Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wyborcza kiełbasa z PiS-owskiej masarni

Wyborcza kiełbasa z PiS-owskiej masarni

skomentuj
Wyświetlaj:
jin / 68.0.100.* / 2007-09-11 02:31
Dlaczego Kochani przedmowcy obrazacie jedni drugich.
Czy naprawde tak trudnoprzekazac swoj punkt widzenia sprawy bez obrazania forumowiczow?
Kochani - walczcie na argumenty a nie na puste zlosliwe uwagi, ktore niczego nie wnosza do sprawy.
Ale zeby argumentowac i rozwazac sprawy ekonomii nie wystarczy poczytac wyrywki z gazet,dlatego tak czesto mylicie pojecia ekonomiczne.
Nie jestem z PO ani z PIS ani z zadnej partii.
Ale wiem i widze jak nasze panstwo zaczyna co raz bardziej przypomina rownie pochyla.
Inne narody postkomy, wziely sprawy w rece odpowiedzialnych ludzi, wziely dobre wzorce ekonomiczne,
chocby sprawa podatku liniowego na pocztku rozwoju gospodarczego itp.A MY CO?????
Ktos madrze napisal -Sejm i rzad mamy taki jak wiekszosc spoleczentwa.
Wiec - idzmy wszyscy do wyborow i glosujmy na odpowiednich ludzi.
I tu klania sie sytem glosowania bezposredniego.
Zycze Wam mniej nerwowosci w pisaniu .
Pozdrawiam wszystkich, bez wzgledu na poglady polityczne.
znów cenzura / 83.23.149.* / 2007-09-11 06:35
winszuję idalistycznej postawy,ale jak wejdziesz między bandyty to musisz mieć w rękach solidną pałę,dobrym slowem do nich nie dotrzesz.
Prof. Winiecki jest tak dobry,że potrafi taką pałę ukręcić ze
słów.
Z++ / 83.29.136.* / 2007-09-10 21:34
Można się nie zgadzać z prof. Winieckim w wielu kwestiach , ale jedno jest pewne , że po latach tłustych przyjdą chude. W latach 1991-2007 wzrost gospodarczy Polski nie był wcale imponujący - wynosił średnio ok. 4% - a to ze względu na wysoki udział wydatków publicznych w PKB (hamujący ) i bliskość rynków bogatej Europy ( przyspieszający ). Można się spodziewać , że po obecnym okresie 6% wzrostu czeka nas kilka lat wzrostu 1-4% , a stopy procentowe pójdą w górę o kilka ( 2-3 ) procent przy niskiej inflacji lub deflacji.
Mniemam , że ci którzy robili symulacje takiej sytuacji choćby w excelu i jej skutki dla budżetu i założeniu kotwicy 30 mld zł. wiedzą o ile REALNIE muszą spaść wydatki budżetowe i jakie społeczne skutki przyniesie to dla ekipy rządzącej przy tak rozbudzonych dzięki " kiełbasodawcom" oczekiwaniom społecznym. Powiem jedno : 60 mld. "dziura Bauca" z 2001 to pikuś w stosunku do tego co nas czeka.
wurst ala hiena / 84.234.10.* / 2007-09-10 19:34
