Forum Forum nieruchomościOferty

Wynajem coraz droższy

Wynajem coraz droższy

Money.pl / 2007-10-10 09:02
Komentarze do wiadomości: Wynajem coraz droższy.
Wyświetlaj:
jarunieczek / 83.24.22.* / 2007-10-10 09:02
Jakże "piękne" są takie raporty, w których żródło danych stanowią ceny wywoławcze ogłaszane w różnych portalach przez chcących za tyle i tyle sprzedać...

Istota tematu tkwi w starym jak świat powiedzeniu, że tyle jest coś warte za ile jest sprzedane...często po długim czasie. Bez wątpienia moim zdaniem, jest to że czynsze w stosunku do raty kredytu (mówię o średnich wartościach) są niedowartościowane i przez ostatnie dwa lata oprały sie skutecznie wszelkim wzrostom. Nierównowaga implikuje pewne progonozy zmian i sądzę, że należy się spodziewać sukcesywnego wzrostu cen wynajmu.
Jednak tego typu raporty są zbyt mało miarodajne...
Investor77 / 2007-10-28 20:28
Zagadzam się z Twoją opinią. Wartość czynszów jest niedowartościowana. Z założenia najem powinien być bardziej rentowny niż najlepsze lokaty bankowe... a te ostatnio są coraz atrakcyjniejsze (podwyżka stóp). Doszło do paradoksu, że na dzień dzisiejszy, w niektórych miastach (i to wojewódzkich) bardziej opłaca się sprzedać mieszkanie, pieniądze wsadzić na głupią lokatę i samemu wynająć te sprzedane mieszkanie. Ta dziwna sytuacja powstała po skoku cen samych mieszkań. Po ustabilizowaniu się cen, przyszedł czas na rynek najmu. Czynsze będą też rosły z uwagi na drożejące kredyty, które były zaciągane na zakup mieszkań pod wynajem.

Najnowsze wpisy