Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

wypłata odszkodowania z AC a podatek VAT

wypłata odszkodowania z AC a podatek VAT

agus72 / 2008-08-07 11:47
Zgłosiłam szkodę z własnego ubezpieczenia AC. W kosztorysie przez ubezpieczyciela została ustalona kwota netto i brutto. Oczywiście otrzymałam zwrot netto. CZy to o czym się mówi tzn. o obowiązku wypłacania szkody wraz z podatkiem VAT dotyczy tylko odszkodowań wypłacanych z OC czy równiez z AC? Czy mogę i czy mam starać sie w towarzystwie o zwiększenie wypłady szkody o podatek?
Wyświetlaj:
tomasz_tomasz / 2011-06-27 14:17
http://biznes.onet.pl/odszkodowanie-ac-powinno-uwzgledniac-vat,18651,4765851,1,analizy-detal
rodan27 / 83.5.79.* / 2008-09-22 21:41
Oczywiście kwestię VAT szczegółowo regulują OWU AC. Ze względu na swobodę (niemal) dowolnego kształtowania ich warunków, odszkodowanie może być wypłacone wg kalkulacji z lub bez podatku VAT. Rozwiązania zawarte w OWU AC nie muszą być tożsame zasadami likwidacji szkód OC i może tak być, że płatnik podatku VAT otrzyma na podstawie faktur VAT świadczenie brutto z AC, a netto z OC. W zasadzie przyjąć należy, że wypłaty kosztorysowe NIE zawierają podatku VAT, o którego zwrot można się starać po przedstawieniu do ubezpieczyciela dowodu jego poniesienia, tj.: faktury VAT dokumentujacej naprawę.
Kentan / 77.253.16.* / 2008-09-21 14:10
Właśnie napisałem pismo w tej sprawie do PZU i do Rzecznika Praw Ubezpieczonych - poczekam na odpowiedz.
Moj mail ken_tan@o2.pl

Pozdrawiam
Miśka / 62.29.164.* / 2008-09-24 12:25
Kentan, polecam ubezpieczenie ochrony prawnej w Allianz. Ale to wymaga, żeby mieć u nich na to samo auto OC lub AC. Taka ochrona kosztuje niecałe 200 zł rocznie, a w razie czego można starać się bez problemu o odzyskanie całości odszkodowania. Ja miałam sprawę przeciw Warcie, nawet nie musiałam pojawić się osobiście w sądzie. Prawnicy z kancelarii pracującej dla Allianz wyegzekwowali nakaz zapłaty razem z odsetkami, wszystkie informacje przesyłane są pocztą i mailem. Poza tym porada prawna w zakresie ubezpieczeń kosztuje zdecydowanie więcej niż 200 zł... A przy takiej sprawie jest ich kilka.
lbosowski / 89.171.4.* / 2009-07-21 12:07
droga Miśko,

mam bardzo podobną sprawę ale ochrona prawna Allianz chyba mi nie pomoże. Podrzuć mi prosze na e-mail yorick@wp.pl namiary na kancelarię, która to ząłatwiała. Może i mnie sie uda?

pozdrawiam
Łukasz
Miśka poprzednia / 62.29.164.* / 2009-07-21 15:12
wysłałam dziś odpowiedź na Twojego maila, sorry, ze tak późno, pozdrawiam
Rob122 / 217.153.99.* / 2009-02-09 21:08
Witam,
a ja mam pytanko czy faktura vat musi byc z ASO, czy wystarczy z warsztatu blacharskiego????
polak katolik / 213.77.81.* / 2009-06-14 21:38
Po pierwsze to czy dostaniesz VAT zależy od tego co podpisałeś i jest zapisane w OWU. Ochrona prawna w allianz to lipa. Po trzecie faktura to faktura nie ważne skąd będzie. Ale firmy ubezpieczeniowe przyjmują różne stawki za rbh dla różnych warsztatów. Wyższe dla ASO i mniejsze dla zwykłych warsztatów. TAK czy owak , PZU to pomyłka. Na rynku są 32 towarzystwa. Lepiej następnym razem poszukać.
Artwork1 / 2009-07-23 18:06 / portfel
zgadzam się z przedmówcą. Czy dostaniesz z Podatkiem VAT czy nie ustalasz w momencie podbisywania umowy. Tak więc jak jestes "osoba fizyczna" to wybieraj zawsze z VAT'em ;)

Najnowsze wpisy