Forum Forum podatkoweOdliczenia

Wynajem mieszkania za granica jako koszt do odliczenia

Wynajem mieszkania za granica jako koszt do odliczenia

David77 / 91.86.10.* / 2010-01-16 11:24
Witam, jestem wlascicielm 1 mieszkania w Polsce, ktore zaczalem wynajmowac po mojej przeprowadzce za granice. Czy koszta czynszu mieszkania ktore ponosze tutaj (za granica) moge zaliczyc jako koszta uzyskania przychodu za wynajem w Polsce?
Moj wyjazd za granice, sluzyl do uzyskania przychodu, tak wiec wydaje mi sie ze czynsz mieszkania ktore musze teraz wynajac powinien byc zakwalifikowany jako koszt uzyskania przychodu.

Dodatkowo kilka informacji:
1.Nie prowadze dzialanosci gospodarczej
2.Dochod z wynajmu w Polsce jest moim jednynym dochodem w PL.
3. Nie jestem polskim rezydentem podatkowym (spedzilem tutaj wiecej niz polowe roku).
Wyświetlaj:
belladonna / 2010-01-16 13:06 / Tysiącznik profesjonalny
Koszty uzyskania przychodu jak sama nazwa na to wskazuje maja mieć zwiazek z uzyskanym przychodem, czyli jak uzyskujesz przychód z najmu mieszkania w PL, to kosztami są wydatki związane z wynajmowanym mieszkaniem w PL... To co płacisz za wynajmowanie jakiegoś lokum za granicą nie ma związku.
Co do rezydencji, to wystarczy mieć żonę w PL i jest się polskim rezydentem pomimo, ze się ani jednego dnia nie spędziło w roku podatkowym w PL, więc to też nie jest takie oczywiste, ze nie jesteś polskim rezydentem :-)
fdfb / 185.13.89.* / 2018-10-22 15:55
Glupoty, rezydencja liczy sie w kraju gdzie sie mieszka a nie gdzie sie ma zone, kota itp....
David77 / 91.86.10.* / 2010-01-16 14:53
Tak oczywiscie, ALE jezeli moim celem bylo wypozyczenie tego mieszkania, powiedzmy z powodu iz nie odpowiadalo nam miasto. Mieszkanie wypozyczylem, ale nie znalazlem pracy w innym miescie tylko za granica. Tak wiec czy w w tym momencie, aby moc komus wynajac moje wlasne mieszkanie bylem zmuszony znalesc inne mieszkanie za granica -- a to jest juz przeciez moj koszt? Czy moze blednie rozumuje?

Ps. Zona mieszka w ze mna za granica (notabene nie majacac nawet polskiego obywatelstwa) wiec na pewno rezydentem jestem tutaj.
David77 / 91.86.10.* / 2010-01-16 15:00
Dodatkowe przed chwilka znalalzem artykul w gazecie prawnej ktory opisuje podobna sytuacje. Prosze o komentarz

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/316617,nawet_nietypowe_koszty_mozna_rozliczyc.html
belladonna / 2010-01-16 16:25 / Tysiącznik profesjonalny
Wystąp o interpretację... koszt 40 zł... niech się ustosunkuje do tego aparat skarbowy... a mając pozytywną interpretację unika się chandryczenia, bo tutaj chandryczenie będzie w razie "w' :)

Najnowsze wpisy