Forum Forum pracyDokumenty

Wypadek przy pracy a dokumenty od lekarza

Wypadek przy pracy a dokumenty od lekarza

Krzysiek12345 / 89.73.100.* / 2011-08-01 09:46
Cześć

Zacznę od tego że ostatnio w pracy przytrafił mi się wypadek , mianowicie rozciąłem palec.Od razu zawieziono mnie do szpitala gdzie założono mi szwy oraz wypełniono oświadczenie dla pracodawcy i kazano dalej leczyć w poradni chirurgicznej.Zrobiłem tak jak kazano mi w szpitalu , poszedłem do lekarza najpierw rodzinnego gdzie pani doktor wypisała mi l4 i dała skierowanie do chirurga do którego nie poszedłem.Dziś z kolei poszedłem do zakładu pracy na rozmowę z BHPowcem.Wypełnił on te wszystkie dokumenty oraz spisał takie oświadczenie z przebiegiem całego zdarzenia i kazał przyjść pod koniec tygodnia z nowym l4 jeżeli dostanę u chirurga (do którego nie mam zamiaru się udać) i napisać już takie normalne oświadczenie z którym się mam zapoznać.Tu jest teraz moje pytanie , czy podczas wizyty i tego chirurga i ściąganiu szwów dostaje się jakieś zaświadczenie że jestem już zdolny do pracy ? jakieś inne papiery od niego czy coś ? Powiem szczerze że nie mam ochoty biegać po lekarzach zwłaszcza że mam w rodzinie pielęgniarkę , która bez problemu może szwy ściągnąć w domu.Palec jest już ładnie zrośnięty a stanowisko na którym pracuję nie wymaga używania obu rąk , więc spokojnie mógłbym już iść od poniedziałku do pracy.Dziękuję za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam

Najnowsze wpisy