Forum Polityka, aktualnościKraj

Wubuch gazu w Pruszkowie. Jedna osoba nie żyje

Wubuch gazu w Pruszkowie. Jedna osoba nie żyje

Anna0426 / 188.147.73.* / 2011-07-31 15:51
Nie rozumiem dlaczego ludzie nie zakładają alarmu z czujnikiem gazu ?! Ja mam taki czujnik przy systemie alarmowym, opłacam głupie 20 zł miesięcznie składki w Krajowej Sieci Alarmowej Sztabu Ratownictwa i śpię spokojnie, Wiem, że jeżeli zacznie ulatniać się gaz to natychmiast będzie alarm i zaraz przyślą straż pożarną, a przy okazji przez całą dobę pilnują czy ktoś nie włamał mi się do mieszkania.
Wiem, że rencistom i emerytom, których nie stać na zakup centralki alarmowej dają ją za darmo. Mają też opcję, że jak ktoś dostanie zawału serca to jednym przyciśnięciem w noszonym przy sobie breloczku mogą wezwać Pogotowie Ratunkowe. To samo dotyczy napadu. Myślę, że wielu ludzi nie wie, że taka sieć działa i dlatego co jakiś czas dochodzi do takich strasznych nieszczęść. Wielu ludzi mogłoby żyć. Pytałam ich dlaczego się nie reklamują. Odpowiedzieli, że są organizacją całkowicie non profit i nie mają pieniędzy na opłacanie reklam, a te co mają przeznaczają na zakup sprzętu dla rencistów, żeby jak największej liczbie rencistów pomóc.
Media chętnie pokazują, piszą i mówią o ludzkich tragediach, ale ani słowem nie wspominają o tym, że dzięki działaniom społecznego Sztabu Ratownictwa SKSR ci ludzie mogliby żyć dalej. Uważam, że warto o tym mówić.
Po drugie co z tego, że masz czujnik jak będziesz spał i w wyniku zatrucia ulatniającym się gazem będziesz już nieprzytomny i żaden sygnał cię już nie obudzi. Po prostu wylecisz w powietrze razem z mieszkaniem i Twoimi sąsiadami. Jak ja mam swój alarm podłączony do Krajowej Sieci Alarmowej Sztabu Ratownictwa SKSR to oni natychmiast zareagują i straż zdąży mnie uratować jeszcze zanim dojdzie do wybuchu.
Możliwe, że dla rencisty 20 zł to już istotne pieniądze, ale przecież administracja albo wspólnota może korzystać z tej sieci i składka 20 zł dotyczy całego budynku - to naprawdę śmieszne pieniądze. Natomiast jeżeli chodzi o rencistów to Sztab Ratownictwa SKSR daje im sprzęt bezpłatnie, a jak ktoś jest w tragicznej sytuacji finansowej to albo ma zniżkę w składkach, albo w ogóle jest zwolniony. Wiem to bo załatwiłam u nich taki zestaw do wzywania pogotowia swojej 75-letniej sąsiadce. Dostała go od nich bezpłatnie bo z mizernej renty nie była w stanie kupić sprzętu. Na składki ją akurat stać, więc nie prosiła o zwolnienie, tym bardziej, że z tych składek oni kupują zestawy alarmowe dla kolejnych rencistów. Uważam, że na prawdę robią olbrzymią, pożyteczną robotę. Moim zdaniem to wielka sprawa. Sama jak się o nich dowiedziałam to najpierw nie wierzyłam, a potem byłam bardzo pozytywnie zaskoczona.

Najnowsze wpisy