Forum Forum podatkoweInterpretacje

Wygrane pieniężne w krajach UE

Wygrane pieniężne w krajach UE

skomentuj
GraCoos / 213.134.186.* / 2009-06-29 10:19
Witam
W zeszłym tygodniu, będąc na urlopie, wygrałem w Austrii 10 tys. EUR.
Teraz wracam do Polski.
Czy wiążą się z tym jakieś obciążenia podatkowe ?
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
belladonna / 2009-06-30 19:10 / Tysiącznik profesjonalny
Art. 21. 1. Wolne od podatku dochodowego są:

6) wygrane w kasynach gry, wideo loteriach, grach na automatach, grach na automatach o niskich wygranych oraz grach w bingo pieniężne i fantowe urządzanych i prowadzonych przez uprawniony podmiot na podstawie przepisów o grach i zakładach wzajemnych obowiązujących w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego,
6a) wygrane w grach liczbowych, loteriach pieniężnych, grze telebingo, zakładach wzajemnych, loteriach promocyjnych, loteriach audioteksowych i loteriach fantowych, jeżeli jednorazowa wartość tych wygranych nie przekracza 2 280 zł, urządzanych i prowadzonych przez uprawniony podmiot na podstawie przepisów o grach i zakładach wzajemnych obowiązujących w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego,


czyli istotne co to za wygrana, bo jak widzisz w pkt 6a zwolniona jest tylko kwota do wysokości 2.280 zł, a reszta podlega opodatkowaniu :-))
J.k / 58.110.17.* / 2009-07-02 14:13
Zegnaj Polski debilizmie economi.
skomentuj

Najnowsze wpisy