Forum Forum inwestycyjneFundusze

Wycofywać się czy czekać...?

Wycofywać się czy czekać...?

Ksik / 2007-08-16 11:25
Witam wszystkich!
Jak widac sytuacja na polskiej giełdzie nie jest zbyt ciekawa;) Czerwono aż razi w oczy. Niestety oprócz spółek widoczny jest spadek notowan funduszy inwestycyjnych. Zakupiłam jednostki funduszu arka (akcyjnego), ok. miesiąc temu, czyli dokładnie w momencie rozpoczynających się spadków :/ Ale u mnie to juz tak bywa więc zaczełam sie przyzwyczajać;] Niestety spada...i spada... i spada.... i zastanawiam sie czy nie przerzucic sie chwilowo na inny fundusz zeby przeczekac, czy po prostu zostac tam gdzie jestem i czekac na odbicie. Wiem ze fundusz akcyjny to inwestycja kilkuletnia, a miesiac to niewiele, ale co radzicie?
Wyświetlaj:
KoP / 2007-08-18 21:03 / Bywalec forum
teraz to już tylko czekać, odbicie może przyjść tak samo niespodziewanie jak trwająca właśnie korekta. To jest bardzo prawdopodobne, bo coraz więcej instytucji finansowych poważnie zajęło się problemem i powinno to przynieśc jakiś skutek. Miejmy nadzieję, że pozytywny.
TaS / 2007-08-17 23:45 / Tysiącznik na forum
Ksik,

a zanim kupilas fundusze co zastanawialas sie troszke nad tym? Czy po prostu zobaczylas tego gostka w reklamie i pognalas do bztu? ale tak szczerze...

:) było poczytać forum... nie wchodzic caloscia w akcyjne, dywersyfikowac, no i przede wszystkim KUPOWAĆ NA RATY :)
Iwona666 / 217.153.221.* / 2007-08-18 12:00
Co za dziwna aluzja..."zobaczyłaś gostka w reklamie(...)" Kobiety też myślą wbrew opinii niektórych mężczyzn, a tego co dzieje się teraz, nikt nie był w stanie przewidzieć- na tym to polega...NIE MYLI SIę TYLKO TEN, CO NIC NIE ROBI... "było poczytać forum(...)"- MąDRY POLAK PO SZKODZIE...
TaS / 2007-08-19 10:35 / Tysiącznik na forum
hmmm...

moja aluzja nie dotyczyła konkretnej płci, a ogólnego zachowania konsumenta (inwestora...) po zobaczeniu jak ktoś przekonuje, że "wszyscy zarabiaja - zarób i Ty"...

nieprzemyślane decyzje w wyborze funduszy to tak samo męski jak i kobiecy problem :)


NIE MYLI SIę TYLKO TEN, CO NIC NIE ROBI... "było
poczytać forum(...)"- MąDRY POLAK PO SZKODZIE...


prawda prawda...
J.S. / 2007-08-16 14:48 / Bywalec forum
teraz juz pozostaje tylko przeczekac!!
Trade / 2007-08-16 12:29 / Bywalec forum
Kupiłeś akurat na górce a jak długo potrwa spadek tego nie wiadomo są trzy opcje
- czekać
- wpłacić na fundusz ochrony kapitału
- jeżeli masz jeszcze trochę kasy dokupuj nie wielki pakiety by uśrednić cenę zakupu co przy poprawie sytuacji na gpw da ci szybsze odrobienie strat

Pamiętaj decyzje podejmij sam !!!!!
cortez / 2007-08-17 21:32 / Bywalec forum
Jak dla mnie najlepsza na taką sytuację jest opcja trzecia, którą proponujesz. Jednak ten wariant sprawdza się w momencie planowania długich inwestycji. Ale przyznam się szczerze, że mimo, że spodziewałem się spadków w czwartek, jak zobczyłem wyniki na gpw, to serce zadrżało:)
Myler / 83.238.131.* / 2007-08-16 11:36
Przenieś 80% pieniędzy na fundusze stabilnego wzrostu albo pieniężne.
Też trzymałem swoje pieniądze w akcyjnych do zeszłego tygodnia, ale już nie wytrzymałem spadków i zrobiłem konwersję 80% środków na f. rynku pieniężnego.
Cieszę się z mojej decyzji, przez ten tydzień straciłbym kolejne 1000 zł.
Pozdrawiam
Gagarin / 2007-08-16 11:45 / Bywalec forum
Dokładnie - przieniesienie wiekszosci z funduszu akcyjnego na fundusz rynku pienieznego bedzie dobra opcja - a jak sie ustabilizuje nasza gielda (gieldy swiatowe) to znowu daj w f. akcyjny i mam nadzieje ze odrobisz wtenczas strate,

powodzenia
investorss / 81.144.199.* / 2007-08-16 13:17
wcale nie, nie sprzedawaj teraz jak juz stracilas bo to bezsensu, pod koniec roku odrobisz straty i zarobisz jakies 20-30proc wtedy sprzedaj i inwestuj w zloto ... investors.pl
KoP / 2007-08-19 11:00 / Bywalec forum
złoto, diamenty i temu podobne bzdury to najgłupszy sposób lokowania pieniędzy. Kursami w/wym. najłatwiej manipulować. Cena złota zależy w największym stopniu od potrzeb finansowych Rosji czy RPA. Złoto było najdroższe w okresie zimnej wojny, kiedy ZSRR potrzebował kasę na zbrojenia, a co z tym wspólnego ma miec twoja inwestycja?? Nie bardzo rozumiem. Złoto to nie ropa, miedż czy gaz.
wamserek / 2007-08-18 10:09
jesli nie zrobiles tego wczesniej jak np.Myler pisze to teraz jest za pozno.Jestes w dolku z jednostkami uczestnictwa i zanim fundusz zrobi twoje konwersje do czegos bezpieczniejszegoto bedziesz musial znowu konwersowac do akcyjnych a te moga byc juz wyzej jak wynosi dzisiaj Twoja strata.Zimna krew to najlepszy doradca.Jest tylko jedno jeszcze.Nie wiadomo ilu ucieklo z funduszy w panice i wycofali swoja miedz.Jesli zbyt duzo to powtorzy sie fala spadkowa ale juz nie tak wysoka jak w czwartek.
waldos / 84.10.38.* / 2007-08-18 11:20
mozna sie spodziewac ze dzieki interwencji z piatku zbyt wielu nie ucieklo i nie ucieknie w najblizszym czasie. Mysle ze akurat to nie bedzie mialo znaczacego wplywu, tu sa przyczyny zupelnie zewnetrzne, poza kilkoma frustratami ktorzy juz teraz mowia, akcje nigdy wiecej!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy