Forum Forum prawneBudowlane

wspólne przyłącze energetyczne - dom blizniak

wspólne przyłącze energetyczne - dom blizniak

3lunia / 2008-06-23 14:04
Witam, mam problem. Mam dom blizniak tj. jego segment i niespecjalnie sympatycznego sasiada za sciana. Niestety oba domy "wiszą" na wspolnym przyłaczu pradu a to przyłacze wchodzi przez moją dzialke do wpolnej skrzynki rozdzielczej ( tablicy) w scianie .. mojego domu i to w moim domu w piwnicy biegnie przez cala szerokosc sciany fromtowej glowny kabel zasilajacy dom sasiada.
PYTANIE: JAK SIE MOZNA LEGALNIE TEGO POZBYC?
Sasiad w odniesieniu od wspolnego przylacza c.o. jak mus sie stalo niepotrzebne zastosowal rozwiazanie silowe - po prostu przylacze to oderznal i rure wykopal gwizdzac na SPEC, policje sądy etc. Ma co prawda zarzut karny ale grozi mu nieiwle a tez ma co chcial...
Wyświetlaj:
Haś. / 79.188.53.* / 2008-06-26 21:11
To przyłącze jest aż tak bardzo uciążliwe, czy to ma być rewanż za wykopaną rurę. Za mało informacji. Np. na jakiej podstawie skrzynka jest wspólna, czy sąsiad ma możliwość wykonania swojego przyłącza do sieci energetycznej itp.
3lunia / 2008-06-27 09:23

czy to ma być rewanż za wykopaną rurę. Za mało
informacji. Np. na jakiej podstawie skrzynka jest wspólna, czy sąsiad ma możliwość
wykonania swojego przyłącza do sieci energetycznej itp.

Sasiad ( jego rodzice) dobudował sie 5 lat póżniej . Szczegołow nie znam to był 65 rok . Przyłacze jest uciazliwe bo skrzynka gówna jest na terenie mojej posesji scisle w zewnetrznej scianie budynku i raz się juz zdarzylo, ze przepaliły sie korki a nie było mnie w domu sasiad zamiast próbowac sie skontaktowac po prostu przeskoczyl przez ogrodzenie wszedl na moj teren przepiłowal kłodke zeby dostac sie do korków. Wiec to nie zaden rewanz tylko z takim sasiadem co pozbawia mnie ciepla nie chce byc zwiazana do tego stopnia aby mial klucze do mojej posesji
Haś / 2008-06-30 21:27
Całkiem z grubej rury to art. 222 kc. Jeśli stwierdzi, że ma uprawnienie, to z czego wynika.
Jeśli rodzice się na to zgodzili, poinformuj, że masz inne zdanie. / chyba że ma służebność /

Najnowsze wpisy