Forum Forum prawneCywilne

Za duża kasa za naprawę auta

Za duża kasa za naprawę auta

wichura / 89.228.148.* / 2007-11-25 15:32
Posiadam auto Renault Scenic II. Mój problem jest następujący. Auto kupiłem w 2005 roku i obecnie nie jest ono już na gwarancji. Auto każdy przegląd jak również naprawę miało wykonywane w autoryzowanym serwisie Renault. Do napraw używano orginalnych części i materiałów eksploatacyjnych. Obecnie nastąpiła awaria w wyniku której zachodzi konieczność wymiany silnika jest to koszt prawie 20 tys. złotych. Awaria nie nastąpiła w wyniku żadnego wypadku tylko podczas normalnej eksploatacji i wygląda na wadę konstrukcyjną. Mam pytanie czy to ja jestem zmuszony pokrywać całkowity koszt naprawy (przecież to nowe auto)? Czy z racji serwisowania auta w autoryzowanym serwisie to właśnie firma Renault nie powinna pokryć kosztów części zamiennych w tym wypadku silnika, gdyż awaria nie nastąpiła z mojej winy? Co teraz powinienem zrobić?
Wyświetlaj:
kerale / 2023-10-06 09:07
Szczerze polecam http://duzerodziny.pl/musialam-przyciemnic-szybe-w-samochodzie/ dobry fachowiec.
przewodnick / 2007-11-25 21:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie wiem jak postąpi Renault. Znam przypadek gdy w normalnej eksploatacji zepsuł się (bardzo poważnie) silnik auta innej marki. Został on wymieniony przez firmę za darmo a zepsuty silnik poszeł do badań. Napisz do Renault.

Najnowsze wpisy