Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Władze UE uległy paliwowym protestom

Władze UE uległy paliwowym protestom

skomentuj
Wyświetlaj:
andowc / 83.30.97.* / 2008-06-12 18:27
Nie uległy, tylko dostosowały do rzeczywistaści.
Tak powinno być.
Na "urzędników", trzeba "protestów", tylko to rozumieją.
JAW / 84.10.239.* / 2008-06-12 15:05
Fajny ten Barroso. Widzę już auta na wiatr i wodę. Większego pacana nie mogli sobie wybrać? Nawet okłamywać ludzi nie potrafi. Tylko międli razem z innymi o polityce energetycznej. Słychać o niej już od dwóch lat, ale jakoś się ona nie objawia. To znaczy objawia - rosnącymi akcyzami, podatkami i opłatami. Ciekawe, co zrobi Tusdk przed żniwami jeśli ON nie stanieje? I co to będzie jak przyjdzie Euro 2012? Wtedy włądza pewnie sypnie kiełbasą i podwyżkami w obawie przed blokadami dróg i demonstracjami. 4 lata trzeba wytrzymać. Potem wszystko dla ludu, albo "jedyne takie Euro"
Pilsener / 2008-06-12 14:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

Zdaniem KE, obecny wzrost cen ropy naftowej wynika w dużej mierze z rosnącego globalnego popytu napędzanego rozwojem gospodarczym Chin i Indii
- bzdura. Tak samo jak wysokie marże, bla bla ble, spekulanci, ple ple - żygać się chce od tego socjalistycznego pi...ia. Wystarczy przeanalizować zużycie - wysokie ceny ropy to efekt bańki spekulacyjnej i taniego dolara - te czynniki nałożyły się razem z kryzysem w USA i spowodowały, że nagle inwestorzy robią w gacie, aby tylko załapać się na końcówkę hossy na rynku ropy. Policzcie, o ile mniej ropy zużyją w tym roku USA (główny konsument ropy na świecie) z powodu wysokich jej cen. Rynek ropy przejawia wszelkie symptomy "byczej bufonady", handluje się już kontraktami nawet na 2016 rok.
JanKS / 2008-06-12 16:11 / Bywalec forum
Tak się składa, że niezależnie od głupoty i wysokich podatków w Europie, ceny światowe ropy rosną, bo popyt (cały światowy) rośnie gwałtownie, a podaż nie - więc rośnie cena. I spekulanci widzą, że popyt rośnie, a podaż nie ma szans, więc kupują dodatkowo.... bo i tak sprzedażą jeszcze drożej.
A popyt rośnie przede wszystkim ze strony Chin i innych szybo rozwijających sie i bogacących społeczeństw. I żadne inwektywy, ani teorie tego nie zmienią. Jedyne pytanie to jak daleko to zajdzie, zanim nie znajdą się i upowszechnią rozwiązania alternatywne (inne źródła paliw).
Pozdrawiam
absurd / 83.143.213.* / 2008-06-12 13:26

Zdaniem KE, obecny wzrost cen ropy naftowej wynika w dużej mierze z rosnącego globalnego popytu napędzanego rozwojem gospodarczym Chin i Indii.


skoro tak to dlaczego cena litra bezyny w USA kosztuje na stacji benzynowej 2 zł z groszami
a w polsce ok 4,50

co powoduję róznicę ? wszak w USA tez paliwo obłozone jest róznymi podatkami ?

czy w UE głównym sparwca drozyzny .. nie sa podatki?

jak to jest że USA rozwija się szybciej .. ma mniejsze bezrobocie niz UE i to pomimo kryzysu jaki tam jest?

ostatnio było coś o tym .. jal biurokracja UE czy poszczególnych landów UE sobie wyobraza radzenie z problemem paliwowym

otóz winni wszystkiemu sa spekulanci .. oraz Indie i Chiny ..

na spekulantów Francja znalazła taki sposób ze okłąda koncerny podatkiem spekulacyjnym .. czyz to nie genialne !!! genialne w swej głupocie!!!!

biurokratom do głowy nie przyjdzie .. ba nigdy nie przyjmą do wiadomosci ze głównym sprawcą problemu sa oni sami .. czyli ich zarządzenia .. rozporzadzenia oraz wytyczne ..

jak już kiedyś napisałem .. albo biurokracja żezrze swego zywiciela .. albo zywiciel znajdzie siły aby pokazać biurokracji jej miejsce ..

jak pokazuje historia świata .. i cywilizacji .. najcześciej wygrywa biurokracja az do samego końca

a potem od poczatku .. nowy cykl ..
JanKS / 2008-06-12 16:05 / Bywalec forum
Nareszcie jakiś sensowny komentarz - pozdrawiam.
Pilsener / 2008-06-12 14:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Problemem nie jest niedobór socjalizmu, lecz jego nadmiar. Lenin, Stalin jednak wiecznie żywy, zwłaszcza w Europie. Z powodu socjalistycznych, anty-blobalistycznych barier na świecie co 13 minut umiera człowiek.
mmmmmm / 83.6.109.* / 2008-06-12 12:08
jakie beznadziejne komentarze az sie czytac nie chce komunizm he he nawet nie wiecie co to zanczy
leiho / 2008-06-12 10:18 / "Tu Ne Cede Malis"
no to jest po prostu KOMUNIZM! Ja pier...lę, w głowie mi sie to nie miesci, zeby w XXI wieku jakiś palant tłumaczył, ze trzeba odejsc od ropy, na rzecz wiatru i wody, bo jej (ropy) cena zalezy od wzrostu gospodarczego w Chinach!!! Panie, spytaj pan sie kolesi w FED i ECB ile nadrukowali dolarków i pustych euro bez zadnego pokrycia - dowiesz sięskąd jest inflacja , kryzysy, cykle koniunkturalne na swiecie itd - oni to wiedzą, tyle ze głupim ludziom nie powiedzą, bo okazałoby się, ze rząd jest winny 90 % nieszczesc, biedy itd. A ci jeszcze tłumaczą jak krowom na polu, ze woda, ze wiatr....

PODATKI!!! Obnizac podatki wy czerwone gady, przestac drukowac pieniadze bez pokrycia, obcinac koszty pracy, prywatyzowac bandyckie panstwowe ubezpieczalnie i dac ludziom mozliwosc WYBORU - i wtedy mamy szanse na wygraną w tym cywilizacyjnym wysciugu, a nie pozarcie nas przez Chinczyków juz za 30 lat.
pokemon12 / 195.160.253.* / 2008-06-12 10:40
to jest zwykły KAPITALIZM, a nie komunizm
fan cudutuska / 156.17.201.* / 2008-06-12 08:24
Tak wyglądają rządy eurokomunistów, nie liczy się człowiek tylko wskaźniki.
Zorro123 / 2008-06-12 08:37 / -
Urzędnik ma prawo zgnoić lub zabić człowieka.
skomentuj

Najnowsze wpisy