Forum Forum emerytalneZUS

Wypych zreformuje ZUS

Wypych zreformuje ZUS

Money.pl / 2007-07-25 16:09
Komentarze do wiadomości: Wypych zreformuje ZUS.
Wyświetlaj:
Rodrigo / 83.15.203.* / 2007-07-26 15:27
Reforma taka wymaga nowoczesnego spojrzenia. Będzie więc trzeba wybudować nowe siedziby wojewódzkie oraz nową centralę dostosowaną do struktury reformowanego ZUS-u. A do tego potrzebni sa ludzie. Czyli dodatkowe 10000 miejsc pracy. Bezrobocie spadnie, a podatki nowozatrudnionych powędrują do budżetu, który po potrącenie za obsługę wypłaci im z tych podatków pensje.
Perpetuum mobile:)))
kpiarz / 83.7.186.* / 2007-07-25 18:04
"Jedyny problem to przekonanie do swej wizji 48,5 tys. pracowników. " - Proponuję zmniejszyć zatrudnenie co najmniej o 10 tys. pozostałym dać podwyżkę (zaczną w końcu efektywnie pracować i dbać o klienta) i do przekonywania zostanie juz tylko 38,5 tys.
nowa era / 83.14.126.* / 2007-07-27 23:15
Reforma być może?, ale czy tak naprawdę ktoś rzetelnie przeanalizował co się w niej robi i jak się w tej instytucji pracuje(tzn ciężko). Nie jest rzeczą miłą uśmiechać i prosić o wszystko kłaniając się w pas, w przypadku aroganckich zachowań klientów nie rozumiejących przepisów prawa, które zostały wprowadzone przez naszych parlamentarzystów a zwykłe "urzedasy" są tylko ich wykonawcami.
damianczu / 2007-07-31 09:52
Historia prawdziwa:
Czekam do okienka. Mam numerek 176. Koło mnie Pan o kulach nr 175. Zaświecił się. Facet ruszył z kopyta, ale właśnie tuż mu przed nosem szły Panie z ZUS, zanim się pozbierał, nie zdążył. Pani w okienku odesłała go po ponowny numerek. Byłem następny, mówię, że tego człowieka SAMI zablokowaliście i ja go wpuszczam. Nie pomogło. Dotarłem w złości swej do kierownika. nie pomogło. Facet pokuśtykał po numerek (nie pamietam, ale coś 345) i czekał kolejne dwie godziny.
To są właśnie te poniżające zachowania URZĘDASÓW, a nie tłumaczenie przepisów prawa. Chodzi o traktowanie klienta jak za czasów PRL, bez świadomosci, że to z naszych podatków URZĘDASY są utrzymywane (podobnie zresztą jest z lekarzami). Oczywiście i wśrod pracowników ZUS znajdą się urzędnicy Państwowi, którzy mają szacunek do obsługiwanych osób, ale z mojego doświadczenia to niestety mniejszość.
Damas / 195.205.40.* / 2007-07-31 09:51
Historia prawdziwa:
Czekam do okienka. Mam numerek 176. Koło mnie Pan o kulach nr 175. Zaświecił się. Facet ruszył z kopyta, ale właśnie tuż mu przed nosem szły Panie z ZUS, zanim się pozbierał, nie zdążył. Pani w okienku odesłała go po ponowny numerek. Byłem następny, mówię, że tego człowieka SAMI zablokowaliście i ja go wpuszczam. Nie pomogło. Dotarłem w złości swej do kierownika. nie pomogło. Facet pokuśtykał po numerek (nie pamietam, ale coś 345) i czekał kolejne dwie godziny.
To są właśnie te poniżające zachowania URZĘDASÓW, a nie tłumaczenie przepisów prawa. Chodzi o traktowanie klienta jak za czasów PRL, bez świadomosci, że to z naszych podatków URZĘDASY są utrzymywane (podobnie zresztą jest z lekarzami). Oczywiście i wśrod pracowników ZUS znajdą się urzędnicy Państwowi, którzy mają szacunek do obsługiwanych osób, ale z mojego doświadczenia to niestety mniejszość.
novy / 2007-07-25 16:12 / Bywalec forum
BRAWO Panie Prezesie!
Czekamy na likwidację ZUS :)
Zusik / 83.21.19.* / 2007-08-25 11:09
Ciekawe kto Ci wypłaci emeryturE??
antyPISuar2 / 213.192.124.* / 2007-07-26 10:51
hehe a skąd będziesz mieć emeryturę, państwo tylko do zusu i krusu dożuci 2 czy 3 filar da ci tyle ile wpłaciłeś

ps w zisua jest coś takiego jak emerytura minimalna w pozostałych filarach nie ma więc nie breź że likwidować ZUS, wystarczy zreformować by był bardziej wydajny
egon / 198.28.69.* / 2007-07-25 16:09
Nareszcie !
jkhkjh / 81.210.106.* / 2007-07-27 00:15
Zlikwidować ZUS. Nniech każdy sam sobie zbiera na emeryturę. Bez zbędnego pośrednika który i tak wszystko przejada. Ciekawe jak by nie było obowiązku płacenia ZUSu to ile ludzi by dobrowolnie wpłacalo tam pieniądze ??

Najnowsze wpisy