Forum Forum podatkoweOdliczenia

Wirtualne pieniadze

Wirtualne pieniadze

G / 81.106.248.* / 2007-11-05 10:53
Witam. Pare miesiecy temu prowadzilem uslugi transportowe ale niestety w Polskich realiach to nie jest prosta sprawa. Zostalem oszukany i firma dla ktorej swiadczylem te uslugi i ktorej wystawilem dwie faktury nie zaplacila. Ja rozliczylem sie ze skarbowym i podatek od tych faktur uiscilem bo firma sie zarzekala ze odda pieniadze, pozno ale odda. Niestety ale tak sie nie stalo a firma oglosila bankructwo i otworzyla sobie drugi oddzial pod inna nazwa. W zwiazku z tym mam pytanie czy skarbowy slusznie pobral pieniadze za te faktury, kwota pare tysiecy zlotych? Martwi mnie jeszcze jedna sprawa bo obecnie zostalem zmuszony do pracy zagranica i podejrzewam ze przekrocze prog podatkowy 37 tys zl i pewnie kaza mi doplacic za pieniadze zarobione w Polsce ktorych na oczy nie widzialem. Prosze o solidna odpowiedz. Z gory dziekuje i pozdrawiam
Andre7 / 2007-11-09 19:32 / Tysiącznik na forum
Niestety nie jest dobrze, bo vat i cIt trzeba zapłacić nawet od faktur których kontrahent nigdy nam nie zapłacił. Cit można obronic oddając sprawe do sądu albo mając postanowienie sądu o bankructwie - wtedy można spisac fakturę w koszty. Natomiast vat jest chyba stracony.
No, chyba że stwierdzic że faktura została wystawiona omyłkowo, bo nie wykonaliśmy usługi i wystawimy korekte.
Tyle, że na korekcie potrzebujemy podpis kogoś z firmy która zbankrutowała ..

Najnowsze wpisy