Większość ludzi nie obchodzi kiełbasa wyborcza. Obchodzi tych, którzy określani są bunami. Taki owszem zakąsi i wypije na koszt kandydata do fotela burmistrza dajmy na to Koziegłów obowiązkowo z LiD-u. Natomiast jeżeli PO i SLD w ubiegłej kadencji mówili, że emeryci i renciści czyli ludzie starsi i schorowani są UWAGA! OBCIĄŻENIEM DLA PAŃSTWA!. Zaraz potem uchwalają że waloryzacji w 2005 roku nie będzie! Czy mają się prawo bać emeryci i renciści "humanistów" z PO i ówczesnego SLD. Pytanie retoryczne. A pamiętacie tych czerwonych kapitalistów jak to podatek od spadków nawet po rodzicach zafundowali. A jak od odsetek na kontach oszczędnościowych haracz brać postanowili. A jak od wygranych nawet w totolotka czego ich guru Jaruzelski nigdy nie uczynił. To też jest kiełbasa tylko już powyborcza w wykonaniu czerwonego i różowego gangu hien. Wiecie, rozumiecie, ktoś kiedyś powiedział: da się oszukiwać część ludzi przez jakiś czas ale nie da się oszukiwać wszystkich przez cały czas. Czerwono-różowy gang najwyraźniej o tym zapomniał i skończy tak jak skończyć powinien.
Byś / 83.26.118.* / 2007-09-10 23:08
Totalne brednie!
Gdybyś pi*dzielcu logicznie rozumował to przez dwa lata PIS miał okazję błędy swych poprzedników naprawić, a tak to nawet podatek od dochodów kapitałowych wprowadzony przez Belkę w zupełnie innych realiach ekonomicznych nie został zlikwidowany mimo obietnic sprzed dwóch lat.
Przypominam, że AWS pozostawił po sobie tzw dziurę Bauca (około 90 mld zł) co zaowocowało na następną kadencję zaostrzeniem polityki fiskalnej. ,,Rządy" (lub nierządy PIS-u jak kto woli) będą miały również bardzo negatywne konsekwencje dla gospodarki, co ujawni się z opóźnieniem z uwagi na ,,poślizg" w gospodarce i cykle koniunkturalne w gospodarce światowej. Pierwsze symptomy spowolnienia już są, a ujawnią się w całej okazałości za rok lub dwa szczególnie na tle krajów które razem z nami wstępowały do UE 1 maja 2004 r. Kraje te (głównie bałtyckie) już nas minęły w rozwoju gospodarczym i w tym europejskim peletonie jesteśmy czerwoną niechlubną latarnią. Teraz trzeba tylko wybrać PIS na następną kadencję a Rumunia i Bułgaria też nas miną. Efektem rządów PIS-u będą dalsze wyjazdy Polaków za granicę w poszukiwaniu pracy i godziwych warunków życia.
Goscio / 89.228.64.* / 2007-09-10 20:40
Mas, racje. Ale problem w tym, ze ta gawiedz poklaskujaca rozowym i czerwonym ma wybiorcza pamiec...
konio_kp / 83.29.34.* / 2007-09-10 12:05
Faktycznie. Przyznaję, powinienem nieco zmienić ton wobec p. Winieckiego.
Wielkie dzięki p. Winiecki. Składam również podziękowania dla Hoop'a.
Tak, to warto zobaczyć.
Każdy może spojrzeć i sam, jako osoba myśląca, wyciągać wnioski.
Wystarczy posłuchać jedego czy drugiego kawałka.
http://www.jerzyrobertnowak.com/

