Forum Polityka, aktualnościPolityka

Za wysiedlenia Niemców odpowiadają Polacy?

Za wysiedlenia Niemców odpowiadają Polacy?

Money.pl / 2007-08-18 15:25
Komentarze do wiadomości: Za wysiedlenia Niemców odpowiadają Polacy?.
Wyświetlaj:
ekeszmeke / 83.29.186.* / 2009-03-23 20:05
Jak można być wypędzonym z terenów okupowanych? Ta kobieta jest idiotka, która powinna się była urodzić w Polsce, w polskiej rodzinie bez żadnych korzeni Polskich gdzieś tak w roku 20. I przeżyć wojnę, żyjąc w jakimś obozie koncentracyjnym. Ciekawe jaka byłaby wtedy jej poj@!$%# śpiewka!
nico8619 / 78.50.113.* / 2008-08-08 18:30
o jakich wypedzeniach o na mowi, czyzby o przesiedleniach , niech nie myli pojec!!!
i polacy powinni byc czujni, i nasz rzad, ktory nic z tego sobie nie robi, mieszkam w niemczech nie z wyboru ale los mnie tu pokierowal-!!! NIEMCY za pare lat beda nie agresorami ktorzy wymordowali 6 milionow Polakow, ale bede OFIARAMI, Nie pozwolmy na to , oco walczyli nasi dziadkowie lub rodzice, od takich dziwnych wypowiedzi sie zaczyna..., a mlodzi niemcy-nieuki-przysfajaja to jakby przeczytali w BRAVO
fast / 88.156.96.* / 2007-08-29 21:02
Szczególnie za 2 miliony wschodnoprusaków wypędzonych rozkazem hitlera operacja Hanibal wykonawca Donitz. Ofiary Wihelm Gustlof. Steuben ,Goya.
Oraz wypędzenie piechptą w zimie 0,5 miliona Wrocławian rozkaz gauleitera Hanke który sam ucikł samolotem.
gnago / 80.55.245.* / 2007-08-19 19:55
Wujek Soso był za łagodny dla zwyciężonych .Zgodnie z europejska tradycją nalezało wybic mężczyzn od 13 do 55 roku życia ( prawa świętej wojny ogłoszonej przez A. Hitlera z domu Schiklegruber - patrz święta wojna Filipa Macedońskiego. Słowianie płacą za dobroc swoich dziadków
henryk g. / 212.2.99.* / 2007-08-19 10:17
To tylko kolejna prowokacja chorej umysłowo kobiety, która próbuje pisać nową historię, zapominając o mordach na polakach i żydach, także tych mieszkających wcześniej w Rzeszy. Może powinno powstać Polskie Centrum Wypędzonych przepraszam oraz Zamordowanych Polaków i Żydów w Niemczech !!
Zapraszam ją na lekcje historii do Niemieckich Obozów Zagłady w Polsce.
mari / 2007-08-19 09:48 / Achi
a moja babcia urodziła się w Rihne i jako małe dziecko bez własnej woli została wywieziona przez rodziców do Polski(pradziadek jak i prababcia byli Polakami tylko ciężko tam pracowali zarządzając winnicą).Czy ja nie powiniennem zostać przewodniczącym Związku Wypędzonych Polaków?:-)))))czuję straszną więź z tymi winnicami:-)))Pradziadek wyjechał z tamtąd tylko i wyłącznie z winy Niemców. A ilu jeszcze takich Polaków było w historii.
Takie baby trafiają na podatny grunt w Niemczech i niestety w Polsce też.
Kto to powiedział?:
"W dniu w którym pierwszy Niemiec zacznie mówić że jest ofiarą drugiej wojny światowej sąsiedzi Niemców powinni zacząć się bać"(cytat niezbyt dokładny bo z pamięci).

Małymi kroczkami wmówią za 20 lat wszystkim że są największymi ofiarami histori a głównym winowajcą wszystkiego zła był naród polski który nie rozumiał idei wielkiego dzieła" jednoczenia narodów "które nawet obecna głowa kościoła katolickiego niegdyś tam rozumiała.Obecnie błogosławi ona Niemców przypominających o swoich prawach.

co tam jeszcze trochę i obieramy kierunek Nowa Zelandia.
Jeszcze trochę miejsca jest na świecie.
stanisłąw / 83.20.141.* / 2007-08-29 23:12
Niestety z tego co czytam i ogladam na temat Eriki Steinbach mozna by napisac ze to kompletna Nazistka. Ogladałem ostatnio program "sekcja specjalna" w którym wypowiadali sie Niemcy na zjezdzie spólnoty wysiedlenców(2 miliony czlonków), oni czuja straszna nienawisc do Polaków, jakis pastor wypowiadał sie ze na miejscu Polski powinny byc Niemcy, to wygladało jak poczatek czegos naprawde złego, ten zwiazek rosnie w siłe nie pozwulmy na to, Niemcy nie maja prawa do złamanego grosza ( historyczni mordercy)
JAW / 89.78.40.* / 2007-08-19 00:23
Za co odpowiadam? Ja mam 40 lat i w 1945 roku mnie nie było na świecie. Jak mam więc odpowiadać, skoro nawet nie wiem co i jak.? No, może coś wiem, ale z drugej ręki. W każdym razie jedyne, co wypędziłem, to ostatnio kota z domu, bo mi napaskudził.
goffy / 212.106.26.* / 2007-08-18 22:22
ona jednak jest chora
..MP / 195.90.107.* / 2007-08-18 18:13

Erika Steinbach dodała, że kolejną kwestią, którą trzeba poruszyć, jest "zniknięcie w wyniku wypędzeń regionów kulturowo niemieckich". "Naród bez pamięci jest jak roślina bez korzeni" - zaznaczyła.


W Oswiecimiu, Majdanku i kilku jeszcze miejscach zachowaly sie obiekty kulturowo niemieckie i tylko Niemcy probuja o nich zapomniec.
sylwo2 / 2007-08-18 18:05 / "Góral niskopienny"
kto zaplaci za smierc rodzicow ojca mojej dziewczyny? biedak od 2 roku zycia stracil obojga zagazowano ich w Auschwitz.
kto pierwszy po zdobyciu polskich miast we wrzesniu 1939 wysiedlal ludnosc polska np z Bielska i Bialej? fakt ze Polacy wyslali Niemcow do Vaterlandu po wojnie, ale to Oni, Niemcy dali pierwszi przyklad jak postapic..
to nie Niemcy podnosza lament tylko polscy folksdojcze. Prawdziwi Niemcy nie maja zadnych pretensji
olek_roztropek / 194.0.100.* / 2007-08-18 17:11
ludkowie mili a czy przypadkiem ostatnie pożyczki banku europejskiego nie były robione tylko pod baki niemieckie.... ciekaw jestem czy gdyby system bakowy innego kraju był zagrożony po ostatnich wybrykach amerykanów to reakcja byłaby również stanowcza..
radykal i prawicowiec / 87.207.222.* / 2007-08-18 15:59
to ze ta baba tak twierdzi to mnie nie dziwi, ale przeraza mnie bbrak reakcji dziennikarzy i komentatorow zarowno polskich jak i zachodnich - co wynika z braku zrozumienia historii, przeciez PRL to nie bylo zadne panstwo polskie - bylo w 100% politycznie zalezne od ZSRR -ta idiotka mowil ze narody europy środkowo wschodniej "wykonaly ten plan", a co mieli zrobic? mieli umierac za Niemcow? zreszta kto mial umierac w obronie Niemcow? niech ta krowa pamieta ze AK, NSZ , WiN zostaly zniszczone przez armie sowiecka i polskich komunistow. tego typu argumenty to zupelny brak jakiejkolwiek logiki. Gdyby logicznie pomyslala to by doszla do wniosku ze nalezy pozwac Rosje, USA i UK za wypedzenia, ale te potegi kaza jej isc na drzewo wiec lepiej kopac biedna Polske...
JAW / 89.78.40.* / 2007-08-19 00:25
NIe jestem prawicowcem, ale może dlatego wiem, czemu nikt o tym nie pisze - bo większość pismaków to półfabrykaty. NIe mają wykształcenia i doświadczenia, o wiedzy historycznej nawet nie wspominając. To jak mają pisać?
absurd / 85.255.181.* / 2007-08-18 16:52
Sadząc z wypowiedzi pani Steinbach i tego komentarza to logiczniej mysli Steinbach niz radykał i prawicowiec. Co steibach moze obchodzic to co działo sie w polsce i czy to była PREL czy RP ? Z jej punktu widzenia to wszystko jedno .. ona realizuje swój cel .. i jak widac jest w tym skuteczna. tym bardziej ze pomaga jej w tym głupota polaków, drapiacych swoje rany czy rozgrywajacych swoje gierki i interesiki miedzy sobą , na oczach swiata. Proponuję naszum czynnikom decydenckim aby zaczeli działac z podobnym zaangarzowanieniem i wytrwałością i jednością co srodowisko ziomkowskie . Przedewszystkim razem i bez rozgrywania swoich marnych interesików kosztem interesu wiekszego najwazniejszego.
szwagier00 / 83.23.48.* / 2007-08-18 16:46
Dziwi cię brak reakcji dziennikarzy i komentatorów? A mnie dziwi twoje zdziwienie.
Ilu z nich jest na liście stypendiów różnych niemieckich fundacji i instytutów? Czy ktoś rozsądny i znający choć trochę historię relacji polsko-niemieckich, uwierzy w filantropię i internacjonalizm instytutów Shumanna, Schillera i wielu innych?
Zastanów się, dlaczego np. taka pani Róża Thun tak zaciekle zwalcza wszelkie przejawy obrony polskich interesów przez polski MSZ. I zapytaj kto finansuje jej fundację. Wiele się wtedy wyjaśni. Albo kto szkolił Andrzeja Leppera.
Oczywiście jest to tylko spiskowa teoria dziejów, bo przecież Niemcy są w Europie i są zwolennikami integracji itd.
Wszytko prawda. Tylko integracja europejska ma się odbywać na niemieckich warunkach i pod niemieckie dyktando.
Od dawna wiadomo, że różnica między prostytutką a dziennikarzem jest taka, że prostytutka szmaci się za pieniądze. A dziennikarz dla idei.
skoczek00 / 2007-08-18 20:20
Ta Erika Steinbach powinna zdychać w auszchwitz Birkenau !!!

Najnowsze wpisy