Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wrócą kartki na paliwo? Na stacjach już brakuje ropy

Wrócą kartki na paliwo? Na stacjach już brakuje ropy

Wyświetlaj:
mucha / 213.238.113.* / 2007-05-28 10:37
CHCECIE POZNAĆ PRAWDZIWE PRZYCZYNY I ODPOWIEDZI NA PYTANIA CZEMU TAK SIE DZIEJE Z ROPĄ. ZAPRASZAM NA TE STRONKĘ. OGóLNIE KIEDYś POTRZEBA BYłO JEDNEJ BARYłKI żEBY WYDOBYć 100 BARYłEK ROPY. DZIś JUż ZUżYWA SIę JEDNą BARYłKę NA WYDOBYCIE 5 I BEDZIE JESZCZE GORZEJ. POPROSTU BRAKUJE ROPY NA śWIECIE. POZDRAWIAM
http://www.peakoil.pl/
bizon / 83.12.11.* / 2006-10-31 10:42
Komuna wróciła - no tak ciężko było tego nie zauważyć od roku, ale żeby do tego stopnia. No no drodzy rządzący nie ładnie nie ładnie.
Ludwikol / 87.99.33.* / 2006-10-18 13:50
Nie zaskoczył mnie fakt iż ON zrównał się cenowo lub nawet przenił ceny benzyny 95. Kilka miesiecy temu Moja znajoma przymierzała się do zakupu samochodu. Poprosiła mnie o radę. Miała zamiar kupić samochód z silnikiem diesla, który był droższy od takiego samego modelu z silnikiem benzynowym o ok 6 tys zł. Ona jednak się upierała, ze jest tańsze paliwo, że mniej awaryjne są te silniki, ze maja dłuższą zywotnośc. Kupiła w końcu za moją radą auto z małym silnikiem benzynowym na jej potrzeby zupełnie wystarczającym a 6 tys zł wystarczy jej na przejechanie 25 tys km... za darmo! Kilka dni temu kiedy jechaliśmy razem samochodem i zobaczyła ceny ON sama aż wykrzyknęła ze zdziwienia i dziękowała mi porady! Sam przejechałem na samochodach z sieslem 300 tys.km i wiem, że te silniki nie są tak oszczędne i bezawaryjne jak mit o nich krążący. do tego zimą wieczny strzach czy odpali. Nowe silniki faktycznie odpalały bez większych problemów, ale silnik z przbiegiem 250 tys już nie! Jaki z tego wniosek? Diesel przestał być atrakcyjny. Coraz więcej rolników zamiast ON uzywa oleju rzepakowego i innych bio komponentów do swych maszyn rolniczych, a czesto również i do samochodów! Sprzedaż maleje, a koszty produkcji wciąż są takie same! Więc cena ON musi iść w górę i nikogo nie powinno to dziwić!
Kolegaps / 194.54.21.* / 2006-10-16 12:59
Dobrze że nie mam diesla ... jakoś nie czuje do tego silnika sentymentu ... to chyba uraz z czasów, kiedy w Polsce, było pełno sprowadzonego złomu, które "klekotały" i smrodziły, wypuszczając czarne chmury za sobą. Dzisiaj jest inaczej ... są piekne silniczki dieslowskie, nie ustepujące osiagami bezyniakom ... ale uraz został
.. / 85.221.132.* / 2006-10-15 14:21
zgadzam się z przedmówcą
hummm / 85.221.176.* / 2006-10-15 12:04
no niezle faktycznie dziś na stacji On była droższa niz 95. Ciska się pięknie ,.... ,pieknie
MP / 85.219.252.* / 2006-10-15 12:58
Ciekawe ze jak pod koniec rzadow Millera olej napedowy byl drozszy niz benzyna 95 to nikt nie zarzucal rzadowi glupoty. Nik tez nie sugerowal wprowadzenia kartek.
pyra / 83.23.115.* / 2006-10-15 09:57
no i mamy pierwsze jaskółki taniego i solidarnego państwa.
MP / 85.219.252.* / 2006-10-15 11:03
A co to wspolnego z artykulem?
maa / 2006-10-15 12:16 / Tysiącznik na forum
"Solidarne państwo" to mówiąc po polsku państwo socjalistyczne. Braki to nieodłączny atrybut socjalizmu.
Teraz Pan rozumie?
MP / 85.219.252.* / 2006-10-15 12:53
To tylko Panu sie wydaje ze rozumie. Ale to juz taka Panska przypadlosc. Panu sie ciagle wydaje ze wie.
maa / 2006-10-15 13:56 / Tysiącznik na forum
Poraża mne Pan siłą swoich argumentów...
Kim Pan jest? Taksówkarzem-intelektualistą?
Chyba nie więcej - przecinka Pan postawić nie potrafi, więc raczej nie musiał Pan pisać niczego, co podpisywał Pan swoim imieniem i nazwiskiem.

Trochę cytatów z Pana argumentami:
"To juz jest paranoja. To sie da leczyc."
"Paranoja jest uleczalna. Trzeba tylko chciec."
"Ja napewno nie mam nic wspolnego z wami bo wy rozowe i czerwone pajaki zawsze mysleliscie ze wszystko wiecie i wszystko sie wam nalezy."
MP / 85.219.252.* / 2006-10-15 14:33
Widze ze argumentow Panu brakuje no ale to takie charakterystyczne dla ludzi bez wyksztalcenia.
Jakub Wędrowycz / 2006-10-14 22:18 / Giełdowy egzorcysta amator
Ten gościu na zdjęciu nie ma problemu z ON ! Przynajmniej w tej chwili gdy robiono mu fotkę !
misio ho / 85.221.189.* / 2006-10-14 19:23
hehe, kwiatkiewicz jak zwykle interesująco tłumaczy rzeczywistość :)
keskese / 2006-10-14 18:08 / Reprezentacja Polski
czemu na portalu money.pl nie ma informacji o aresztowaniu byłego wiceprezydenta wa-wy Pawła B. (PO oczywiście ) pod zarzutem korupcji ??

najbardziej uczciwi ludzie są w PO nie ma co. rokita - twórczy budowmiczy demokracji poprzez inwigilację oraz sekcja warszawska PO z piskorzem na czele...
jeszcze SLD uczciwe jest.
Zonk / 83.29.36.* / 2006-10-14 13:20
Jeżeli ograniczanie podaży paliwa jest takie opłacalne dla producentów, to dlaczego dopiero teraz wpadli na ten pomysł?
Piotrek W / 83.30.240.* / 2006-10-14 14:42
Bo dopiero teraz ceny ropy spadaja...
Zonk / 83.29.9.* / 2006-10-14 15:14
Przez tyle lat cena ropy była na jeszcze niższym poziomie i jakoś nikt nie blokował dostaw.
bubu / 83.143.138.* / 2006-10-14 15:53
tak ale wtedy budżety tez były tworzone pod inne zalożenia wynikające z niższych cen. Ciężko zrealizować prognozy sprzedaży i zysków kiedy rynek spada tak gwaltownie jak obecnie.
Artur Z. / 80.48.149.* / 2006-10-14 12:09
Autor pominął fakt, że rolnicy aby otrzymać zwrot akcyzy na paliwa rolnicze (olej napędowy) muszą przedstawiać faktury na zakup. Dlatego nie opłaca im się używać oleju opałowego.
maa / 2006-10-14 11:23 / Tysiącznik na forum
Wrócą. Partia wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom społecznym i wprowadzi kartki. Pozwoli to na sprawiedliwy społecznie podział deficytowych dóbr.

Niech żyje Prawo i Sprawiedliwość, Wiodąca Siła Narodu!

PS. Zawsze twierdziłem, że jako minister lepszy inteligentny złodziej, niż uczciwy głupek. Złodziej tyle nie ukradnie, ile głupek zepsuje. Zresztą i głupek zwykle jest złodziejem.
MP / 85.219.252.* / 2006-10-14 18:49
Widze ze znowu faworyt "redakcji forum" doczekal sie ich pomocy.
Ciekawe co bylo zlego w stwierdzeniu ze:
Nie musimy sie obawiac ze zostana wrowadzone kartki na glupie wypowiedzi na tym forum.
Bo glupia wypowiedza jest zwalanie na PiS winy za braki oleju napedowego.
Jak rowniez idiotyczna jest wypowiedz zawarta w PS.
Trzeba byc glupkiem zeby pisac takie wypowiedzi.

Jesli redakcja forum ponownie uzna moja wypowiedz za sprzeczna z regulaminem to sugeruje uszczegolowic regulamin o punkt w ktorym redakcja forum zezwala na obrazanie ministrow polskiego rzadu oczywiscie pod warunkiem ze ten minister nalezy do PiS-u.
maa / 2006-10-14 21:10 / Tysiącznik na forum
Proszę przeczytać uważnie artykuł.
Może wtedy doczyta się Pan, że rząd PIS nakazał właśnie teraz robić rafineriom rezerwy oleju napędowego? I po cichutku, gdy zobaczył, co narobił, wycofał się z tego?

A rynek jest rynkiem, czasem działa na nim dodatnie sprzężenie zwrotne. Mały, głupi impuls i następuje deregulacja. Zwłaszcza, jeśli daje go tak potężny gracz, jak niekompetentny rząd...
MP / 85.219.252.* / 2006-10-14 21:57
Dodatkowo, nigdzie w artykule nie jest napiane ze rzad kazal TERAZ robic rezerwy oleju napedowego. Jedynie jest napisane ze rzad przedluzyl termin robienia rezerw aby rafinerie mogly skierowac wiecej produktu na rynek.
A wiec nawet dzialania rzadu majace na celu poprawe dostaw widzicie jaka wade tego rzadu. To juz jest paranoja. To sie da leczyc.
MP / 85.219.252.* / 2006-10-14 21:28
Oczywiscie nakazal takze Brytyjczykom z BP. Jakiz to potezny jest ten rzad ze nawet Brytyjczycy go sluchaja.

Oczywiscie autor tego artykulu i Pan wiedza jakimi przeslankami sie kierowal rzad. Wy wszystko wiecie lepiej. Lepiej nie mowic.
maa / 2006-10-14 21:46 / Tysiącznik na forum
Jakim Brytyjczykom z BP? Ma Pan jakieś pojęcie o funkcjonowaniu zagranicznych firm w Polsce?
File zagranicznych firm podlegają naszym polskim regulacjom prawnym.
Jak bęcwał z rządu każe BP( ściśle BP Polska) robić rezerwy w sytuacji krytycznych braków, to BP musi je robić.
MP / 85.219.252.* / 2006-10-14 21:59
Przeczytaj czlowieku ten artykul jeszcze raz i znajdz zdanie w ktorym jest mowa ze rzad TERAZ kazal robic rezerwy.
maa / 2006-10-14 22:36 / Tysiącznik na forum
Kazał wcześniej, spotęgował tym niedobory wynikłe z utrudnień importu, a TERAZ cichutko się wycofał:

" to jednak wskazał faktycznego winowajcę problemów. Przemycił to przekazując "pozytywną informację dla kierowców" o decyzji Ministerstwa Gospodarki dotyczącej wydłużenia terminu tworzenia rezerw paliwowych przez koncerny "dzięki czemu Grupa Lotos SA jest w stanie skierować na rynek dodatkowo około 25 tysięcy ton oleju napędowego".
Prawda wydaje się więc taka, że Orlen i Lotos nie nadążały produkować jednocześnie na potrzeby rynku i na tworzenie rezerw, do czego są zobligowane przez prawo."

Proszę wybaczyć, czy jest Pan analfabetą funkcjonalnym, tzn. potrafi Pan czytać, ale nie rozumie treści?
MP / 85.219.252.* / 2006-10-14 22:47
Ja tutaj nie widze slowa o ty ze rzad kazal TERAZ tworzyc rezerwy. Rezerwy musza byc utrzymywane od wielu lat. Rzad jedynie, aby poprawic sytuacje na rynku, odsunal termin osiagniecia tych rezerw.

Dlaczego nie zacytowal Pan nastepnego zdania?

"Dlaczego jednak oba koncerny nie uwzględniły rządowych wymogów w profilu swej produkcji? Tworzenie rezerw nie jest dla nich niespodzianką."

Pan nadinterpretuje to co jest napisane. Jest to wynik paranoii anty PiSowskiej. Prosze sie jednak nie martwic. Paranoja jest uleczalna. Trzeba tylko chciec.
marek19-53 / 83.24.49.* / 2006-10-14 23:49
Nie w każdym przypadku. Ten widzę jako nieuleczalny, beznadziejny.. Posiada wbudowany mechanizm podniecania się własnymi wypowiedziami (mądrością i przenikliwością).

To trochę jak głuszce w okresie godowym. Tyle, że tu nie widać końca okresu.

P.S.
1. jakoś nie zauważyłem braku ON na stacjach ani gwałtownego wzrostu cen. Proszę wspomnieć, że ten portal i "eksperci" wieszczyli, oczywiście wskutek działalności rządu PiS, cenę ON i benzyny - pod koniec tego roku- grubo powyżej 5 PLN.
2. Spadek dostaw związany z awarią w Możejkach też oczywiście powinien być uwzględniony przez "głupich pisiorów" i to najlepiej we wrześniu ub, roku.
3. A wartość artykuliku jest taka, jak wartość tytułu.
mm75 / 212.76.37.* / 2006-10-15 14:31
Panie MP, jak pojawia się słowo Ministerstwo Gospodarki, to już widać chyba Rząd, co??? Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie co to jest Rząd. Wskazówka, był taki przedmiot w szkole jak WOS, jak ma Pan problem, to proszę zajrzeć do notatek!!!
MP / 85.219.252.* / 2006-10-15 14:37
Czy Pan potrafi czytac ze zrozumieniem?
Niech Pan przeczyta ten artykul uwaznie i zacytuje fragment w ktorym autor pisze ze Rzad, albo jak Pan woli Ministerstwo Gorpodarki, TERAZ wprowadzilo nakaz tworzenia rezerw. To nie jest trudne. Trzeba tylko umiec czytac po Polsku.

Najnowsze wpisy