Forum Forum prawneCywilne

Wymeldowanie...............

Wymeldowanie...............

skomentuj
asieska / 2008-06-13 14:01
Mam pytanie do państwa. Jestem głównym lokatorem i włascicielem mieszkania mieszkam z dzieckiem 2 letnim i żoną, oprócz nas jest także zameldowany na stałe brat. czy mogę go wymeldować??? lub zmienić statuś na inny?? brat jest trudnym lokatorem nie dorzuca się do rachunków słucha głosnej muzyki i bierze narkotyki i wszczyna awantury czy np. z powodu zagrożenia jakie stwarza dziecku mogę go eksmitować ? jest na to jakiś paragraf? proszę o pomoc.....
Wyświetlaj:
Haś. / 79.188.53.* / 2008-06-23 16:51
1. Czy brat posiada jakiekolwiek uprawnienia do lokalu który zajmuje ?
2. Nie możesz go wymeldować.
3. Umowa najmu lokalu / wysoki czynsz/, ryzykowne, ale jakieś rozwiązanie jest.
4. Możesz wnieść o eksmisję, ale potrzebny będzie lokal zastępczy.
5. Art. 222 kc / w przypadku gdy właściciela nie wiąże żadna umowa ustanawiająca
uprawnienia brata do lokalu/.
Wymeldowanie - czynność administracyjna nie wywołująca żadnych skutków związanych z prawem do lokalu.
oczko29 / 2008-06-16 22:12
Witam
Mam podobny problem,równiez jestem głównym włascicielem mieszkania w którym mieszkam z córką i ojcem dziecka,a takze z konkubiną mojego nieżyjacego ojca,dodam ze to ojciec tą kobiete zameldował,niestety kobieta ta wyprowadzic sie nie ma zamiaru,do czynszu sie dokładajest bardzo "cwana"i jak dotąd nie znalazłam sposobu na wymeldowanie jej.Mieszkanie z obcą osoba jest nie dosyc ze krępujace to równiez uciazliwe.Ja jestem jeszcze młodą osobą i planuje miec dzieci ale jak sobie pomysle ze mam sie gniezdzic na dwóch pokojach a włascicielem jestem trzech...:( czy ja mam wogóle jakies prawo..???czy jest mozliwos jej wymeldowania...????
kelly / 2008-06-23 14:09
ja mam może i błache pytanie ale czy jest możliwość wymeldowania ot tak ....
moi rodzice chcą przpisać mi działkę z domem i muszą wymeldować moich 3braci czy napotkają jakieś kłopoty?????
Haś. / 79.188.53.* / 2008-06-23 17:02
Jeżeli udowodnisz, że nie przebywają tam ponad 2 m-ce, na wniosek zostaną wymeldowani administracyjnie / z urzędu /. Rodzice mogą śmiało obdarować Cię działką z domem. Fakt, że zameldowane są w nim osoby nie ma żadnego wpływu. Zameldowanie nie ustanawia uprawnień do lokalu.
oszukana / 83.9.29.* / 2008-06-24 15:12
Witam!
Mam takie pytanie: Od 19 lat mieszkam w dwu rodzinnym domu. Działka na której stoi dom należy do brata. Brat 18 lat nie mieszka w tym domu. Czy ma prawo wyeksmitowac mnie?? Rodzice nie żyją, była umowa słowna, że pół domu należy do mnie a teraz brat chce mnie wyrzucic bo zrobiłam remont całego domu. Proszę o odpowiedz i z góry dziękuje.
Haś. / 79.188.53.* / 2008-06-24 22:31
Dom należy do właściciela gruntu na którym stoi..Właściciel w zasadzie nie ma obowiązku zamieszkiwać budynku będącego jego własnością. Umowa ustna jest formą nie wystarczającą do przeniesienia własności nieruchomości. Jeżeli zagwarantuje dostawę mieszkania zamiennego może wystąpić o eksmisję, jeżeli nie wiąże go umowa najmu. Może zrobić coś znacznie gorszego, ale o tym sza. Istnieje możliwość odzyskania nakładów za remont domu, ale będzie trzeba wykazać, że były to nakłady konieczne.
oszukana / 83.9.43.* / 2008-06-25 13:46
Ziemia na której stoi dom to była darowizna przekazana na rzecz brata, czy jest możliwosc odebrania tej darowizny i podzielenia na wszystkie rodzeństwo. Matka (właścicielka domu) od 2 lat nie żyje. Może jest jakieś prawo spadkowe? Dziękuje za odpowiedź.
Haś. / 79.188.53.* / 2008-06-25 17:05
Jeżeli darczyńcą była mamusia nie ma możliwości. Przykro mi.
Basia1946 / 195.242.233.* / 2008-11-21 20:20
Jeżeli nie minęło jeszcze 3 lata, to wystąp do Sądu o zachowek.
2008-06-25 17:05:08 | 79.188.53.* | Haś.

2008-06-25 13:46:18 | 83.9.43.* | oszukana
Ziemia na której stoi dom to była darowizna przekazana na rzecz brata,
czy jest możliwosc odebrania tej darowizny i podzielenia na wszystkie
rodzeństwo. Matka (właścicielka domu) od 2 lat nie żyje. Może jest jakieś
prawo spadkowe? Dziękuje za odpowiedź.
Arim / 178.42.89.* / 2010-08-28 10:57
Dziedziczymy z Ustawy i Testamentu. Wszystkie Darowizny czynione na najbliższych nie maja terminu i wchodzą do schedy po zmarłym. Należy wystąpić z wniosekiem do sądu Spadku o zatwierdzenie spadku. Sąd uzna Darowiznę i wtedy będziecie mogli wystapić do Spadkobiercy o Zachowek. Dziedziczą wszyscy zg z Ustawą Dziedziczenia .Zachowek 1/2 tego co w Ustawie gdyby nie było Testamentu. -Darowizny, /darowizna to jest dzielenie spadku za zycia/ Zachowek termin roszczeń 3 lata od zatwierdzenia spadku/testamentu/
skomentuj

Najnowsze wpisy