Forum Polityka, aktualnościKraj

Wybory samorządowe. SLD chce powtórki

Wybory samorządowe. SLD chce powtórki

Money.pl / 2014-11-19 09:00
Komentarze do wiadomości: Wybory samorządowe. SLD chce powtórki.
Wyświetlaj:
nasdaw / 46.232.133.* / 2014-11-19 10:25
Jest Pan żałosny - proszę w takim razie powiedzieć jaki wynik byłby dla Pana satysfakcjonujący, by uznać wybory za ważne.

Owszem było dużo kart do głosowania, ale głosy nieważne nie wynikają tylko ze skomplikowania. Ludzie po prostu mają dość polityki, dość układów, nie znają ludzi na których mają oddać głosy. Jeżeli chodzi o głosowanie na radnych gminnych, miejskich prezydentów - tutaj głosów nieważnych tak dużo nie ma - może to Pana zastanowi kogo wy wystawiacie, że ludzie nie wiedzą.nie chcą oddać ważnych głosów.

Ponadto mówienie, że wybory trzeba powtórzyć jest nadużyciem - na jakiej podstawie, owszem wstyd dla PKW, ale ludzie raz oddali głos, komisje obwodowe te głosy policzyły - problem jest ze zliczeniem tych głosów w komisjach wyższego szczebla, ale dane z najniższych komisją są - nie ma powodu do ponownych głosowań - trzeba tylko zebrać te dane i ustalić właściwy wynik - właściwy to nie zawsze znaczy satysfakcjonujący dla PANA CZARZASTEGO - czyż nie?
eldorado / 193.108.194.* / 2014-11-19 10:34
Szejnfeld to ty??????????????????? czy też Piechociński?????????? Ja zwykły wyborca nie wierzę, żeby te wybory nie zostały zmanipulowane - dodano 21000 przy eurowyborach, sprobowano teraz znowu tylko serwery nie wytrzymały. Acha kolego na wybory nie poszedłem, gdyż na partię oszustów i aferzystów nigdy wićecej nie zagłosuję a do głosowania jeszcze nie dorosłem - jestem przekonany, że za ro ja i moja rodzina (9 osób) zagłsujemy na PIS - oczywiście gdy PKW zostanie conajmniej odwołana.
Zbi / 87.204.92.* / 2014-11-19 12:47
RACJA - PIS zawsze fałszuje i oszukuje !!!!!!!! Nauczyli Hofmana i spólkę.....
Tani Drań / 93.159.53.* / 2014-11-19 10:12
a ja myślę, że to nie jest problem aby ktoś dostawił krzyżyk na prawidłowo oddanym głosie. i już głos jest nieważny. Proste i skuteczne. 25% nieważnych głosów w Malborku.

W lokalach wyborczych powinna być jasna informacj jak głosować. I była. Teraz z Polaków robi się durniów. To przykre. A PKW to pokazała że Polska jest krajem afrykańskim.
H Szatkowski / 2014-11-19 10:21
No jest problem, bo komisje są wieloosobowe, są mężowie opatrznościowi itd.
Czyli jest to 'możliwe' gdy cała ekipa w lokalu obwodowym jest przekupiona albo wszyscy są fanatykami tej samej opcji.

Członkowie obwodowych komisji są losowani...
bsf / 46.45.103.* / 2014-11-19 11:14
W 1947 roku wszystkie karty do głosowania trafiły tuż PO zamknięciu lokali wyborczych do pieca. NIKT nie miał prawa protestować a udowodnienie fałszerstwa nie było możliwe bo nie było dowodów winy ...wyszły kominem teraz jest .....bardzo POdobnie nie ma kart ale są wyniki "wklepywane do systemu" po 3 razy enter enetr i enter ...a system to ch.d. i k.k. i NIKT tak naprawdę nie wie czy już system przyjął te wyniki raz czy wiele razy ...KOMPROMITACJA ludzi ,którzy opowiadają wszem i wobec o XXI wieku.
W Polsce nie ma dobrej woli do stosowania się do podstawowych wartości DEMOKRACJI a przede wszystkim brakuje podstawowej wiedzy na temat obecnej techniki informatycznej.
Zostajemy w Bantustanie na kolejne lata.
Niektórzy w mediach powołują się na USA jak tam po awarii systemu były liczone głosy "na piechotę" ale były liczone i sprawdzana była każda indywidualna karta ...tak pokazuje się szacunek do obywatela i jego głosu.
H Szatkowski / 2014-11-19 11:23
Gratuluję odniesienia do 1947 r. Zgodnie z obecnymi przepisami karty z głosowań są przechowywane do ostatecznego ogłoszenia wyniku wyborów, czyli do czasu gdy nie miną jest zabezpieczenie na wypadek gdyby SN zarządził sprawdzenie głosów (porównania kart z protokołami).
H Szatkowski / 2014-11-19 11:26
"gdy nie miną terminy na ich podważenie" miało być, ale zjadło :-)
po nas choćby Potop / 178.36.248.* / 2014-11-19 09:00
Rondo Ravela, czyli orkiestra gra do końca. Wzruszająca jest wiara w to, że partie które doprowadziły do tego, że telewizja informuje o tysiącach niedożywionych dzieci, tak ufają głosom wyborców podtrzymujących status quo.

Najnowsze wpisy