Forum Polityka, aktualnościKraj

Winiecki: Assange to szlachetny dureń, czy ktoś znacznie gorszy?

Winiecki: Assange to szlachetny dureń, czy ktoś znacznie gorszy?

Wyświetlaj:
waz(USA) / 64.21.106.* / 2010-12-20 04:30
Panskie porownania zachodnich glupcow w czasach komunizmu nijak nie przystaja do obecnych czasow ekspanzywnego amerykanskiego militaryzmu tu w kraju i miedzynarodowego imperializmu. Bush i jego banda wpomagana przez rekiny finansiery ukradly kraj narodowi.
Mamy prawo znac knowania politykow i dlatego popieram Wikileaks!
Przy okazji moze sie cos dowiemy na temat wiezien CIA w Polsce.
henryabor / 2010-12-19 17:01
Do tej pory, największym durniem byłem ja! Ponieważ uważałem Cię Winiecki, za porządnego człeka. I fachowca w branży. Dobrze, że się odkryłeś! A ja cóż, parę lat po 60tce odebrałem kolejną lekcję od życia. I tak mi dobrze. Tak dobrze. Że dobrze mi tak!
lezdrubinter / 79.185.106.* / 2010-12-13 19:22
Najgorzej jak Dureń szuka durniów.
satrapa / 94.75.74.* / 2010-12-13 17:56
Amerykanie kazali to i znalazł się autor takiego felietonu.. A, że mija się z prawdą jak wykazali to inni forumowicze, to i tak nie będzie miało znaczenia. Można jużwystawić rachunek za usługę. Tylko niech autor tego felietonu uważa na atrapy, które teraz masowo rozdają amerykanie. Na atrapy nabrały się kolejne rządy tej podobno "niepodległej", "samorządnej" republiki, którą niektórzy też uważają za atrapę.
sarmacki wernyhora / 79.191.236.* / 2010-12-13 17:20
Osobiscie stawiam jednak na wiejski idealizm rodem z australii, niewykluczone że podlany sosem pedalstwa.
jliber / 2010-12-13 14:50 / Tysiącznik na forum
Aleś Winiecki dorobił filozofię. Czego się czepiasz gościa który coś publikuje, czy to jego wina że wyciekły tajne dokumenty? Niedługo pewnie będziesz wsadzał do więzienia dziennikarzy gdy stwierdzisz że "szkodzą Zachodowi".
zansan / 93.11.168.* / 2010-12-13 14:42
Felieton jest pisany z pozycji człowieka nieprzygotownego merytorycznie. Tacy ludzie albo ganią zdradzanie przez Assange tajemnic albo chwalą za obnażanie gierek władzy. Winiecki należy do tej pierwszej grupy, a ponadto mija się z prawdą pisząc na przykład, że o Iranie nic nie ma. Fakty są takie:

1. to nie Assange założył wikileaks, on ją tylko zdominował.
2. Assange poniżał członków wikileaks, marginalizował ich, tępił krytykę, zwalniał tych co się z nim nie zgadzali, jednoosobowo decydował o istnieniu dokumentów. Byli członkowie Wikileask odeszli i założyli nową platformę. O nich cicho.
3. Assange w ywiadach dla gazet chwalił Beniamina Netanjahu, potępial zainteresowania tematyką 11 września oraz Bilderbergów.
4. Assange używał metod komputeorwych podatnych na inwigilację: Skype, outsorcing hostingu itp. Mimo to określa się go jako "hakera".
5. Assange "ukrywał" się na lotniskach!
6. Media reprezentujące siły, w które niby to Wikileaks ugodziła, robiły wszystko aby wikileaks uwiarygodnić, a z Assange zrobić męczennika.
7. Przeciek Wikileaks zaniża liczbę ofiar wojny w Iraku, tzn. podaje oficjalne liczby uznane przez Pentagon, tymczasem szacunki np. Lancetu są 10 razy wyższe.
8. Wiele rewelacji Wikileaks to albo "magiel" (przeziwska polityków) albo tajemnice poliszynela.
9. Wikileas oskarża Iran oraz Paksitan o eskalację wojny w Iraku.
10. Wikileaks oskarzą Iran o szykowanie ataku na Europę.
11. Wikieleaks sugeruje, że Izrael chce się wycofać z Zachodniego Brzegu i oddać Strefę Gazy Egiptowi, ale ci źli Arabowie im na to nie pozwalają.
12. Problemy ze Szwedkami to ostentacyjnie nieudolne próby "atakowania" bojownika o wolność, tak by każdy się zorientowal, że Assange jest wiarygodny bo władza go prześladuje.
13. Służby, rosyjskie, polskie, austriackie itp. rutynowo wykonują "zawały", "wypadki" i "samobójstwa". Tutaj niby mega przeciek z zapowiedzią dlaszej pracy, a pozwala się człowiekowi urastać do statusu gwiazdy.
14. Izrael wyraził apropabtę dla przecieku, Iran przeciwnie - probuje rzecz dyskredytowac.
15. W Wikileaks brakuje dokumentów z gorących okresów, np. wojny w Libanie w 2006.
16. Znam wielu publicystów, którzy tępili "antyamerykanizm", chwalili wojnę z terrorem, bronili Izraela, a z Assange robią teraz bohatera.

Wszytsko się ładnie układa...

Podsumowując: oskarżenia Iranu, chwalenie Izraela, ochłapy "antyamerykańskie", które USA szkody nie wyrządzają.

Przykro się robi, gdy tak wielu ludzi o tym nie wie i kłóci się z pozycji fanów "bohatera" albo jego przeciwników takich jak Winiecki - jednakże przeciwników uwiarygadnaijących.

Drodzy państwo. Wielkie media skompromitowały się Irakiem. Teraz podżegać do wojny musi "opozycjonista". Dobrze to sobie wykombinowali.
issael / 46.112.88.* / 2010-12-13 16:50
uszę zgodzić się z tą wypowiedzią.
Sam pisałem w obronie AssAnge'a, a raczej w obronie tego co robi.
Zamilkłem, poniewaz i do mnie dorara wiedza , która w innej perpektywie, ustawia to co robi Assange oraz to co wokół Assange sie dzieje.
Tak to juz jest, ze nie wszystko wie sie od razu, albo nie na wszystko zwraca sie nalezyta uwagę, biorac z dobra monete, sprytnie przygotowaną (o zasiegu swiatowym) dezinformacje i/lub prowokację.
Ale nie jest sztuka trwac w uporze wygodnego umysłowego lenistwa?
Im wiecej ludzi , niezaleznych lub wspólzaleznych tym wieksza szansa dla ludzkości.
Jednak zdecydowanie przewazaja tzw zalezni, niezdolni do samodzielnego ogladania rzeczywistosci ani tym bardziej do samodzielnego działania.
Co ciekawe, najwiecej o niezaleznosci potola własnie zalezni, ba sami uwazaja, ze własnie takimi sa (niezaleznymi).
Ale taka juz jest statystyka populacji.
julia anna gess / 195.90.102.* / 2010-12-14 12:21
Ja również mam ostatnio wątpliwości. sprawa ze szwedkami jest groteskowa, sam assange twierdzi, że zmienia co noc miejsce pobytu a wszyscy znają jego twarz, i na moje oko to niezbyt dba o swoje bezpieczeństwo, nie mam wystarczającej wiedzy by w którąkolwiek stronę osądzać, lecz sądzę że warto się zastanowić nad tym, czy teraz działania nie pójdą w tym kierunku by udowodnić, że wyciek w WIkileaks stał się zagrożeniem, powodem następujących dalej wypadków i że należy zwiększyć kontrolę, ograniczyć wolność przekazu informacji w imię bezpieczeństwa narodowego/globalnego. Taki Patriot Act jak po 11 września tylko, że na skalę globalną. Myślę, że warto wnikliwie śledzić najbliższe komentarze i wypadki.
jq / 192.193.245.* / 2010-12-13 13:21
Brak mi slow... to powinien bys zdecydowanie OSTATNI ARTYKUL TEGO PANA NA MONEY.PL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
aSDE / 83.23.44.* / 2010-12-13 11:50
Żałosne wypociny. Chce za wszelką cene cos napisać a wychodzi z niego oszołom bez pomysłu na dobry tekst. Określanie pacyfitsów durniami to głupota- można rzec że są naiwni, itd ale słowo duren nie jest dobrym okresleniem
Julia Anna Gess / 195.90.102.* / 2010-12-13 10:34
Ciekawe na czyich usługach jest Pan Winiecki? Komu może zależeć na uprawianiu neoliberalnej demagogii przez Pana Winieckiego w mediach? Kto mu za to płaci?
969 / 95.48.126.* / 2010-12-13 14:50
na promowaniu neoliberalizmu drogi panie to powinno zależeć każdemu znającemu się na ekonomii człowiekowi. jak nam keynesowskie sztuczki wychodzą to widać na przykładzie grecji i hiszpanii.
Julia Anna Gess / 195.90.102.* / 2010-12-13 10:31
Pan Profesor wróżbiarstwa kolejny raz udowodnił, że zamiast merytorycznej krytyki woli uprawiać retoryczną manipulację, demagog nigdy nie wychodzi ze swej roli. Ale nie każdy Pana czytelnik to głupiec, na co najwyraźniej Pan liczy, a jednocześnie głupców wyśmiewa.
chwilutek / 79.185.205.* / 2010-12-13 09:26
Panie Profesorze mało też jest o Izraelu
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-12-13 09:06
Pan Winiecki udaje, że nie wie czyje są media. Gdyby tak było jak twierdzi autor felietonu, Assange byłby w wielkich mediach przemilczany a nie w koło nagłaśniany.
Z całego natłoku informacji podanej przez Assange, CIA i Mossadowi może chodzić tylko o jedną informację, aby w ten sposób dotarła do kogo trzeba.
969 / 94.78.166.* / 2010-12-13 08:41
moich komentujących poprzedników
ela 345 / 178.183.192.* / 2010-12-13 08:01
Sam jestes prymitywnym durniem na poziomie polskich komentarzy
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy