Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wyprzedane technicznie rynki mocno odbijają

Wyprzedane technicznie rynki mocno odbijają

skomentuj
Wyświetlaj:
Doradca z branży / 217.98.12.* / 2008-10-21 10:32
Nareszcie pojawił się p. Kuczyński. "Uwielbiam Go", jest po prostu żałosny. Zresztą jak wielu tu analizujących. Ponoć najstarszy analityk na rynku a doskonale pasujący do definicji analityka:
-- dobry analityk to taki, który doskonale będzie potrafił wyjaśnić JUTRO dlaczego nie sprawdziło się DZISIAJ co przepowiadał WCZORAJ.--
Wszyscy opisują ze szczegółami CO BYŁO a to przecież wiemy !!!!
Obowiązuje zasada chorągiewki. Jak tylko troszkę zielonego wszyscy wieszczą wzrosty a gdy pojawiają się kolory czerwone, używane są te same argumenty, które tym razem na pewno są oznaką spadków.
Coraz częściej odnoszę wrażenie, że wszyscy czekają na pierwszy komentarz a później opisują go po swojemu.
Jest tu tylko jedna osoba (p. Siwek z Expandera), której komentarze czyta się naprawdę z przyjemnością.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
jarek k / 2008-10-21 17:24 / portfel / Samozwańczy Demon Intelektu
tu się zgadzam to jeden z tych anali co to w jednym zdaniu spadki wzrosty i jeszcze korektę przepowie .
1222 / 62.61.55.* / 2008-10-21 13:34
A mi pasują komentarza kulczyńskiego przynajmniej wiem co było przyczyną jeśli coś się działo dnia poprzedniego. Jeśli oczekujesz że ktoś ci poda poziom wig przy którym należy kupować to chyba cos ci się w głowie po....... Zapytaj lepiej pana krauzego, karkosika, kulczyka i swoich rodzicow iedy zaczna kupować i kupuj.
Doradca z branży / 212.76.37.* / 2008-10-21 18:50
Wiesz, tylko że u tych pseudo-analityków przyczyna jest odpowiednio konstruowana i, w zależności od koloru na parkietach, ta sama jest powodem wzrostu albo spadku. Tak nie powinno być !!!
To jak z pogodą - POWINNA SIĘ CHOĆ W CZĘŚCI SPRAWDZIĆ a nie "będzie słońce no chyba że będzie padać ...."
Nie oczekuję sygnału kupna lub sprzedaży lecz rzeczowej analizy. Przykład - dzisiaj mówią, że przyczyną wczorajszych wzrostów była zapowiedź szefa Fed Bena Bernanke o nowym programie pomocy. Podejrzewam, że dzisiejsze spadki w USA będą tym samym tłumaczone gdyż kolejny program świadczy o powadze sytuacji i poprzednie pomysły nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.
Nie trzeba być analitykiem aby dopasowywać takie sytuacje. Na szczęście sam się na tyle rynkiem interesuję, że mogę moim Klientom radzić dużo lepiej niż oni analizują. pozdrawiam
Jubba / 193.111.166.* / 2008-10-21 09:21
mam pytanie: co to jest ten wskaźnik wyprzedzenia koniunktury i co on oznacza który wczoraj w stanach miał byćujemny a był dodatni?
akacja / 2008-10-21 19:03
The index had fallen a revised 0.9 percent in August and 0.7 percent in July.

A one-time jump in the money supply as the federal government undertook a series of expensive bailouts helped September’s index, said Ian Shepherdson, chief U.S. economist at High Frequency Economics.

“The trend is still downwards, and October’s index will plunge,” Shepherdson said. Down 3.3 percent for the year, the index is “consistent with recession, and it has not hit bottom yet.”

Ken Goldstein, a labor economist at the Conference Board, presented a slightly sunnier picture.

“Data on hand reflect a contracting economy, but not one in free fall,” Goldstein said. “More likely, what’s going in the financial market is a stretching of the recovery process — which could take a full year to develop.”
Kenobi / 2008-10-21 18:02 / Uznany malkontent giełdowy
On nie dodatni, to tylko manipulacja danymi sprawiła, że tak wyglądał. po prostu zrewidowali w dół poprzedni miesiąc, dzięki czemu wyszedł im wzrost. Chwytają się każdej możliwej sposobności, żeby tylko sprawić chwilowe dobre wrażenie, a przy okazji korzystając z zaskoczenia - zarobić. Za miesiąc skorygują obecne dane, do prawidłowych, i znów będzie wzrost...Teraz nie można mieć do żadnych danych zaufania.
syudent / 193.111.166.* / 2008-10-21 09:28
WWK jest miarą aktualnego poziomu aktywności gospodarczej. Pokazuje wzrosty i spadki aktywności gospodarczej z wyprzedzeniem w stosunku do PKB oraz danych na temat produkcji, sprzedaży detalicznej, płac czy dochodów ludności. Średni okres wyprzedzenia wskaźnika WWK w stosunku do rzeczywistych stanów gospodarki wynosi od 3 do 12 miesięcy, w zależności od fazy cyklu koniunkturalnego. Wskaźnik Wyprzedzający jest prognozą.

To definicja, ale mnie też to zaskoczyło. Czyżby stany się już podnosiły z kryzysu? Ciekawe jak on jest liczony.
speranca / 79.186.215.* / 2008-10-21 09:45
te wskazniki i dane to wg.mnie sa niezle manipulowane.byle do wyborow,jak wygra barack to krach niemal pewny
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy