Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Z deweloperem nie wygrasz bez aktu

Z deweloperem nie wygrasz bez aktu

Money.pl / 2007-10-10 13:00
Komentarze do wiadomości: Z deweloperem nie wygrasz bez aktu.
Wyświetlaj:
mp930 / 77.252.115.* / 2012-09-04 14:49
A może w takim razie ŚMIERĆ współwłaściciela rozwiązałaby problem?
pm.db / 195.22.97.* / 2008-01-02 00:47
Szok!! Miałem kupić domek w tej inwestycji!! Nie wiele brakowało bo kupiłem w Archicom. Zdecydowała banalna rzecz bo odległość do pracy, Archicom miał lepiej położoną dla mnie lokalizację. Od dwuch lat mieszkam w mieszkaniu Archicomu.Pod koniec 2006r podpisałem akt notarialny, obecnie mam już wpis w księdze wieczystej. Strach pomyśleć jak blisko byłem katastrofalnej decyzji.
ania 20 / 217.201.98.* / 2009-07-06 17:46
dzieki tej stronce zarobilam na wakacyjne wybryki gorąco polecamhttp://allekasa24.pl/?t=35808343 :D:):*:*
pablo205 / 82.177.46.* / 2008-02-19 10:51
z developerem wogóle nie wygrasz. Ja właśnie przegrałem proces o mieszkanie. Miałem umowę przedwstępną w postaci aktu notarialnego i w połowie 2007 r developer zerwał umowę bo nie chciałem dopłacić 20 tys zł do swojego mieszkania. Sąd uzasadnił że miał do tego prawo, a prawa nie miał bo w umowie jasno było napisane kiedy może podnieść cenę. wniosek-ludzie, zawsze będziemy oszukiwani i prawo stać za nami nię bbędzie, Uokik powiedział że mi nie pomoze bo mam akt notarialny, rzecznik skierował do prawnika podległego a ten z kolei się wyparł jeden urząd wylkucza drugi, jeden dokumet przeszkadza drugiemu itd...dzwoiłem wszędzie i nic to nie dało, fakty: 12 tys opłat sądowych które nic nie dały...oprócz tego że kupuję duuuzo gorsze mieszkanie w duużo gorszym miejscu i szykuję się na wyjazd za granicę bo żygam na ten kraj
niedoinformowany / 83.28.107.* / 2007-10-18 20:29
o jakich kwotach mówimy na za mieszkanie w cenie 250 tys?
Zef / 83.3.99.* / 2007-10-15 15:22
A ja się zastanawiam czemu w Polsce umowa cywilna - jest mniej ważna bez pieczątki notariusza niż ta z pieczątką? Mógłby mi to ktoś wyjaśnić?
prawnik spoza mafii / 158.75.100.* / 2007-10-23 11:21
Bo to złodziejski, skorumpowany kraj. Prawnicza mafia celowo nie uznaje umów nie notarialnych aby zmusić ludzi do płacenia haraczu. Mimo, że według prawa każda umowa jest ważna, nawet ustna, jeśli tylko udowodni się jej treść. Oczywiście w opisanym przypadku udowodnić treść jest bardzo łatwo bo umów było kilkaset.
pantagruel / 2007-10-10 13:00 / OJOS DE BRUJO
calkiem niedawno chcialem kupic mieszkanie od dewelopera. Tak samo proponowal podpisanie umowy przedwstepnej lecz nie w formie aktu notarialnego. Jestem prawnikiem i nie dalem sie zmylic. Zrezygnowalem z mieszkania. Moze nie byloby podobnej sytuacji ale...
Tyle sie mowi o naiwnosci a niektorzy nic sobie z tego nie robia. Jak potem wytlumacza swoim dzieciom wlasna naiwnosc? Ilu z nas tym razem wyniesie nauke?
Przemko z OL / 217.111.83.* / 2007-10-10 18:14
mam wrazenie ze nie znasz sprawy
moze ja sie wypowiem: posiadam (czytaj: mieszkam i mam akt) szeregowke wlasnie na osiedlu lesnym kupiona od EB
1) Nie podpisywalem umowy przedwstepnej w formie aktu gdyz wiazalo sie to z dodatkowym kosztem za pieczatke u notariusza
2) majac umowe przewstepna spisana nawet na papierze toaletowym ryzykuje sie ze sprzedawca nie podpisze a.n. (no risk no fun)... wplacona kasa nie przepada (chyba ze majatek spolki likwidowanej nie pokrywa jej zobowiazan) gdyz wplacone pieniadze sadownie sie bez problemu sciagnie tym bardziej ze majatek firmy jest spory z tego co wiem
3) gdyby nie wzrost cen nieruchomosci sprawa by sie nikt nie interesowal... oszukani klienci "wydrapaliby" sadownie wplacona kase i kupili sobie cos innego -> problem w tym, ze dzis ceny sa x2 i za "kase na szeregowke w 2005" w 2007 mozna kupic srednie mieszkanie
-> znaczy sie spolka teraz moze (a moze to nie takie proste jezeli do dzis tego nie zrobili???...) oddac wplacona kase + umowne 10% (chyba umowa przedwstepna nawet taki przypadek regulowala).. a nastepnie sprzedac szeregowki/mieszkania w cenie +100% -> czysty 'uczciwy' zysk latwo policzyc

Kto w tej sprawie jest dobry a kto zly to ja nie wiem.. moze obaj wspolnicy sie zgadali i jeden udaje zlego a drugi dobrego a na koncu kasa sie podziela jako wlasciciele spolki).. moze Ms szachuje wspolnika bo cos tam.. ciesze sie, ze sprawe ogladam z boku, rozumiem ludzi co dostaja polecone z banku z infem ze nalezy wypelnic warunki umowy kredytowej i zalozyc hipoteke bo bank rozwiaze umowe kredytowa

a dlaczego tak jest? proste: bo ruch reki notariusza (moment przybicia pieczatki) jest drogi (w USA to ponoc pare dolarow kosztuje bo notariuszem po krotkim kursie sie zostaje) i ludzie probuja uniknac dodatkowych kosztow narazajac sie na ryzyko
Przemek
pantagruel / 2007-10-11 09:16 / OJOS DE BRUJO
zgadzam sie z Toba w 100%. Nie ma problemu jesli ktos ma kase. Jesli kupowal mieszkanie w celach spekulacyjnych tez niby OK. Piszesz no risk no fun. Zgoda ale przeciez cena za akt notarialny przy takich inwestycjach to przeciez ulamek.

Deweloper przeciez nie powiedzial ze nie podpisze umowy przedwstepnej w formie aktu notarialnego. Wszyscy kase wplacili bo zaufali! Zaufanie w biznesie!?

W pierwszym moim poscie napisalem ze ja zadbalem o bezpieczensto mojej inwestycji sam a nie spuszczam sie na pis tak interlokutor lokator :(

Czy warto sie ubezpieczac? Niech kazdy sam sobie odpowie.
Mi tez jest zal ludzi ktorzy powaznie ucierpieli na tej i podobnych sytuacjach.
Zal mi rowniez "lokatora", ktory jeszcze wiele goryczy przelknie w zyciu
jesli szybko nie zmadrzeje :)
Przemko z OL / 217.111.83.* / 2007-10-11 11:47
nie.. nie jest ok jezeli ktos zostal oszukany przez developera niezaleznie czy jest bogaty czy biedny, czy kupil dom dla siebie i swojej rodziny czy po prostu aby pomnozyc i tak swoje liczne oszczednosci
Do takich oszustwa zachecil developerow nienaturalny wzrost cen mieszkan. na OL to byl drastyczny przypadek ale znam inne przypadki gdy firma developerska domagala sie doplat grozac wlasnie takim postepowaniem. Kupujacy z 2005 nie spodziewali sie (kto sie spodziewal?) takiego wzrostu cen, ktory otworzyl droge do takiego 'spekulacyjnego' odstapienia od umowy sprzedazy (nawet jezeli wiazalo sie to z placeniem jakis kar czasem w umowie przedwstepnej zapisanych)
Wszystko przez uklad pt. 'notariusze', ktorzy za dlubniecie w nosie kase biora na poziomie miesiecznej wyplaty przecietnego Polaka
Swoja droga dziwne, ze banki toleruja nienotarialne umowy przedwstepne.. w koncu docelowym zabezp kredytu jest hipoteka a przeciez jak developer z aktu sie wykreci to zalozona byc nie moze
Przemek
pantagruel / 2007-10-11 12:29 / OJOS DE BRUJO
Powiem inaczej: spekulant powinien znac grunt na ktorym sie porusza. Jesli nie zawarl umowy przedwst. w wymaganej przez prawo formie (uproszczenia z zakresu prawnego swiadomie stosuje) to jego strata. Nie bedzie rekinem biznesu.

Natomiast zgadzam sie z Toba co do tego, ze zwyczajny konsument kupujacy mieszkanie po to aby w nim mieszkac
powinien byc w jakims zakresie chroniony. W jaki i przez kogo? Nie teraz o tym.

Zdadzam sie rowniez z Toba, w tej kwesti najmocniej, ze banki zachowuja sie dziwnie.
Moze podstepnie? Nie wiem. Sprawa wymaga analizy jesli faktycznie udzielaly kredytow
hipotecznych bez hipoteki. W takim przypadku powinien byc to problem rowniez banku,
ktory wykazal sie tutaj nadmierna chciwoscia.
Przemek z OL / 83.27.189.* / 2007-10-12 19:09
Developer zawar umowe wg ktorej zobowiazal sie do sprzedazy mieszkania.. wzial kase i teraz glupa zgrywa. To prosta sytuacja w ktorej jest strona, ktora oszukala i ktora oszukano - to czy ktos kupil spekulacyjnie czy dla rodziny nie ma znaczenia
Przemek
nkn / 89.229.137.* / 2009-11-30 22:27
dobrze Przemek z OL, że to napisałeś. Czytając niektóre wypowiedzi czułem się jak w domu pożytecznych idiotów, którzy w z prostej sprawie; Człowiek zapłacił = ma otrzymać mieszkanie, z uporem maniaka doszukują sie jakiś racji firemki, która nie wywiązała się z umowy.
lokator / 217.17.44.* / 2007-10-10 14:08
Aż się wierzyć nie chce, że Polskie prawo jest tak p******e i nie ma w Polsce instytucji ani Ludzi dobrej woli którzy mogli by zobowiązać dewelopera do podpisania aktów - złodziej na złodzieju - dlatego głosujmy na PIS
pantagruel / 2007-10-10 14:34 / OJOS DE BRUJO
sa sprawy, ktorych Ci kaczka nie zalatwi. Wrecz przeciwnie! Wypowiadasz sie nt prawa nie majac o nim zielonego pojecia! Bedziesz sie dziwic do konca zycia i wiezaj mi pis Ci nie pomoze! P*****ci sa Ci ktorzy wydaja fure kasy na ladne oczy! Nieznajomosc prawa nie zwalnia z jego stosowania. Glosoj se na kaczki ciemniaku i modl sie o sprawiedliwosc. Jestescie skazani na porazki nieudacznicy! Byle ciul was wykiwa a wy pchacie sie w jeszcze wieksze bagno! Dlaczego nie zaczekales na jedno z 3 milionow mieszkan? Co powiesz swoim dzieciom?
lokator / 217.17.44.* / 2007-10-11 08:56

Wypowiadasz sie nt prawa nie majac o nim
zielonego pojecia!
Co ty możesz wiedzieć.

Glosoj se na kaczki ciemniaku i modl sie
o sprawiedliwosc. Jestescie skazani na porazki
nieudacznicy!
Chyba tata bił Cię gdy byłeś mały, teraz moczysz się w nocy a na forum wylewasz flustracje.

Dlaczego nie zaczekales na jedno z
3 milionow mieszkan?
Tak się składa, że je mam!
pantagruel / 2007-10-11 09:19 / OJOS DE BRUJO

Aż się wierzyć nie chce, że Polskie prawo jest tak p******e i nie ma w Polsce
instytucji ani Ludzi dobrej woli którzy mogli by zobowiązać dewelopera do


szkoda, ze nie ma w Polsce kogokolwiek kto zobowiazalby Ciebie do myslenia!
Chocby najdrobniejszego!
Nie osmieszaj sie wiecej nie pisz glupot.
lokator / 217.17.44.* / 2007-10-11 10:55
Nie będę się z Tobą wdawał w szczeniackie sprzeczki bo poziom Twoich wypowiedzi na forum money jest żenujący.

PS. Twój Nick mi mówi z kim się utożsamiasz - błahaha... i na pewno to nie jest autor.
pantagruel / 2007-10-11 11:09 / OJOS DE BRUJO

wdawał w szczeniackie sprzeczki


nie pytalem Cie o wiek.





poziom Twoich
wypowiedzi na forum money jest żenujący.


te slowa napisane przez Ciebie to dla mnie komplemet.
W Twoim przypadku nie mozna mowic o poziomie,
no chyba ze o depresji.
Jesli czegos nie rozumiesz to nie komentuj.
Nie boj sie tego. Staraj sie zrozumiec.



Twój Nick mi mówi z kim się utożsamiasz



i vice versa :)

EOT bez pozdrowien i tak duzo czasu Tobie poswiecilem.

Najnowsze wpisy