Forum Polityka, aktualnościKraj

Włoska prasa komentuje: Jaruzelski "zrehabilitowany"

Włoska prasa komentuje: Jaruzelski "zrehabilitowany"

Wyświetlaj:
acomitam / 87.204.86.* / 2010-11-26 09:18
Z perspektywy czasu widać jak na dłoni, kim byli tzw. bojownicy o wolność i demokrację tzw. reglamentowanej, czyli II Solidarności - te wszystkie Michniki, Geremki, Kuronie, Mazowieckie, Wałęsy, Komorowskie, Bonie, itd. itp. Oni po prostu byli na służbie. Ci którzy rzeczywiście walczyli o wolną ojczyznę, bez funkcyjnego przydziału jak Walentynowicz, Gwiazda, Wyszkowski zostali usunięci w cień, zepchnięci na margines. Ubeki potrafią trzymać się razem, nie ma co.
"prawda" / 87.205.166.* / 2010-11-25 16:41
zaraz włoska. Włoska - komunistyczna, założona przez NKWD w ramach bratniej, internacjonalistycznej pomocy propagandowej i do dziś sponsorowana przez FSB, Proste?, a jak działa skutecznie.
poprzecie / 89.228.68.* / 2010-11-25 15:08
Bierze na wymioty. Jaki prezydent tacy jego doradcy.
T. / 81.190.70.* / 2010-11-25 13:15
Włosi niech zajmą się sobą.
Jeszcze trochę i sami zasypią się swoimi śmieciami.
iona bez hasla / 78.8.159.* / 2010-11-25 13:04
Ofiarami Jaruzelskiego byli górnicy Wujka. Systemu, który popierał - kilka milionów ofiar Stalina, Lenina i Breżniewa. Porozmawiajcie z rodzinami, a potem się wypowiadajcie.
T. / 81.190.70.* / 2010-11-25 13:47
Stalin i Lenin ...dwie sprzeczności . Breżniew ???
Co Ty dzidzia tu za knoty walisz ???
acomitam / 87.204.86.* / 2010-11-26 09:11
Nie za bardzo chwyciłem: Stalin i Lenin - dwie sprzeczności". Gdzie tu sprzeczność? Wszyscy komuniści to jedna zbrodnicza rodzina, bez wyjątku.
iona bez hasla / 78.8.159.* / 2010-11-25 14:31
Sprzeczności? nikt Cię historii nie uczył?
T. / 81.190.70.* / 2010-11-25 14:36
Na wagary chodziłem i dziewczyny "podrywałem" .
idk / 88.156.81.* / 2010-11-25 13:12
Do tego dodajmy zakatowanych w piwnicach bezpieki, o ofiarach beznadziei i biedy nie wspominając. Gdy zachód się spokojnie bogacił, odkrywał komputery, komórki i inne wynalazki ułatwiające ludziom życie, "generał" żarł ruskiego łososia, a po brodzie ciekł mu kawior. A Polacy żyli w biedzie przez tego złodzieja. Tak, złodzieja. Bo komunizm to zinstytucjonalizowana kradzież.
I nie mówcie mi proszę, że "generał" nic nie wiedział, bo głupota takich twierdzeń już nawet nie jest śmieszna. Jest zwyczajnie godna pogardy.
tesa1959 / 2010-11-25 18:54 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ten zachód sprzedał nas w Jałcie, układał się ze Stalinem mimo zawartych sojuszy z Polską. Chwała mu za to? Byliśmy zależni od ZSRR nie z własnej winy i nikt, nawet pies z kulawą nogą nie stanął po naszej stronie.
iona bez hasla / 78.8.159.* / 2010-11-25 13:22
Do tego dodamy wszystkich, którzy nie mogli zrealizować swoich życiowych ambicji. Którzy nie mogli pracować w swoim zawodzie, nie mogli wyjechać z kraju. Ba, nawet wyjazd na wczasy był wielkim problemem.
tesa1959 / 2010-11-25 19:01 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Udało mi się raz wysłać 9 letniego syna na zimowisko, a mężowi na kolonie. To wszystko. Pozostałych dwoje dzieci nie miało możliwości (drugi syn urodził się za czasów pseudo demokracji).
T. / 81.190.70.* / 2010-11-25 13:43
No , ale tutaj to już przesadziłaś dokumentnie "iona".
Co Ty dzidzia możesz wiedzieć o minionym okresie . Biorąc pod uwagę to , co napisałaś jestem pewien , że wtedy Ciebie nawet na świecie nie było.
Można by zacząć od darmowych studiów jakie ukończyło w tamtych czasach gremium ludzi siedzących dzisiaj na wysokich stołkach. Darmowych studiów za nasze , obywateli pieniądze...
O wczasach pracowniczych i całej reszcie z której korzystali wszyscy obywatele nie warto pisać , bo do Ciebie i większości to nie dotrze.
Media przez te wszystkie ostatnie lata nieźle wam mózg wyprały.
tesa1959 / 2010-11-25 18:59 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

O wczasach pracowniczych i całej reszcie z której korzystali wszyscy obywatele nie warto
pisać , bo do Ciebie i większości to nie dotrze.

Ja byłam i pracowałam, ale wczasy mnie ominęły, gdyż były zarezerwowane dla kierownictwa. Jedyny raz mogłam pojechać z mężem do Kołobrzegu, ale były wolne 2 miejsca (zrezygnowała moja kierowniczka), a my mieliśmy dziecko i nikt nas nie poinformował, że dziecko może być na dostawce, a za wyżywienie można zapłacić dodatkowo. O tej możliwości dowiedziałam się za późno, a gdy pytałam, co mam zrobić, odpowiadano, że dziecko do babci.
kolina / 91.203.17.* / 2010-11-25 16:25
DARMOWYCH ZA NASZE PIENIĄDZE -nic dodać, nic ując

0
2010-11-25 13:43:19 | 81.190.70.* | T.
No , ale tutaj to już przesadziłaś dokumentnie "iona".
Co Ty dzidzia możesz wiedzieć o minionym okresie . Biorąc pod uwagę to , co napisałaś
jestem pewien , że wtedy Ciebie nawet na świecie nie było.
Można by zacząć od darmowych studiów jakie ukończyło w tamtych czasach gremium ludzi
siedzących dzisiaj na wysokich stołkach. Darmowych studiów za nasze , obywateli
pieniądze...
idk / 88.156.81.* / 2010-11-25 14:04
W jakim świecie żyjesz, człowieku? Pokaż mi coś, co jest darmowe, poza powietrzem i kilkoma zaledwie rzeczami na świecie.
Za wszystko trzeba płacić. Cała gospodarka niemal padła, bo ci szaleńcy chcieli zdobyć poparcie takich jak ty niemądrych ludzi "gratisami". Niestety, za te "gratisy" zapłaciliśmy wolnością, setkami torturowanych więźniów, zniszczonymi karierami wielkich ludzi... W PRL systematycznie okradano wynalazców, przedsiębiorców, rolników i całe rzesze produktywnych ludzi. Wszystko po to, aby masy mogły za darmo to wszystko marnować.
Wybacz, ale żyjemy w innych światach. Ja uważam, że za porządną pracę należy się taki zarobek, jaki inni CHCĄ dać. Bo jest im potrzebny. Ty uważasz, że za jakąś pracę należy się tyle, ile się "pracującemu" zachce. Tu tkwi różnica między systemem własności a systemem "gratisów" rozdawanych prymitywom (niestety, taka prawda) za poparcie polityczne PZPR.
tesa1959 / 2010-11-25 19:06 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jeszcze raz powtarzam: to zachód zafundował nam komunę w Jałcie. Jak mieliśmy się postawić ZSRR? U nas i tak było lżej niż w NRD, Czechosłowacji, na Węgrzech i w innych krajach obozu. U nas (po śmierci Stalina) można było opowiadać bezkarnie kawały polityczne, naśmiewać się w nich z Ruskich, kupować w PEWEXie za tyle dolarów ile się miało (na Węgrzech tylko za 40).
tesa1959 / 2010-11-25 19:13 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Kościół też istniał legalnie. Utrudniano wprawdzie drukowanie książek religijnych, wzywano na dywanik partyjnych kierowników , którzy chodzili do Kościoła, w seminariach uczyli się przedstawiciele komuny, organizowano atrakcje dla dzieci w czasie Bożego Ciała, aby nie uczestniczyły w procesji, ale Kościół był i księża pomagali ludziom zrozumieć ten świat. W innych krajach zlikwidowano kościoły, powstały w nich magazyny itp., a u nas nawet buduwano, czyli była możliwość uzyskania pozwolenia na budowę (ze składek wiernych i dotacji z Kurii).
T. / 81.190.70.* / 2010-11-25 14:15
O jakiej Ty tu wolności mówisz ?
Mnie nikt nigdy nigdzie nie zamykał.
A gospodarka nie padła mój drogi , tylko przy okazji przemian ustrojowych rozszabrowano ją i rozdzielono sobie według zasług.
-Kolejny chłoptyś z klapkami na oczach.
idk / 88.156.81.* / 2010-11-25 15:44
Ciebie pewnie nie. A gospodarka padła. Słyszałeś coś o strajkach? Wiesz, skąd się wzięły? Porażająca nieznajomość historii.
iona bez hasla / 78.8.159.* / 2010-11-25 13:51
Słoneczko, dyskutowanie z kobietą o wieku jest.. hmmm.. wysoce nieuprzejme.Z wczasów pracowniczych miałam akurat okazję korzystać. "Darmowe", jak piszesz, świadczenia nie brały się z powietrza - były opłacane z naszych pieniędzy.
T. / 81.190.70.* / 2010-11-25 14:08

"Darmowe", jak
piszesz, świadczenia nie brały się z powietrza - były opłacane z naszych
pieniędzy.


A więc wczasy pracownicze były ! i Każdy większy zakład pracy miał swój ośrodek wypoczynkowy dla swoich pracowników.
Każdy pracownik ( o ile nie podpadł i nie chlał) miał prawo do regularnego wypoczynku w tymżę . Sam z tego korzystałem corocznie nie należąc do żadnej partii i organizacji .Były też związki zawodowe.
A dzisiaj ?
Każdy zakład pracy ma swój ośrodek wypoczynkowy dla swoich pracowników?
Każdy pracujący corocznie latem urlop spędza nad morzem lub jeziorem w zakładowym ośrodku wypoczynkowym ?
Dzisiaj każdy ryra i patrzy , aby go z roboty nie wyrzucili. A o urlopie nawet nie myśli.
Czyżby Tobie "iona" z wiekiem pamięć zawiodła ?
Pokaż mi , gdzie są dzisiaj prężnie działające związki zawodowe w zakładach pracy ?
iona bez hasla / 78.8.243.* / 2010-11-25 15:08
Owszem, były wczasy pracownicze. Ale wolę być ceniona z swoją wartość, a nie za samo istnienie i zatrudnienie w firmie. Rozumiem, że Ty oceniasz to inaczej. Nie mam ochoty na "wczasy pod gruszą", jakie oferowano pracownikom w PRL-u. Spędzam urlop zwykle za granicą. Cenię się wysoko i uznaję, że moją użyteczność pracodawca odpowiednio wycenia. Nie chcę też, by za moje podatki niszczono ludzi. Tak było za Jaruzelskiego. Nie chcę, by rodziny ofiar mogły mi zarzucić, że skrzywdziłam ich bliskich.
EURO STUDENT / 2010-11-25 11:35
WSTYD NA CAŁY ŚWIAT.
JA NA KOMOROWSKIEGO I NA TUSKA NIE GŁOSOWAŁEM. ZAWDZIĘCZAM TO WAM WYBORCY PO !

TO WASZA WINA ŻE JESTEŚMY ZNOWU W PRL-U 2010 ROK
djey / 109.78.109.* / 2010-11-25 10:58
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Elektro Devil / 2010-11-25 10:45 / Tysiącznik na forum
Panie prezydencie czekamy na:
- na pośmiertną rehabilitację Bieruta i Stalina
- powrót do komunistycznych nazw ulic i placów

A może rehabilitacje komunistycznych morderców księdza Popiełuszki? Oni też działali pod wpływem tamtej rzeczywistości i systemu, nie można ich winić...
TOMASZ54 / 83.16.77.* / 2010-11-25 10:33
No coz- KURTYNA OPADLA DO KONCA.
Odsloniona wreszcie zostala cala PRAWDA o tzw. przemianach sprzed 20-lat.
Polacy- bedziecie jeszcze Kaczynskiemu pomniki stawiac- o ile bedziecie jeszcze jako Narod istniec.....
`` / 204.45.71.* / 2010-11-25 10:26
Hańba !!!
Ludzie umierali za wolną Polskę walcząc z ruskim okupantem.

Najnowsze wpisy