Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wykresy Kagi (odwrócenie trendu)

Wykresy Kagi (odwrócenie trendu)

analizagieldowapl / 2009-12-19 19:16
Czy formacja wierzchołka podwójnego okna (odwrócenie trendu) dojdzie do skutku?

W przerwie pomiędzy obowiązkami zawodowymi i świątecznymi, spojrzenie na giełdę. Wcześniej pisałem o tworzącej się na wykresach Kagi formacji wierzchołka podwójnego okna. Czy dojdzie do skutku? Wg mnie tak, jednak przed tym jeszcze trochę namiesza.

Abyśmy mogli mówić o zrealizowaniu się tej formacji, to W20 (w cenach zamknięcia) powinien zejść poniżej luki zaznaczonej na wykresie, zawrócić na północ i odbić się od niej. Możliwe są dwa rozwiązania.

Pierwsze takie, że już w Pn, Wt, W20 zejdzie poniżej luki, w następne dni zawróci na północ, jednak odbije się od luki i wtedy daleko na południe.

Możliwe jest również lekkie namieszanie (ta wersja na wykresie – tym razem ze współczynnikiem odwrócenia 0,2%, wróciłem do niego bo konsola się wydłuża). A mianowicie, W20 wejdzie w lukę, nie zamykając jej wróci na północ, wybije nowe szczyty i wtedy na dalekie południe. To wejście w lukę nie może być (w cenach zamknięcia) poniżej 2305,80. Oczywiście intraday-wo, może być niżej i zapewne będzie gdzieś w okolicach 2290.

[wykres]

Dlaczego bardziej przekonuje mnie jeszcze jedno wybicie szczytów? A dlatego, że na wykresie Kagi widać pewne zarysy trójkąta rozszerzającego. Górną linię tego trójkata pokazałem na wykresie powyżej. Może to trójkąt kończący??? Dodatkowo pozakazałem wskaźnik ATR, którego lokalne szczyty często (choć nie zawsze) towarzyszą zmianie trendu. Obecnie jest on stosunkowo nisko.

Na drugim wykresie pokazałem ten trójkąt na wykresie liniowym. Zatem, wg tego, czeka nas jeszcze lekkie zejście, potem kolejne szczyty i dopiero wtedy na dół.... Do tego drugiego wykresu to prosiłbym o komentarze – szczególnie kolegów Eliotowców .... : ) , bo sam mam spore wątpliwości....

[wykres]

Powered by: pierro
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy