Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wrocław zerwał umowę z wykonawcą stadionu na Euro

Wrocław zerwał umowę z wykonawcą stadionu na Euro

Wyświetlaj:
lyr / 77.254.119.* / 2010-02-08 23:30
Nie znam szczegółów z realizacji prac przez Mostostal ale uczestniczyłem w przetargu i mogę stwierdzić że projekt był totalnie skopany . Zrobiony na szybko , na kolanie aby tylko wystartować z przetargiem . Mostostal musiał stracić masę czasu n aprostowanie tych bzdur . Wrocłąw drogo zapłaci za swoją decyzję - projekt przetargowy był jego dziełem .
lyr / 77.254.119.* / 2010-02-08 23:30
Nie znam szczegółów z realizacji prac przez Mostostal ale uczestniczyłem w przetargu i mogę stwierdzić że projekt był totalnie skopany . Zrobiony na szybko , na kolanie aby tylko wystartować z przetargiem . Mostostal musiał stracić masę czasu n aprostowanie tych bzdur . Wrocłąw drogo zapłaci za swoją decyzję - projekt przetargowy był jego dziełem .
lyr / 77.254.119.* / 2010-02-08 23:30
Nie znam szczegółów z realizacji prac przez Mostostal ale uczestniczyłem w przetargu i mogę stwierdzić że projekt był totalnie skopany . Zrobiony na szybko , na kolanie aby tylko wystartować z przetargiem . Mostostal musiał stracić masę czasu n aprostowanie tych bzdur . Wrocłąw drogo zapłaci za swoją decyzję - projekt przetargowy był jego dziełem .
Poruszony ślepą Temidą / 83.8.43.* / 2010-01-23 17:44
Szanowni Rajcowie miasta Wrocławia.
Chętnie przekażemy Mostostalowi sposób na wygranie z Wami
sprawy o zapłatę za nie wybudowany Stadion.

W identycznej sprawie sędzia z Wrocławia orzekł zapłatę w całości dla wykonawcy za nie wykonaną robotę obiektu konstrukcyjnego.
Było to po katastrofie budowlanej w Chorzowie (kilka lat temu).
Wykonawca dostał od inspektora nadzoru budowlanego nakaz wstrzymania robót celem dokonania stosownych poprawek w wykonywanej konstrukcji.
Błędy wykonawcze mogły skutkować jak wyżej. Termin zakończenia zbliżał się ku końcowi.
Zamiast dokonania poprawek - wykonawca zniszczył wykonywaną konstrukcję i wystąpił do Sądu o zapłatę za nią.
Powtarzamy ponownie - za nie wykonaną robotę Sąd we Wrocławiu nakazał zapłacić pełną ustaloną w Umowie kwotę - mimo iż Umowa z powodu nie dotrzymania terminu została rozwiązana przez zleceniodawcę.
Źle wykonana robota posiadała wady istotne dla przyszłej eksploatacji obiektu.
Firma nie ma konstrukcji, nie ma zwrotu połowy zaliczki wpłaconej przed podjęciem się roboty przez nierzetelnego wykonawcę.
Ma za sprawą Temidy zapłacić drugą połowę za nie wykonane "dzieło".

Mostostal może otrzymać nakaz zapłaty za nie wykonane dzieło jeżeli sprawę rozpatrywał będzie ten sam sędzia z Wrocławia, co miało miejsce w tym przypadku.
Dysponujemy stosowną i obszerną dokumentacją.
Pozdrawiamy obie strony.
www.gazetabezprawna.sektor3.wroclaw.pl
MIJAS / 89.79.7.* / 2010-01-04 18:15
Panie Prezydencie, trzymam za Pana kciuki. Wybuduje Pn ten stadion!!!!! Wbrew PO i przeciwnikom politycznym. Tylko Pan to potrafi. POWODZENIA!!! Jolka
Awertykiopek / 87.105.190.* / 2009-12-31 12:09
Będzie z tego większa Afera?

http://forum.projektoskop.pl/topic/115-polskie-stadiony-pilkarskie-na-euro-2012/page__view__findpost__p__323
BadaczNetu / 79.191.183.* / 2009-12-30 22:07
Budowa stadionów na Euro to tylko cwany sposób na wydojenie państwowej kasy.
Już pierwsze szacunki kosztów utrzymania tych obiektów i spodziewanych zysków z ich eksploatacji pokazują że miasta będą do nich tylko i wyłącznie dokładać. To zresztą było łatwe do przewidzenia. Gdyby taki stadion był ekonomicznie opłacalny znalazłoby się wielu prywatnych inwestorów by je budować. Tu jednak wszyscy wiedzą że na stadionach nie będzie się zarabiać, dlatego wszędzie są budowane za nasze, zrabowane w podatkach pieniądze.
Mimo entuzjastycznych wypowiedzi organizatorów, nie wierzę także by w jakikolwiek sposób, koszt budowy tych obiektów zwrócił się z samego Euro. Przykładowo, żeby ze sprzedaży biletów zwróciła się budowa stadionu narodowego w Warszawie czysty zysk z każdego kibica który weźmie udział w Euro powinien wynieść ok. 5tys zł za mecz. Przy założeniu wysokich, 30% marż, oznacza to że każdy kibic powinien wydać na mistrzostwach ok 15tys zł na jeden mecz.
Tak jednak nie będzie. Kibic wyda może 5% tej kwoty. Całą resztę pokryją frajerzy płacący podatki.
PerunLbn / 193.109.225.* / 2010-01-03 13:22
ale brednie!

To nie lata 60- te że stadion piłkarski był tylko kawałkiem trawy z okalającym go trybunami.

Pojedź sobie chłopie np do Niemiec czy jakiegokolwiek cywilizowanego kraju zachodniego, a zobaczysz jakie zyski przynoszą ośrodki handlowe, rozrywkowe itp. zlokalizowane przy/w stadionach piłkarskich. Tam stadion to nie tylko arena sportowa, ale przede wszystkim wielka galeria gdzie można przyjść coś kupić, zjeść etc.

Zgodzę się z tym, że tam zyski przynoszą również te dziesiątki tysięcy kibiców przychodzących na mecze, o których w Polsce w takiej ilości będzie trudno (choć moim zdaniem atrakcyjne obiekty przyciągnął dodatkowych fanów).

I trzeba tylko dążyć do tego, by wycisnąć z tych obiektów ile się da. Defetyzm, który prezentujesz nic konstruktywnego nie daje, a wyliczenia, które przedstawiasz to czysta statystyka ( a jak wiadomo statystyka to największe oszustwo).
dareg / 87.207.65.* / 2009-12-30 17:48
a u nas mawiają, że Montostal wśród kooperantów miał za mało firm powiązanych z politykami PO i lodziarnia się zacięła
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-12-30 17:51
Nie odpowiedziałeś na wczorajsze pytanie, czy tak jak Polskę oszukujesz również rodzinę?

A może to info o twojej firmie to zwykła ściema i efekt niespełnionych ambicji.

Pozdrawiam "ciemny" lud pisowski.
777c / 149.254.217.* / 2009-12-30 19:04
ludzie wyluzujcie.
PO na Madagaskar, a Pis na Kamczatke, bedzie wtedy spokój, a resztę pijkaków, ciemnogrodzian i warchołów oraz pseudo yntelygentów do pogłębiania Afrykańskich jezior w Tanzanii i Etiopii.
ale bagno :-(((( / 77.254.37.* / 2009-12-31 16:01
to kto ostatni zgasi światło ??
ty??
kochamwrocław / 80.50.180.* / 2009-12-30 18:19
Pomysł rządu był taki: skoro firmy potrzebują pieniędzy, a banki nie chcą ich pożyczać, bo boją się, że ich nie odzyskają, to trzeba im dać dodatkowe gwarancje. Państwowy Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) miałby poręczać, że firma spłaci kredyt, a jeśli tego nie zrobi - wziąć na siebie dług. Rząd zapowiadał, że dzięki programowi gwarancji do firm trafi 20 mld zł nowych kredytów, przedsiębiorcy będą mieli z czego finansować działalność, inwestować, a gospodarka ruszy z kopyta.

Pół roku po uruchomieniu programu liczba udzielonych gwarancji jest znikoma, a banki i organizacje zrzeszające przedsiębiorców zarzucają BGK, że przesadza z formalnościami i każdy wniosek o poręczenie rozpatruje przez wiele tygodni.
piotr, poznań / 83.31.115.* / 2009-12-30 16:40
Dutkiewicz amator, cały czas kłamiać jak to budowa wspaniale idzie i bez opóźnień, Mostostal powienien pozwać UM Wrocław, mam nadzieje że pójdą do sądu, należy sie amatorom z um wrocław
777c / 149.254.219.* / 2009-12-30 17:18
własnie cały czas kłamano jak z nut że prace ida świetnie, wszystko świetnie. Mostostal już raz wygrał w Sadzie bo przy przetargu były szwindle i wtedy wygrał Max Bogl, mysle ze teraz spolka 2012 i um poprostu wział rewanz za przegrana sprawę, gdy tylko budowa sie ciagneła przez okres zimowy. przez nieudaczników cierpi tylko miasto, bo ci juz nie jedna w sadzie sprawe przegrali, a dalej siedza na stołkach i mieszają jak chcą.
skrew / 2009-12-30 16:30 / Bywalec forum
No i bardzo dobrze. Tego można było się spodziewać. Arogancja zarządzających MW sprowadza się często do filozofii mostostalowskich robotników. A to znam z autopsji. Strach się z nimi zadać, zaczyna sie od poszukiwania pretekstów do dymania inwestora i stawiania go w szachu zagrożeniem terminów. Brawo Wrocław, wstyd Warszawa.
Elektro Devil / 78.8.132.* / 2009-12-30 16:28
Brawo dla Dutkiewicza !!! Nie wywiązywali się z terminami to do widzenia. Po ta są zapisy w umowach, żeby się ich trzymać.
777c / 149.254.219.* / 2009-12-30 16:12
tu jest wiecej szczegółów na ten temat:

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,7407686,Wroclaw_zrywa_umowe_z_wykonawca_stadionu_na_Euro.html

Powód: opóźnienia w harmonogramie prac szacowane na około 3-4 miesiące. - Gdyby w tym tempie budować stadion, to powstałby on za osiem lat - mówił prezydent Rafał Dutkiewicz na konferencji prasowej.

- albo powstałby na czas, tego nie przesądzajmy.

W czwartek rano miasto rozpocznie negocjacje z niemiecka firma Max Bögl, która ma kończyć stadion. Była ona konkurentem Mostostalu i pierwotnie okazała się zwycięzcą przetargu. Takie rozstrzygnięcie oprotestował jednak Mostostal i sąd przyznał mu rację.

- czyli wszystko zostanie w rodzinie (jak wiemy prezydent miasta ma podwójne obywatelstwo, w tym niemieckie),
- a może Chińczycy byli by tańsi niż Max Bogl ???
- osobiście nie wierze w teorie spiskowe - ale 3-4 miesieczne opóźnienie w budowie nie jest zadną przesłanką by zrywać kontrakt z dość stabilną polską firmą i upychać na jej miejsce firme niemiecką. ale mogę się mylić.... w jednym sie nie mozna mylic rzad PO nie reprezentuje interesów polskich firm, przykładów mozna wymieniac znacznie wiecej...
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-12-30 19:39
Acha, od kiedy to Mostostal jest polską firmą?
Patrzyłeś na akcjonariat?
777c / 149.254.219.* / 2009-12-30 21:21
wolałbym polsko-grecko-hiszpański Mostostal, nawet gdyby Polacy mieli tam 5 % udziału (takie sa efekty złodziejskich prywatyzacji) niż niemczury z max Bogl, ktorzy pierwsi sie zglosza po wszelkie ulgi podatkowe kosztem polskich podatników.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-12-30 17:28
A co ma rząd oraz po do samorządu i decyzji Wrocławia? O ile pamiętam zarówno pisokomuna jak i po popierało Dutkiewicza.

A swoją drogą, rozgrywki powinny zostać przeniesione z Wrocławia do Krakowa, którego kandydatura tak ładnie została uwalona przez pisokomuchów.

Pozdrawiam "ciemny" lud pisowski.
777c / 149.254.217.* / 2009-12-30 19:10
hmmm??
ciemny ludzie peowski

jeszcze raz odsyłam do linka
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,7407686,Wroclaw_zrywa_u
mowe_z_wykonawca_stadionu_na_Euro.html

mam nadzieje ze ujrzysz tam podobiznę wodza, ojca narodu, który POchwala władze Wrocławia. Nawet przedszkolak we Wrocławiu wie ze UM W a PO to jedna wielka rodzina :D
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-12-30 19:35
Dalej nie widzę związku pomiędzy rządem po-psl a suwerenną decyzją władz Wrocławia.
No chyba, że sugerujesz, że decyzja zapadła u tuska w gabinecie.
Masz jakieś dowody na to czy tylko tak piszesz, żeby tylko coś napisać?
777c / 149.254.219.* / 2009-12-30 21:18
w czasach kiedy Miro, Grzechu, Zbychu rozdawali karty wszystkiego można było się spodziewać w gabinecie Tuska, nawet lobbystów pod stołem. wiec kto wie w końcu lokalne samorzady to przedluzenie władzy Po, Pis tylko chyba w podkarpackim nieudolnie sprawuje władze.
777c / 149.254.219.* / 2009-12-30 14:53
nie zdziwiłbym sie jakby Mostostal pozwał spółkę 2012 oraz władze miasta do Sądu, samo zerwanie umowy, obłożenie wykonawcy karą za zwłokę - ponad 10 mln zł, oraz spadek akcji Mostostalu o -7% - śmierdzi tu gospodarczym sabotażem. Kazdy budowlaniec powie że przez okres zimowy prace idą wolniej, a 4 miesieczne opóżnienie w robotach to żadne opóźnienie i prace zakończyłyby sie grubo przed terminem czerwiec 2012. A teraz dojdzie do przetargu, a prezydent myśli : "że nowy wykonawca pojawi się na budowie już w styczniu i zakończy ją późną wiosną 2011 roku" A ja myślę że nowy znajomy wykonawca się rzeczywiście pojawi na budowie już w styczniu i zakończy ją późną wiosną 2011 r i odda w tym stanie co jest, zainkasuje sporą sumę pieniedzy z przelewem do Cayman Bank, skutecznie wybroni się w Polskich (nieskorumpowanych Sądach) i "wszyscy" (szczególnie paru wybitnych prezesów) będą zadowoleni z Euro 2012. Przekrętem śmierdzi na odległość.
budowlaniec / 83.31.244.* / 2009-12-30 15:47
Każdy budowlaniec wie, ze zimą roboty idą wolniej i uwzględnia to w harmonogramie prac
Kibic Niemiec / 188.46.101.* / 2009-12-30 14:48
Po co sie martwic sa stadiony gotowe w Lipsku i w Berlinie
Zapraszamy z organizacja nie ma problemu mamy Hotele
Autostrady i superszybkie pociagi swa tez restauracje i domy
publiczne dla poczebujacych turystow a Polskie dziewczyny
napewno tez sie znajda jak macie jeszcze inne wymagania
to prosze napisac jestesmy do dyspozycji Loggo a stadiony
zdarzycie wybudowac na nastepne mistrzostwa
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy