Forum Forum dla firmKadry

Wydłużenie wieku emerytalnego? Już pracujemy do siedemdziesiątki

Wydłużenie wieku emerytalnego? Już pracujemy do siedemdziesiątki

Wyświetlaj:
op[el / 178.181.43.* / 2012-02-06 15:41
Do 67 lat to mogą pracować urzędasy oraz nieroby politycy co siedzą na tłustych tyłkach i nic nie robią i biorą nie zło kasę.Robol co pracuje fizycznie jak ja pracuję w drukarni mają pojęcie że ja popracuję do 67lat gdy jest potrzebny dobry wzrok siła taki Tuski to morze iść na emeryturę od 90 lat
Bernard+ / 188.117.142.* / 2011-11-22 16:34
Autor artykułu nie zna przepisów emerytalnych inaczej nie pisał by takich głupot jak ta cytuję:
"Natomiast wśród właścicieli firm zaledwie ułamek procenta decyduje się na emeryturę przed przekroczeniem ustawowych progów, czyli 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn."
Panie jeżeli polski przedsiębiorca jest przez prawo emerytalne pozbawiony możliwości otrzymania emerytury przed dożyciem ustawowego wieku 65 lat mężczyzna i 60 lat kobieta to choćby bardzo chciał ani o jeden tydzień wcześniej nie może przejść na emeryturę bo jej zwyczajnie nie dostanie. Osobiście pracuję od 16 roku życia przepracowałem już 45 lat mam lat 62 od 1990 roku jestem drobnym przedsiębiorcą i do exspoze premiera sądziłem, że przejdę na emeryturę w następnym miesiącu po 65 urodzinach mając wtedy 48 lat i 4 miesiące pracy i opłacania składek i podatków. Ale jeżeli od 2013 roku co 4 miesiące wiek emerytalny mężczyzn nieuprzywilejowanych będzie wydłużany o jeden miesiąc to oznacza że zanim będą moje 65 urodziny wiek emerytalny zostanie wydłużony o 7 miesięcy będę wiec musiał pracować kolejne 7 miesięcy bez prawa do emerytury a w tym czasie wiek emerytalny wydłuży się o kolejne 2 miesiące więc zanim dogonię wiek emerytalny jeżeli Bóg pozwoli mi dożyć takiego wieku to będę miał prawo do przejścia na emeryturę po 49 latach i 1 miesiącu pracy. W czasie tych lat moje składki i podatki są wypłacane jako wcześniejsze emerytury osobom młodszym odjemnie o 20 lat. mam rówieśnika z podstawówki, któremu do stażu pracy zaliczono do emerytury 3 letnią szkołę zawodową od 14 roku życia 1 rok pracy na powierzchni kopalni i 21 lat pracy pod ziemią jako operator załączający i wyłączający pompy odwadniające i w wieku 39 lat w roku 1988 otrzymał pełna emeryturę górniczą. Jest wiec ten mój rówieśnik na emeryturze już 23 rok. Ja również najpierw skończyłem 3 letnią szkołę zawodową ale ponieważ nie była to szkoła przyzakładowa to praca na warsztatach szkolnych nie liczy mi się do stażu emerytalnego. Skończyłem wieczorowo technikum i politechnikę stale awansując i dlatego nie mam żadnych przywilejów emerytalnych. Wokół widzę pełno młodszych ode mnie o 15 a nawet 20 lat emerytów zatrudnionych na czarno bez płacenia składek i podatków którzy zabierają miejsca pracy młodym bezrobotnym i widzę że teraz reforma będzie taka, że jeszcze starsi nieuprzywilejowani będą musieli jeszcze dłużej pracować może przez 50 lat aby tchórzliwy i nieuczciwy rząd i sejm miał za co fundować wczesne emerytury klasie swoich pieszczochów po przepracowaniu zaledwie 25 lub 30 lat. Panie Autorze nikt sam nie decyduje czy już dostanie czy jeszcze nie dostanie emerytury to władza uchwala komu kiedy i ile da emerytury więc za to, że Polska ma najniższy średni wiek przechodzenia na emerytury nie odpowiadają emeryci tylko politycy którzy takie zasady emerytalne uczynili obowiązującym prawem a teraz zamiast naprawić co zepsute i zlikwidować przywileje emerytalne to nieuprzywilejowanym dokładają obowiązek dłuższej pracy na uprzywilejowanych cwaniaków, którzy sobie wystrajkowali wczesne emerytury! A cisi i pracowici Polacy niech pracują do śmierci. Byle nie odbierać praw nabytych do przywilejów choćby te przywileje miały doprowadzić do bankructwa kraju i choćby samo przyznanie tych przywilejów było wielką nieuczciwością rządzących, srających ze strachu gdy przed wyborami demonstrowały pod ich gabinetami kilkutysięczne tłumy zdemoralizowanych związkowców.
rozgoryczona / 87.101.65.* / 2011-12-04 13:47
Mam już 36 lat stażu pracy i myślałam jak nie załapałam się na 35 lat bo urodziłam się w po 1953 roku ( dodano kobietom 5 lat dłużej )to już będzie dosyć i nawet pogodziłam się z tym
a tu proszę znów rok dłużej.W sumie przechodząc na emeryturę będę miała przepracowane 42 lata.
Jestem zmęczona, moja córka już 3 m-ce szuka pracy i nic.Nawet nie może iść na praktykę bo Urząd Pracy podobno będzie miał dopiero pieniądze na to w marcu. Jaką przyszłość ma nasza wykształcona młodzież? Zawsze kładłam nacisk na naukę moich dzieci.Myślałam że z wyższym wykształceniem będzie im i mnie łatwiej a tu proszę dalej muszę pomagać.
Pracodawcy zatrudniają młodych na śmieciowych umowach zamiast wykorzystać
ich potencjał.Nie rozumiem tego! A może już za długo żyję?
oywatel / 77.253.26.* / 2011-12-02 09:48
Dokładnie tak jest ale ekipa Tuska to zgraja tchórzy politycznych dbających tylko o własne tyłki, niepoważni są wyborcy co takich wybrali
AMEN / 87.205.25.* / 2011-11-22 12:48
swoim krzywdy nie zrobią ,na emeryturach jeszcze pracują i zabierają miejsca cywilom.tylko tak jest w POlszy .W USA JEST TO PRAWEM ŚCIGANE JESTEŚ NA EMERYTURZE NIE MASZ PRAWA DORABIAĆ.
emerytka1952 / 178.37.29.* / 2011-11-22 13:43
Ale w USA na emeryturze sie odpoczywa, bo emeryt nie musi pracować, bo go stać na wyjazdy na wczasy, na leki, na życie - a w Polsce po 40 latach co masz za emeryture - niewiele ponad 1000 zł.
Tak że policz sobie debilu na co to stać.
mikeqwerty / 68.56.248.* / 2011-11-22 18:29
nie kazdy odkladal w usa , wiec nie kazdy ma emerytury na tyle zeby odpoczywac , w usa ludzie maja wybor, moga odlozyc ale nie musza, pozatym jesli odkladaja to maja dobre odsetki, pieniadz pracuje na siebie, w polsce ludzie odkladaja na zus przez 30 lat po 1000zl a potem najczesciej nie dozywaja lub dostaja pare razy po marne 800zl.
jestem w stanach od 8 lat i cieszy mnie fakt ze co miesiac odkladam $$$$ na konto a nie na zus.
bo gowno bym mial za te 30 lat
sru / 87.205.25.* / 2011-11-22 12:45
To mnie wkurza ,to jest chamstwo sami popierają wysokie emerytury 3 x 1386,00 zł ,nam chcą wypłacać emerytury 1000,00 zł i w telewizji ryja drą.Precz z tym rządem.
polska rodzina / 94.42.189.* / 2011-11-22 10:27
No ale przecież jest demokracja i 42,4% głosujacych kobiet oddało swój głos na Tuska.
No to kobitki chciały tak długo pracować !
chciałbym aby ten kobiecy elektorat PO pokazał miejsca gdzie może pracować 66 letnia kobieta !!!

moze przy betoniarce ? może na budowie ? jako kierowca autobusu ? w magazynie ? moze będzie SEKRETARKA ?
Do miotły i na ulice bo i w ksiegowości komputerowej sobie już nie poradzą.
emerytka1952 / 178.37.29.* / 2011-11-22 13:46
Uważasz że 66 letnia kobieta nie poradzi sob ie z księgowością i komputerem??? To sie grubo
mylisz . Mam prawie 60 lat, księgowość, podatki, komputer, internet to dla mnie drobiazg.
To raczej młode osoby mają z tym problem. Ponadto od roku czasu mam prawo jazdy i nie zamierzam na tym poprzestać. Więc nie ubliżaj kobietom.
bsf / 217.98.34.* / 2011-11-22 09:03
Propaganda zaczyna urabiać wykształconych z wielkich miast.
hamulec postępu / 83.27.22.* / 2011-11-22 09:16
Jeszcze z 10 lat takiej propagandy, a "młodzi wykształceni z wielkich miast" (czyli półgłówki z "dyplomami" prywatnych "uczelni"), zaakceptują fakt że emerytura będzie przysługiwać po skończeniu 80 lat i 60 letnim stażu pracy i to w wysokości wystarczającej co najwyżej na opłatę czynszu.
Aby przeżyć oddadzą bankom swoje mieszkania na odwróconą hipotekę za 40% ich wartości.
Nad ustawami w tej sprawie prace trwają.
taniekredytyorg / 2011-11-22 08:32
Ludzie przechodzą na wcześniejsze emerytury i dalej pracuję mając dochód z 2 źródeł. Zabieraja w ten sposób miejsca pracy
wsiowy / 77.254.255.* / 2011-11-22 11:00
czy to coś złego? Skoro dobrze pracowali i zarobili już na jedną emeryturę to dlaczego zabraniamy im zarabiać na drugą?
taniekredytyorg / 2011-11-22 11:35
Przywileje emerytalne sa glownie w sektorze publicznym, a tam dużo więcej jest tych co źle pracują, a pracę dostali po znajomości. Odchodzą na emeryturę wczesniejszą bo się boją, ze przyjdzie nowa władza i ich wyrzuci.
2342344 / 85.237.164.* / 2011-11-22 08:53
Gogole nie powinni dać emerytury a jak stary chory to pracujący z rodziny niech płaci alimenty to uratuje nas od zguby , inni to już chcą wprowadzić
bant / 193.150.37.* / 2012-03-29 16:11
Z tego kraju powoli trzeba uciekać bo tu się nie da żyć godnie założyć rodzinę zbudować dom ciężką pracą można robić do gównianej śmierci a i tak się nie dorobisz chyba inwalidztwa i jeszcze do 67 robić do końca życia ich poj***** chyba ,niech tusk się da leczyć co to za rząd debili co nie umieją myśleć ,zamiast likwidować przywileje np.górnikom co i tak pracuję na emeryturach i zabierają miejsca pracy a jest ich tysiące ,jak wszyscy to wszyscy niech pracują równo a nie górnik w takim wieku na emeryturze to jest chore a innym do 67 robić ,zamiast takie przywileje likwidować to najlepiej jeszcze dołożyć niech j**** do śmierci a co tam ,widać już IRLANDIĘ od tuska.

Najnowsze wpisy