Kiedyś Gazeta Wybiórcza zaczęła robić wielką reklamę RM. Wielu z zainteresowaniem zaczęło słuchać i ku przerażeniu ideologów z GW ...zostali przy radiu.

Dzięki panie Winiecki, że pisze pan takie felietony, które (dzięki Hoop'owi) prowadzą prostą dfrogą do prawdy.

http://www.jerzyrobertnowak.com/
bubu / 2007-09-10 11:54 / Bywalec forum
Ciekawe o jakiej ekspansywnej polityce rządu wspomina prof. Winecki? Pierwszy impuls fiskalny który bedzie miał wpływ na gospodarkę czyli obniżka składki rentowej dopiero co został wprowadzony w życie. Na inflacyjne skutki tej decyzji musimy trochę poczekać. Kolejny nastapi z początkiem roku 2008 (dalsza redukcja składki). To samo tyczy się ulgi na dzieci. Te pieniądze pojawią się na rynku dopiero po rozliczeniu PITów za rok 2007 i otzrymaniu zwrotu przez podatnika (nie słyszałem aby można było złożyć wniosek o nie naliczanie podatku w związku z chęcią skorzystania z ulgi). Nomen omen ulga przeszła nie w wersji rządowej tylko "opozycyjnej" a poparły ją wszystkie kluby od lewa do prawa. W PO byli tez tacy (90 posłów) którzy głosowali za zwiększeniem ulgi do 2000 pln. Ten rząd do gospodarki się nie wtrącał politykę budżetową prowadził nad wyraz rozsądnie i tak jak nie jest jego zasługą że mamy tak wysoki wzrost tak nie można przypisywać mu negatywnych efektów związanych ze wzrostem inflacji jakie musiały się pojawić. Wynikają one po prostu z cyklu koniunkturalnego.
man13 / 2007-09-10 11:46 / Tysiącznik na forum
Czas pokazac obecnym eliom ze w kolejce po wladze stoja nowi kandydaci.
konio_kp / 83.29.40.* / 2007-09-10 10:56
Nie wyborcza kiełbasa PIS-u, a wyborcza agitka Winieckiego - tak powinien być zatytułowany felieton Winieckiego.

Z agitacją za Platformiarzami, czy może przeciw PIS na money.pl będziemy mieli do czynienia co dzień.
To dobrze. To bardzo dobrze.
Niech każdy zobaczy co co za redaktorzy są tutaj opłacani.
To już nie są te czasy, że ludzie pójdą za bełkotem mediów.

Jak zwykle krakanie - wszystko się zawali, wzrost gospodarczy się skończy. Tak skończy się, gdy tylko wróci Balcerowicz i spółka.

Według pewnych grup Polska NIE MA PRAWA dynamicznie się rozwijać. Musimy być potulni wobec Niemców, UE i Rosjan., Nie wychylać się poza szereg!
Wystarczy przeczytać kryminalną wręcz wypowiedź byłego prezydenta dla niemieckiego pisma.

Redaktorzy będą solidnie opłacani, a wiuedzą co należy pisać, by przypodobać się oligarchom.

Czy ktoś z money.pl napisze interesujący felieton o panach Krauze, Kulczyku, Stokłosie... Długo możnaby to wymieniać.
Dla oligarchów to jest wręcz sprawa życia lub długoletniego więzienia. Nie poskąpią swoich pieniędzy.
Niemcy też nie poskąpią.

Jak myślicie kogo Niemcy będą wspierali w kampani wyborczej: Tuska czy Kaczyńskiego?
mamr / 83.2.71.* / 2007-09-10 14:56
Wydaje mi się, że Niemcy nie będą nikogo wspierać. A pieniądze "oligarchów" nie wystarczą, żeby zaspokoić potrzeby nieudaczników. Nieudacznicy muszą zrozumieć, że albo sami się czepią roboty i zarobią na siebie, albo pozostaną nieudacznikami i będą nadal wierzyć radiu ma-ryja i przytakiwać na bełkot Kaczyńskich.
wakizashi / 2007-09-10 11:12 / portfel
pier...lisz jak potluczony. jakby napisal cacy na PIS to pewnie bys skakal do gory i klepal sie w czolko co?
po prostu napisal to o czym wszyscy wiedza (oprocz moherow z obozu pis, czyli "ciemnego narodu" jak to ladnie ujal kurski).
................. / 213.158.197.* / 2007-09-10 11:10
wykształciuch Winiecki zapomniał dodać, że:
Euro będzie po 8 złotych, a dolar po 6.

