Forum Forum nieruchomościRemont

Wymiana starych drzwi wejściowych

Wymiana starych drzwi wejściowych

WiktorPor / 95.49.85.* / 2015-03-30 22:30
Mam stare, drewniane drzwi dwuskrzydłowe które zaczęły się wypaczać i przepuszczać zimno przez szpary. Myślałem o wymianie drzwi, tylko nie chcę zbyt bardzo psuć elewacji. Czy taka wymiana drzwi wiąże się z dużą ingerencją w ścianę? Jest szansa że idealnie w miejsce starej drewnianej futryny wejdzie nowa?
Wyświetlaj:
tolkin / 83.28.135.* / 2015-03-31 22:09
Elewacja na pewno w jakimś stopniu poczuje zmianę ościeżnicy. Jeśli masz obecnie dwuskrzydłowe, to albo zamontujesz też dwuskrzydłowe, ale jedno skrzydło plus przeszklenie. Alternatywą jest zamurowanie części otworu, nałożenie jakiegoś kamienia dekoracyjnego i wstawienie drzwi jednoskrzydłowych. Może to być tańsze rozwiązanie. Jaką obecnie masz szerokość otworu i ościeżnicy?
kluczyk_ / 2015-04-26 22:53
Zdecydowanie nie da się dokonać wymiany drzwi tak by nie zostało nic naruszone. Jeśli chodzi o wymianę samych skrzydeł to w drzwiach wejściowych raczej nie jest to wskazane, gdyż zazwyczaj po latach wypaczenie występuje zarówno na skrzydle jak i na ościeżnicy. Można zamówić drzwi wejściowe na wymiar i nie muszą być to drzwi drewniane, robione przez stolarza na zamówienie. Zdarza mi się realizować takie zamówienia i zazwyczaj klienci decydują się na drzwi firmy wikęd. Jaki jest wymiar obecnych drzwi i czym są obrobione dookoła (styropian, tynk, klinkier, boazeria)?
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy