Forum Forum finansoweInne

wpłata na konto

wpłata na konto

kadlub85 / 2010-05-26 12:20
witam!!!
mam problem 30.04.2010r wplacikem na konto brata 1000zl jest juz 26 maja i pieniondze jeszcze nie dotarły na brata konto co mam robic w takiej sytuacji dodam jeszcze ze dzisiaj byłem w banku w którym wplaciłem pieniondze
Wyświetlaj:
szklarek / 2010-05-27 17:51
No i co ustalono ?
Na 80% wpisałeś numer konta kogoś innego- znajomej, pracodawcy, uczelni zamiast numeru konta brata. I przelew został dawno zrealizowany, natomiast niesłusznie "obdarowany" nie zrobił przelewu zwrotnego lub w ogóle się nie zorientował, że ma nienależne 1000 zł.
wszystko do sprawdzenia na podstawie dowodu wpłaty/ przelewu.
kadlub85 / 2010-05-28 13:42
mam dowód wpłaty nr konta sie zgadza a jak byłem w banku twierdza ze pieniondze dawno przelali mam brata wyciag z konta w poniedziałek mam zamiar złozyc lekramacje w banku w którym wpłacalem moze to cos da jak myslisz
szklarek / 2010-05-28 21:34
Oczywiście, że da. Trzeba było ją złożyć już za pierwszą wizytą. Oczywiście na piśmie.
Skoro konto się zgadza, to sugeruje błąd w księgowaniu banku brata. Właściwie on też mógłby złożyć reklamację w swoim banku, ale powinien mieć kopię druku wpłaty.
W reklamacji można zawrzeć też żądanie "zadośćuczynienia", przecież przez brak tych pieniędzy brat mógł ponieść konkretną stratę.
kadlub85 / 2010-05-31 11:46
dzieki wielkie za rade jeszcze nigdy nie składałem takiej reklamacji w banku jak bus mogł mi podeslac gotowca na meila to bylbym bardzo wdzieczny kadlub85@wp.pl
szklarek / 2010-05-31 13:03
Nie na maila, tylko tu. Zawierasz następujące informacje;
1.Miejscowość i data pisma,2.swoje dane personalne i kontaktowe,3. nazwę banku, adres oddziału,4. krótki tekst reklamacji " reklamuje wpłatę gotówkową/przelew* o numerze, dokonaną w dniu, w placówce, na nr konta, dla odbiorcy o nazwisku, na kwotę. Do dnia dzisiejszego kwota ta nie została zaksięgowana na rachunku odbiorcy.
Proszę o wyjaśnienie przyczyn tego opóźnienia i ostateczna realizację przelewu*/ wpłaty na rzecz ww beneficjenta", 5. podpis, 6. ewentualny załącznik- ksero posiadanego potwierdzenia przelewu/wpłaty*

* wybrać właściwe, była to jak napisałeś chyba wpłata gotówkowa. Jeśli jednak przelew to w pkt. 2 należy podać nr swojego konta, z którego przelew "poszedł"

Ps. nie ma ustawowego terminu w jakim bank musi odpowiedzieć. W tekście pkt. 4 można zawrzeć żądanie adekwatnego odszkodowania.

W razie dalszych problemów- Komisja Nadzoru Finansowego i/lub Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
kadlub85 / 2010-05-31 13:33
wiesz sprawa nie aktualna brat przed chwila napisal ze pieniondze wpłynely na jego konto.Chyba nie ma sesu pisac reklamacji za opuznienie choc byla duza 30 dni w głowie mi to sie nie miesci zeby taka trazakcji jaj wplata gotówki tyle trwała dobrze ze to dla brata wplacalem a nie splacalem zadnej raty bo bym dostal kare za nie dotrzymanie terminu splaty .Z góry dziekuje za pomoc w mojej sprawie

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: