrogiem inwestora nie jest rynek, lecz on sam. Osoby, które nie potrafią opanować swoich emocji, nie mogą osiągać zysków w procesie inwestowania .
slaw / 2006-12-27 18:55 / Uznany Gracz Giełdowy
dlaetego chyba zacznę chodzić do psychoanalityka)))) to Warren ja na biotonie jestem inwestor!!!!!!!
brydzia / 2006-12-27 19:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
na parkiecie masz dział " wielcy inwestorzy "
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2006-12-27 18:46
czekam i czekam na info z igły o zakończeiu fuzji z crmedia
a tymczasem
"Zarząd Internet Group S.A., informuje, że w dniu 22.12.2006 otrzymał w trybie obiegowym podpisaną umowę na dostarczenie systemu informatycznego poczty elektronicznej wideo ze spółką SalesManager Software Sp. z o. o. z siedzibą w Bydgoszczy ("Dostawca").

ja zacofany lekko jestem- czy ktos rozumie co to jest poczta elektroniczna wideo i komu to potrzebne?
dodam,że kupili toto za 349 tys. usd???
Aron-antyklerykał / 2006-12-27 18:45 / portfel / Bywalec forum
Szukam informacji co się stało na walnym dzisiejszym STALEXPORTU? Z góry dzięki.Pozdrawiam.
slaw / 2006-12-27 18:50 / Uznany Gracz Giełdowy
zablokowali matołki z NFOS wejście autortrade lepiej miec baknkruta ale swojego - polsie inwestowanie ustalis taka cene akcji żeby od razu nikt nie wszedł ))
2wb / 2006-12-27 18:28 / Tysiącznik na forum
Popatrzcie na inne rynki. Caly swiat na zielono.
Tegoroczna ciepla i bezsniezna zima spowodowala ze tym razem Sw Mikolaj nie dotarl na czas i musi teraz biedny gonic.
2wb / 2006-12-27 18:25 / Tysiącznik na forum
Ach co za piekna sesja, poprostu ta gielda to cudowna maszyna do zarabiania pieniedzy:-)
...ale ja jakis chyba nienormalny jestem i niech tylko mi Sfinks 50zl osiagnie to ja juz rezygnuje z zarabiania
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2006-12-27 18:33
już mu sie ta 5 z przodu przytrafiła raz :)
2wb / 2006-12-27 18:37 / Tysiącznik na forum
a wykorzystales to czy dales jej uciec?
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2006-12-27 18:40
dałem uciec, mam twardo sfiniaka od 32 i 42.
ale pamapol spieniezyłem po 27, 26,5, 25.
i chciałbym aby się skorekcił do przedziału 20-22 i wtedy powróce- niewierny:)
brydzia / 2006-12-27 18:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
no dzisiaj już mało co a przez chwilę by był
brydzia / 2006-12-27 18:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
no dzisiaj już mało co a przez chwilę by był
warren buffet / 2006-12-27 18:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czy ktos juz zna kurs odniesienia jutrzejszego MASTERSA PDA ?
jakubas / 2006-12-27 18:46 / portfel / Bywalec forum
Warren czytałem Twój blog na stronach Money, bardzo ciekawe informacje polecam wszystkiem, he szczególnie spodobał mi się tekst ile można wyciągnąć z funduszy inwestycyjnych. Pytanie... czy rzeczywiście przewidujesz tak głęboko idący dołek na giełdzie w najbliższym czasie ("Kapitanowie opuszczają swoje statki ")?
warren buffet / 2006-12-27 18:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jeszcze takiego zjazdu nie przewiduje prosze ciebie, bo dystrybucja nie trwa jedna sesja a pare miesiecy.... nie idzie wyjsc z takiej liczby akcji, a przeciez co chwile komunikat jakiegos funduszu o redukcji zaangazania.... tylko gdzie oni sie wycofuja ? moze w debiuty
jakubas / 2006-12-27 18:54 / portfel / Bywalec forum
hmm, no właśnie ciekawą propozycją w która zainwestowałem w sierpniu jest Parasol ING Subfundusz Selektywny on inwestuje gównie w debiuty, ale także spółki rodzinne i spółki niedowartościowane, polecam
g1962 / 2006-12-27 18:40 / Tysiącznik na forum
zaczynają po cenie jaką dzisiaj zakończyły akcje 0,28
Cansas_NL / 89.161.29.* / 2006-12-27 18:15
Ufff... piekna sesja!
i tym samym pozbylem sie kompletnie akcji z portfela :)
bede spal spokojnie

Kupione na zamknieciu w piatek jago i lubawa daly ladnie dzis zarobic. Podobnie udalo sie opchnac na dzisiejszej gorce zalezaly od 3,84 budopol. Pobawilem sie na tez troche KGHMem (liczylem na fundy ale mnie zawiodly na poczatku, na szczescie zreflektowaly sie na koncowym fixie), ale w pierwszej transakcji wtopa, w drugiej odrobienie strat, z wrzuconych 6 tysiaczkow zarobek wyszedl na paczke fajek ;)

W portfelu zostala mewa z pierwotnego oraz PP dudki kupione w celu zanizenia podatku (srednia 8,2 zl + 3 zl wykupienie = 11,2 zl - nie powinno byc w plecy).

Roczek koncze bardzo pozytywnie - zarobilem na wakacje, bardzo duzo sie nauczylem i jestem z siebie zadowolony.

Troche Kenobizmu - Wracam po wiekszej przecenie, ktora moim zdaniem nieuchronnie nas czeka w momencie gdy stany przypomna sobie o swoich fundamentach i braku ich korelacji z cenami papierow. Mam nadzieje, ze nie zawiedzie rowniez ropa i miedz, powinne znalezc w ciagu 2-3 miesiecy swoj dolek. No a u nas w rodzimym grajdolku jakie ceny sa kazdy widzi. Jest z czego sie zrypac. Tym razem beze mnie, poczekam spokojnie na okazje ;)

Wszystkim tak czy inaczej zycze zrealizowania zyskow przed zwalka i podobnego samozadowolenia z calego roku inwestycji jaki mam sam. :)

Pozdrowka
Nowy Rok / 2006-12-27 18:20 / Bywalec forum
a dzis patrzyles na ceny ?? Miedzi wlasnie?? One chyba nie wiedza o twoim dolku
Cansas_NL / 89.161.29.* / 2006-12-27 18:43
moj drogi, ceny miedzi to ja mialem caly dzien pod kontrola
tym bardziej zdziwilo mnie wyciaganie kghmu na koncowym fixie, bo nic nie zapowiadalo wiekszego odbicia na miedzi w tym momencie, a raczej dalsze spadki, ale cos window dressing rzadzi sie swoimi prawami :)
brydzia / 2006-12-27 18:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
tak a jakie są , podaj w dolarach i ile % zdrożała miedź po ostatnich spadkach , 1 % a kghm dzisiaj 3%
Kenobi / 2006-12-27 19:12 / Uznany malkontent giełdowy
Miedź nie wzrosła, ona po prostu też była wyciągana w ramach tej samej operacji poprawiania (sobie, a przy okazji i innym) nastroju przed końcem roku - są fundusze, które nieźle już umoczyły. Na wszystko należy patrzeć z pewnego dystansu - popyt na miedź już od dłuższego czasu jest poniżej podaży, która przecież stale rośnie, zapasy też. A cena utrzymywana na sztucznie wysokim poziomie, do czego wykorzystywano różne preteksty, których w końcu zabrakło. Teraz mamy jeszcze jeden, o którym wszyscy wiedzą, ten też minie i wrócimy do szarej rzeczywistości.
Khartoum / 2006-12-27 17:50 / portfel / Młodszy gracz giełdowy
Nie wiem, ale jakoś ten ciągły ruch w górę utwierdza mnie w przekonaniu, że spadki nadchodzą i są coraz bliżej... a wiadomo im wyżej w górę tym później wieksze spadki...
Nowy Rok / 2006-12-27 17:53 / Bywalec forum
i znowu to samo.Dopiero miales prawie 4 % spadkow.
To jakis nowy rodzaj masochizmu??
Troche w gore troche w dol,tak jest normalnie
slaw / 2006-12-27 17:44 / Uznany Gracz Giełdowy
Tylko prosze na mnienie napadać ale napisze tak: czy romków albo innych lubimy czy nie to nie mylmy ich działan z naszymi mozliwosciami inwestycyjnymi naprawdę dla nich ruch spółki w tą lub tamta nawet o 50% nie ma znaczenia i tyle. jakbyście mieli np: 5 spólek notowanych na gieldzie i powiedzmy po 40% kapitalu akcyjnego w każdej ponadto każda nich wyplcalaby dywidende co dawalaby około 30 - 40 milionów zysku rocznie do kieszeni, bylibyście w każdej z rad nadzorczych po około pewnie 10 do 30 tysiecy miesiecznie zarobku i pewne jakieś umowy za doradztwo , konsulting lb cokolwiek tam i te spolki trymywyłyby wasze domy i samochody i mielibyście karty firmowe ktorymi mozecie płacicć to co by Was obchodziły ruchy na gieldzie. Myślę że nie wiele a w każdym razie mniej niż teraz. Ito jest ta roznica miedzy nami a nimi. Aha i jeszcze jedno - nie wiem czy jakbym mial duzo więcej kasy niż teraz to byłbym w stanie zaryzykować w tworzenie nowych firma a oni to robią. Więc mimo wszystko szacunek dla nich też sie im nalezy.
brydzia / 2006-12-27 18:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rano na parkiecie był artykuł porównujący Sołowowa i Karkosika i wyceny ich spółek do wartości na giełdzie ,
zobacz i poczytaj , nigdy nie pisałam że Karkosik to złodziej

tam piszą , że jest największym inwestorem na gpw ze względu na wywindowanie kwiatkowskiego z 5 na 40 zł

a już jak piszesz że właścicielowi nie zależy żeby wyceny jego spółek były jak najwyższe to bez urazy ale chyba żartujesz , wolałbyś żeby te same akcje pana Karkosika były wycenione na miliard czy tak jak teraz na 6,6 miliarda będąc nim
warren buffet / 2006-12-27 18:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie ze szacunek. a dla wielu to złodziej. ja nie widzialem zeby kradł. a akcje moze sprzedawac i kupowac.
Eres / 2006-12-27 17:56 / portfel / Wieczny debiutant
Masz rację, szacunek a nie zazdrość (zwłaszcza ta bezinteresowna nasza....).
Krzych / 2006-12-27 17:38 / Płoteczka na forum
za oceanem pięknie i tak trzymać to jutro my gonimy dalej na północ bo zimy nie ma.
markus36 / 81.190.17.* / 2006-12-27 17:31
Dla tych co ekscytują się ROmkiem K. - na pap jest info nt ferrum i jego zwiekszenie udziału w nim (jutro ładne DT?)
warren buffet / 2006-12-27 18:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie bylo tego sporo. 7000 sztuk.... to raczej zakup pod info no i jak ferrum up to aktywa up na jego spolkach....

ps. szkoda ze sprzedalem, ale ze stopem sie nie dyskutuje. znow poleje sie krew dla ostatnich :)
markus36 / 81.190.17.* / 2006-12-27 18:15
OK Warrenir tylko co powiesz nt dalszej czesci o stanie posiadania? czyli o 96800 szt ? jako ROman a nie Achemia?
warren buffet / 2006-12-27 18:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pisze ze romek wchodzi długoterminowo. dobrze by kupic pare akcji ferrum po 28 złoty za jakis czas i zapomniec o nich.... dadza zarobic moim zdaniem. ale ja ze stopem nie dyskutuje. ferrum ma jeszcze tylko 1 szanse u mnie... do 3 razy sztuka i tą szanse bede wypatrywał dlugo, aby jej nie zmarnowac :)
brydzia / 2006-12-27 17:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
no tylko że teraz kupił na siebie kilka akcji a nie jak wcześniej alchemia 10 % , ciekawa strategia ale koniec kwartału to może być góra , bo będzie musiał wykazać różnicę w wycenie poprzedniego kwartału gdzie ferrum było po 60 zł i alchemia miała z tego powodu duże zyski
markus36 / 81.190.17.* / 2006-12-27 17:39
tylko w tym info jest cos dziwnego:
Obecnie (faks datowany na dzień 23 grudnia 2006 r.) Pan Roman Krzysztof Karkosik jest posiadaczem bezpośrednio 96.800 sztuk akcji .....
czyli przez ten czas nakupował sobie - tak myślę :)
Eres / 2006-12-27 17:52 / portfel / Wieczny debiutant
I tu masz rację, ani że kupił na siebie kilka akcji (7100 sztuk !).
Eres / 2006-12-27 17:53 / portfel / Wieczny debiutant
powinno być ..a nie
Frog / 2006-12-27 17:19 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
A ja opuściłem moje spółki tydzień temu. Ominęły mnie takie ładne wzrosty :(
orzech / 2006-12-27 17:37 / Uznany Gracz Giełdowy
Frog, nie żałuj. Na giełdzie okazja jest codziennie. Ja dziś rano spojrzałem pierwsze pół godziny, zobaczyłem jak moje sprzedane niedawno rosną sobie i co? Żył nie podcinam. Obroty mizerniutkie, wzrosty (na koniec sesji)nie potwierdzone, sygnałów z AT wspierających brak... Krótka decyzja - na razie nie wchodzę.
Cyrki będą pojutrze jak kontrakty będą wygasać.
Frog / 2006-12-27 18:10 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Wiem wiem... Nie chodzi o to, że zyski uciekły (choć to też boli). Chodzi o to, że mogłem kilku strat nie realizować...
Eee... Człowiek uczy się całe życie.
brydzia / 2006-12-27 17:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
to bardzo dobrze ale trzeba było odkupić po 30% spadkach na poszczególnych spółkach

przecież masz w niku kupujący w dołkach to co robiłeś w piątek przed świętami przecież był dół ,

pozdrawiam
Frog / 2006-12-27 17:26 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
To był wg mnie ustęp nad przepaścią. Ustawiłem się na samym dnie przepaści. Jakimś cudem jednak niewidzialne ręce podciągnęły rynek... :)
Big Lebowski / 2006-12-27 17:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Lepiej zebys prawdziwej przepasci nie widzial...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy