Forum Forum prawneCywilne

Wymuszenie + prezenty (jak to wyegzekwować czy się da?)

Wymuszenie + prezenty (jak to wyegzekwować czy się da?)

TowarzysZ / 2009-05-04 13:52
Nie wiem czy da się to tak nazwać ale miałem taką sytuacje, że moja już na szczęście była dziewczyna, zapożyczyła się na 25 tysięcy w sumie, motywując pożyczkę tym że chciała oddać mi pieniądze z prezentów które dostała. (Całkiem chore), jak później się dowiedziałem nie zasługiwałem na nie i wydała na Siebie, po czym jak ogarnęła się stwierdziła że muszę jej pomóc (jestem, jej jedyną nadzieją, i zabije się w innym wypadku). Jak potem się okazało sprawa jakoś rozeszła się po kościach, ja prawie bym nie pozaciągał kredytów, i nie napożyczał pieniędzy. Czy jestem wstanie wyegzekwować jakoś karę na niej?

2ga sprawa prezenty które jej dałem, na łączną wartość około 10000zł. Rozstaliśmy się po tym ekscesie i ona je "spaliła", lecz dla mnie to podchodzi pod kręcenie. Bo udowodniłem jej że jedną rzecz ze "spalonych" nadal ma. I tutaj co prawda to prawda 'powiedziałem' że może z nimi robić co chce, na gadu-gadu a to nie jest chyba żaden dowód przecież każdy mógł siąść na mój komputer. I jedyne co jej powiedziałem to żeby aparat który podarowałem dobrze jej służył, i obiecała mi że w zamian za aparat spełni dwie moje prośby jakie nie ważne ale się z tego nie wywiązała. Co prawda chciała mi te rzeczy oddać, ja ich nie przyjąłem, ale potem jeszcze byliśmy razem, i nastąpiła sytuacja opisana powyżej. Prezenty to głównie pióro, aparat, pierścionek, książki (stare z antykwariatu), w sumie z 10000zł

Czy próba wyłudzenie na tle emocjonalnym istnieje? Czy mogę się ubiegać o zwrot przynajmniej połowy prezentów?

Z góry dziękuje za pomoc.

Najnowsze wpisy