LOL
KAP / 162.27.9.* / 2007-09-10 17:12
i ze bedzie 3 mln mieszkan i ze adresuje swoje artykuly do 'ciemnego ludu'
Sabre / 2007-09-10 11:29 / Tysiącznik na forum
"Radiomaryjni eksperci” to prawdziwa „elita” dziennikarska i naukowa. Klika cytatów na dowód:
ekspert RM: - Jest taka książka dla dzieci pod tytułem "Doktor Dolitle". To jest straszna książka i jeszcze na dodatek lektura. Ona równa zwierzęta z człowiekiem, czyli równa człowieka ze zwierzęciem. To jest doktryna masońska: świnia jest taka sama jak i ja.
ekspertka RM: - Telewizja i gry komputerowe mogą być przyczyną masturbacji, która będzie później przeszkadzała w tworzeniu więzi rodzinnych. Badania na całym świecie wskazują, że masturbacja jest główną przyczyną rozwodów na całym świecie.
Ekspert RM: - Muzyka techno w takim samym, a może nawet większym stopniu co narkotyki, uzależnia. Wywołuje bowiem w organizmie podobne reakcje chemiczne. Prowadzi też do rozwiązłości seksualnej.
Ekspert RM: - Miłość do Boga można wyrażać w rozmaity sposób. Na przykład można postanowić sobie: dziś nie nażrę się czekolady jak świnia.
EXPERT o. Rydzyk: - Trzeba pić zioła, bo to nie chemia. Ale jak się je pije na przykład o północy, stojąc na jednej nodze, to już wtedy zaczyna się okultyzm i diabeł.
Należy jeszcze do tego dodać "ekspertów", którzy uważają że nie było holocaustu, a jeśli już, to w obozach koncentracyjnych były całkiem znośne warunki, dobre wyżywienie i opieka lekarska.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-09-10 13:46
miej litość nad sobą
konio_kp / 83.29.34.* / 2007-09-10 12:06
Sabre, no niestety. Nie chce się tego komentować. Piszesz bzdury.
Sabre / 2007-09-10 12:15 / Tysiącznik na forum
Nic nie piszę, jedynie cytuję.
Dla ciebie mam inną perełkę:

telefon do RM: - Ja sobie taką modlitwę wymyśliłam sama. Mogę powiedzieć?
- Prosimy...
"Jak to dobrze, że jesteś, ojcze Rydzyku, jak to dobrze, że ciebie ta mama urodziła, niepokalana...”
konio_kp / 83.29.34.* / 2007-09-10 12:20
Widzisz Sabre. Tam może każdy zadzwonić... i to był zapewne Twój telefon.

To o czym piszesz absolutnie nie oddaje tego co faktycznie można usłyszeć na antenie. Choć ze względu na swobodny dostęp na antenę i takie coś mogło mieć miejsce.

W takiej sytuacji, po prostu uśmiechnąc się i już.
Sabre / 2007-09-10 12:27 / Tysiącznik na forum
W moim przypadku raczej nie można mówić o takim ... oddaniu wobec ojca dyrektora, powinieneś to już zrozumieć:) Nie sądzę też, by dzwonił jakis mason, czy inny "zaprzysięgły wróg". Treść jest dość charakterystyczna i typowa dla sekciarza.
I ja się uśmiechnąłem.
g.w. / 83.29.65.* / 2007-09-10 11:15
O jakim TW piszesz?
Hoop / 83.238.1.* / 2007-09-10 11:24
Jerzy Robert Nowak, główny ideolog Radia Maryja czyli TW Tadeusz:)
tora*tora*tora / 79.187.37.* / 2007-09-10 10:03
wolę z PiSem, Kwaśniewksiego ze śmiesznymi "demokratami" co to nawołuja aby Niemcy zaostrzyły politykę wobec Warszawy zostawim takiemu Winieckiemu niech się bawi z nimi. maja szmal ! Pijak z Charkowa zaqchwyca mazowieckiego, geremka, frasyniuka. Przypomne rodakom jaka przysięgaę skłądają prezydenci RP.

Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem.

No to kwasniewski pokazqł nam co oznacza według jego stadardów stac na strazy GODNOŚC NARODU. A przeciez Charków to tylko jeden z pijackich incydentów. komuch czystej krwi.
trybunał Stanu dla niego !!
Bernard+ / 79.187.8.* / 2007-09-10 20:00
W Konstytucji są również inne konkretne zasady, których prezydent i premier oraz każdy minister zobowiązał się w swojej przysiędze przestrzegać.
Przeczytaj Art. 95 ust.2. „Sejm sprawuje kontrolę nad działalnością Rady Ministrów w zakresie określonym przepisami konstytucji i ustaw." ART 153. 1. W CELU ZAPEWNIENIA ZAWODOWEGO, RZETELNEGO, BEZSTRONNEGO I POLITYCZNIE NEUTRALNEGO WYKONYWANIA ZADAŃ PAŃSTWA, W URZĘDACH ADMINISTRACJI RZĄDOWEJ DZIAŁA KORPUS SŁUŻBY CYWILNEJ.
2. PREZES RADY MINISTRÓW JEST ZWIERZCHNIKIEM KORPUSU SŁUŻBY CYWILNEJ. Tymczasem prezes Kaczyński praktycznie zlikwidował korpus służby cywilnej, czyli złamał Konstytucję.
Czytaj również art.173. Sądy i trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.
Art.178 1. Sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji oraz ustawom.
Art.189 Trybunał Konstytucyjny rozstrzyga spory kompetencyjne pomiędzy centralnymi konstytucyjnymi organami państwa.
Art 190 1. Orzeczenia Trybunału konstytucyjnego maja moc powszechnie obowiązująca i są ostateczne.
Art.195. 1. Sędziowie trybunału konstytucyjnego w sprawowaniu swojego urzędu sa niezawiśli i podlegają tylko konstytucji.
Art 198.1. Za naruszenie konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie swojego urzędowania, odpowiedzialność konstytucyjną przed trybunałem stanu ponoszą; Prezydent Rzeczypospolitej, prezes rady Ministrów oraz członkowie Rady Ministrów, Prezes Narodowego Banku Polskiego, Prezes Najwyższej Izby Kontroli, członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji,… 2. Odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą również posłowie i senatorowie w zakresie określonym w art.107.
I nie zapomnij, że Art. 8. 1. brzmi: "Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.
2. Przepisy konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba, że Konstytucja stanowi inaczej."
Cogito / 2007-09-10 10:52 / Bywalec forum
I ten ideał - Kaczyńscy pokazali nam jak się łamie Konstytucję RP i powyższą przysięgę. Uniemożliwia się Sejmowi kontrolowanie rządu, a następnie mianuje p. Fotygę ministrem bez złożenia przysięgi. Jest to więc nielegalne działanie i nielegalny minister.
tora*tora*tora / 79.187.37.* / 2007-09-10 11:05
zapomniałem sie ciebie jeszcze zapytać, dokończy LFO kwasniewski czy nie ?
..--..- / 79.187.37.* / 2007-09-10 11:03
idź do Goździkowej ! Poproś aby ci dała zwolnienie przynajmniej na tydzień od przymusowego czytania śmiecia wyborczego.
Robert (dawniej zx) / 195.205.11.* / 2007-09-10 09:50
Jak sądzę Pan Winiecki ma przesadnie wygórowane oczekiwania. Mamy ustrój zwany demokracją, a w takim systemie władzę ma większość, a nie mądrość. I to właściwie cały komentarz. Nasz poziom rozwoju (również umysłowego) jest taki na jaki sobie zapracowaliśmy przez wieki. Biorąc pod uwagę fakt, że z narodu, który przez wieki trząsł tą częścią kontynentu i rozstawiał sąsiadów po kątach na własne życzenie najpierw zjechaliśmy do roli narodu fagasów naszych sąsiadów, a potem daliśmy się rozebrać i to inni ustalali warunki gry w naszej piaskownicy, nie można zbyt wiele od nas oczekiwać. Jesteśmy mniej więcej na poziomie umysłowym społeczeństw Anglii, Francji i Niemiec z przełomu XIX i XX wieku. Proponuję przeczytać sobie "Dreadnought" Roberta Massie, którzy dobrze przedstawia panoramę tamtego okresu właśnie w tych państwach. Analogie są oczywiste, hasła, język, sposób zwracania się do wyborców są u nas obecnie dokładnie takie same jak wtedy w Anglii, Francji i Niemczech. Jartosław Kaczyński niespecjalnie się różni od Hindenburga czy Ludendorfa. Przed nami zatem jeszcze dużo przygód.
Greeder / 62.89.78.* / 2007-09-10 09:25
Wyborcy dają się mamić już od 18 lat. Nasz system polityczny jest stworzony do tego celu. Wszyscy rozdawali i będą rozdawać.
Dopiero zmiana ordynacji na bezpośrednią i faktyczne rozliczanie polityków może doprowadzić do zmian.
de Ziobraux / 2007-09-10 10:24 / Bywalec forum
Z ordynacją to nie nie takie proste.
Problem polegał w 1989-1990 roku na tym, że sensowni, uczciwi i nie najgłupsi ludzie byli już w większości zrażeni przez "Prawdziwych Polaków" do jakiekolwiek działalności. Dokonało się w czasie stanu wojennego i I-szej Solidarności. Niesłychanie trudno było ich namówić do kandydowania, bo bali się powtórnego narażenia się na chamstwo, brutalność i hucpę ludzi pokroju Kaczyńskich (to tylko przykład - Kaczyńscy wtedy nikomu znani nie byli, bo nie narażali się SB - wypłynęli potem jako doradcy Wałęsy).

Ludziom tworzącym ordynację wydawało się, że pre-wybór posłów zabezpieczy Sejm przez przeraźliwymi idiotami pchającymi się do polityki... Proszę nie zapominać o Tymińskim. Nie poradzi Pan nic - polskie społeczeństwo potrzebuje kilkaset lat by jego głupki (występujący procentowo w podobnej liczbie jak w każdym kraju) rozumiały, iż nie mogą wybierać podobnych sobie głupków, bo to źle się skończy dla wszystkich.

Jesteśmy w większości społeczeństwem potomków pańszczyźnianych parobków i NASZ SEJM JEST REPREZENTATYWNY. Proszę dodać do tego 40 lat komunizmu, jego ciepełko i bezpieczeństwo i związaną z tym demoralizację ludzi, cynicznie wykorzystywaną przez wszystkich - od AWS, przez SLD do PiS.
Przed wojną lepiej nie było. I oni mieli swojego Balcerowicza - Grabskiego, na głowę którego wylewali pomyje. Sądzę, że nie najmniej ważną przyczyną przewrotu majowego była głupota reprezentantów Narodu...

Jak się Panu nie podoba, proszę emigrować. Jednak wątpię, żeby gdziekolwiek Pan był szczęśliwy. Gdzie indziej też mają podobne problemy. Tylko Robespierre, Hitler, Stalin, Kaczyńscy i Korwin-Mikke wiedzieli (wiedzą) jak uszczęśliwić ludzi i świat.

Może jednak ten niedoskonały świat jest lepszy? Ja jestem konserwatystą, więc skłaniam sie do tego poglądu...
Greeder / 62.89.78.* / 2007-09-10 11:23
Ale teraz mamy 2007. I okazało się, że sitwa wybierana przez kolesiów jest jeszcze bardziej szkodliwa niż 460 osobnych idiotów.
Nie jest?
W Stanach senat wybierają bezpośrednio (mniej więcej). Nie wspominając chociażby o gubernatorach.
de Ziobraux / 2007-09-10 13:38 / Bywalec forum
Ja tylko piszę, jak wyjaśniali wybór takiej ordynacji moi znajomi z Solidarności.

A czy jest bardziej szkodliwa, nie wiem. Przykład Rosji i Ukrainy pokazuje, że JOW nie są żadnym remedium. Problemem Polski jest prostackie, podatne na populizm społeczeństwo.
Wybiera tych, których chce wybrać. Trudno mu odmówić prawa do tego. Niemcy w 1932 też zrzekli się demokracji (historycznie im obcej, podobnie jak nam po zaborach i 40 latach komuny, o 20 latach miedzywojennych i 18 post-komunistycznych można zapomnieć, to zakrótki okres...)
Sabre / 2007-09-10 09:24 / Tysiącznik na forum
Lech Kaczyński, w swojej pracy doktorskiej zwrócił uwagę na dyktat kapitału wobec klasy robotniczej – swoje myśli oparł na „Pracy najemnej i kapitale” Karola Marksa. Dla ochrony miała służyć (według Lecha Kaczyńskiego) walka klasowa proletariatu – te myśli prezydent oparł na zbiorach prac Lenina. Najciekawszą tezą jest jednak: „Planowanie jest nieodłącznie związane z gospodarką socjalistyczną” – sugerując się tezami zawartymi w tej tzw. pracy doktorskiej, można chyba oczekiwać że PiS ma jakiś plan związany z gospodarką, nie wiem ilu letni, ale z pewnością ma. Może jest on na tyle dobry, że będzie w stanie uchronić naszą gospodarkę przed tym wstrętnym cyklem koniunkturalnym i dyktatem kapitału?
Hoop / 83.238.1.* / 2007-09-10 10:14
Jak dotąd zrealizowali plan dwuletni. Biorąc po uwagę, że w piatek poseł Kurski pokazał na czym on polegał (na kłamstwach skierowanych do ciemnego luda), mozna sie domyslić jak bedą wyglądały następne ich plany.
jan kowalski / 2007-09-10 09:11 / Tysiącznik na forum
mam tylko nadzieje, że tym artykułem nie sugeruje Pan poparcia dla niejakiego LiDu czy SLD., Tym drobnym złodziejom, nieudacznikom także już dziękujemy. Oni także nie pomogli gospodarce, niemal każdą ustawę odrzucał im TK, a ile autostrad wybudowali?
............................ / 213.158.197.* / 2007-09-10 08:41
"A przecież i dzisiaj, mimo wysokiej koniunktury, zadłużamy się rok w rok!"

Tak wykształciuchu Winiecki? Zadłużamy się? A liczby twierdzą co innego! O dziwo PiS jest jedyną ekipą od 89 roku, która po sierpniu uzyskała nadwyżkę budżetową:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,8632,wid,9183600,wiadomosc.html

Co więcej - Balcerowicz mówi życzenie, a Kaczyński je spełnia, więc po co głosować na Platfusów:

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,3826683.html

Jedno małe CBA i takie rezultaty! Pan J.Kaczyński to prawdziwy cudotwórca!

A pamiętaj, wykształciuchu Winiecki: "Kto z kim PRZYSTAJE, takim się staje"
Gdański Liberał / 83.15.124.* / 2007-09-10 10:47
Elementarz ekonomii się kłania. To że mamy nadwyżkę nie znaczy że się nie zadłużamy. W naszych warunkach znaczy to tyle że mamy trochę niższy deficyt budżetowy (np. zamiast 30 mld mamy 27). Żeby dług publiczny przestał rosnąć musielibyśmy mieć nadwyżkę w wysokości ok 30 mld zł. A mamy 3 - 4.
.......................... / 213.158.197.* / 2007-09-10 10:56
aleś się chopie (i poniższy bezmózgi motłoch też) skompromitował...

"Wydatki państwa wyniosły 137.089,6 mln zł, czyli 52,9 proc. kwoty 258.952,5 mln zł planowanej na 2007 rok. Dochody budżetu państwa wyniosły 137.705,2 mln zł, czyli 60,1 proc. planu rocznego wynoszącego 228.952,5 mln zł."
Gdański Liberał / 83.15.124.* / 2007-09-10 18:12
Po pierwsze mógłbyś napisać skąd masz te dane (link). Po drugie nie miliony tylko miliardy. Po trzecie byłbym wdzięczny gdybyś mnie i innych użytkowników nie obrażał. Ja Cię nie obrażam. Trochę kultury.
taka prawda / 83.143.40.* / 2007-09-10 21:26
a czymże on Cię obraził?
Poza tym znowu się skompromitowałeś:

następujący zapis dziennikarski (cytat):
137.089,6 mln zł
to właśnie 137 miliardów.

szok, takie rzeczy liberałom trzeba tłumaczyć....
Hoop / 83.238.1.* / 2007-09-10 10:17
Więc może jeszcze kilka CBA, i to większych, a nastanie powszechny dobrobyt ... .
Wielkie brawa za ekonomiczny analfabetyzm - tacy ludzie w IV RP są potrzebni!
KAP / 162.27.9.* / 2007-09-10 09:51
typowy PiSbelkot dla 'ciemnego ludu' mylacy pojecia. Czyzby Jacek Kurski ? pozdrawiamy wielokrotnie sadownie skazanego klamce :)
@mario / 83.23.218.* / 2007-09-10 09:44
Zanim cokolwiek napiszesz musisz się wziąć wpierw do nauki, a wtedy dowiesz się czym jest nadwyżka budzetowa, a czym deficyt.
Ale cóż, nieuctwo jest specjalnością wyznawców PiS!
Greeder / 62.89.78.* / 2007-09-10 09:28
Trochę elementarnej wiedzy. Nadwyżka jest w sierpniu, po grudniu już będzie minus, chociaż pewnie mniejszy niż zakładany.
Więc nadwyżki budżetowej nie uzyskamy, co najwyżej 'mniejszą podniżkę' ;)
Proszę dokształć się trochę, zanim się wypowiesz, bo takie zacietrzewienie tylko negatywnie wpływa na ocenę tez których bronisz.
..................... / 213.158.197.* / 2007-09-10 09:32
"O dziwo PiS jest jedyną ekipą od 89 roku, która po
sierpniu uzyskała nadwyżkę budżetową."

Gdzie tu jest nieprawda?
Greeder / 62.89.78.* / 2007-09-10 09:57
PIS nie uzyskała nadwyżki budżetowej. Chyba, że liczyć wynik budżetu tylko do końca sierpnia. Ale niestety, budżet jest planowany na cały rok. Czyli o wyniku dowiemy się po grudniu. Zważywszy, że nadwyżka jest rzędu kilkuset milionów, a wydatki rzędu miliardów, łatwo się go domyślić.
.................... / 213.158.197.* / 2007-09-10 10:51
naprawdę nie rozumiesz sensu sformułowania: "po sierpniu"?

hint: po sierpniu = po ósmym miesiącu roku.
Greeder / 62.89.78.* / 2007-09-10 11:08
Dzięki za hint, rację przyznaję ;)
................... / 213.158.197.* / 2007-09-10 11:13
;-)
MN2 / 80.51.231.* / 2007-09-10 09:22
7 krów tłustych i 7 chudych.
Od czasów faraona wiedzą jak to się robi, a u nas ciągle jest jako tako, a bedzie jakoś tam.
echhh / 85.255.177.* / 2007-09-10 13:01
a na czym poczęli a320 .. i w zwiazki z tym w co obróci się a320?
MN2 / 80.51.231.* / 2007-09-10 07:58
2+2=4. Pewnie zaraz wielu udowodni, że to nieludzkie i z humanistycznego punktu widzenia, albo w ekonomi new age jest troche inaczej.
A, za ten humanizm i new age zapłacą moje dzieci. Obrzydlistwo.
KAP / 162.27.9.* / 2007-09-10 09:54
nie Twoje dzieci, ale juz ty za swojego zycia...
MN2 / 80.51.231.* / 2007-09-10 10:01
Jeżeli ja zapłacę to bedzie sprawiedliwie. Głosuję mam wpływ. Mogę się burzuć. Zrobic rewolujcję.
Ale dzieci. Nie mają prawa głosu. Nie mają wiedzy, aby się burzyć. Nie mają pieniędzy aby zrobic rewolucję.
skomentuj

Najnowsze wpisy