Forum Forum podatkoweInne

wymiana dowodu a US

wymiana dowodu a US

michal_20 / 85.222.87.* / 2010-02-14 22:58
Witam,
Chciałbym zapytać się forumowiczów w następującej sprawie:
Otóż rok temu wymieniłem dowód, gdyż go zgubiłem. Jednak dopiero teraz naszła mnie refleksja, że być może ten fakt powininienem zgłosić do urzędu skarbowego. Od czasu wymiany dowodu nie zmieniły się żadne moje dane. Dodam, że nie byłem i nie jestem jak na razie płatnikiem podatku dochodowego, lecz nie długo będę rozliczał się z podatku od zysków kapitałowych. Chciałbym dodać, że przy wymianie dowodu w urzędzie dzielnicy, nie poinformowano mnie o tym, że muszę zawiadomić US. Czy w związku z tym, że przez rok US nie kontaktował się ze mną, może świadczyć, o tym, że nic się nie stało? Czy mogę tę zmianę zgłosić wraz ze składaniem formularza od podatku od giełd? Czy za takie opóźnienie grożą jakieś sankcje?
Wyświetlaj:
wiwan / 2010-02-15 13:29
Bez względu na to, czy płaciłeś podatek dochodowy obowiązek informacji miałeś, o ile masz ustalony NIP- innymi słowy zmianę danych dokonuje Podatnik bez względu na to, czy akurat jest płatnikiem podatku. Zatem druk NIP-3 powinieneś był złożyć w terminie 30 dni od otrzymania nowego d.o. Tyle formalnie. W praktyce raczej żadna sankcja. Ps. Urzędnik dzielnicy miał obowiązek Cię o tym poinformować. Więcej;
http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/trzeba;zawiadomic;urzad;o;zmianie;dowodu,18,0,259090.html
belladonna / 2010-02-15 19:37 / Tysiącznik profesjonalny
Aktualizując nowy dowód nigdzie w NIP-3 nie wykazujesz daty wydania dowodu tak w ogóle (jedynie nowy numerek wpisujesz).... zaktualizuj to w najbliższym czasie (może być przy jakimś PIT) i nie panikuj :)

Najnowsze wpisy