Forum Polityka, aktualnościKraj

Zabytki w Polsce. Państwo da 800 tys. zł na remont dachu fromborskiej katedry

Zabytki w Polsce. Państwo da 800 tys. zł na remont dachu fromborskiej katedry

Wyświetlaj:
anatol1 / 185.55.65.* / 2015-02-22 12:23
Człowiek pochyli się nad biednymi, chorymi dziećmi, starcami, dla których rząd aferzystów solidarności, kasy nie ma. Ale to człowiek, nie zaś ci aferzyści, nieudolni, cyniczni, chamscy, świńscy (koryto), przepraszam zwierząta) ww. wymienieni i książęta Kościoła, zwykli złodzieje, sk... co to z Panem mają tyle wspólnego, że nic nie da się przytoczyć.
fdhfhfh / 94.240.55.* / 2015-02-22 12:23
a dlaczego zwykli ludzie nie dostaja kasy od panstwa na remont swoich zabytkowych domów?
zd / 212.33.75.* / 2015-02-22 12:36
Dlatego, że katedra we Fromborku to jeden z nielicznych tej klasy zabytków. Jeśli masz dom o takiej architekturze, do tego wybudowany w XIV wieku, to pewno też dostaniesz. Powodzenia.
Gda 123 / 89.71.15.* / 2015-02-22 12:20
W Gdańsku właścicieli zabytkowej kamienicy którzy nie chcieli/nie mogli jej wyremontować miasto eksmituje albo naklada ciężką karę finansową.
ogrodnik329 / 46.113.0.* / 2015-02-22 12:17
posiadam zabytek i składałem wniosek do MKiDN i nic mimo tego że bez dofinansowania budynek przestanie istnieć nie dostałem nawet złotóweczki a chciałem jedynie kilkadziesiąt tysięcy na zabezpieczenie domu... za to na liście beneficjentów na 100 osób które dostały dofinansowanie 95 to "parafia" "kościół" "zgrupowanie religijne" w jakim państwie żyjemy kto u nas rządzi???
~~róża / 85.221.242.* / 2015-02-22 12:06
Wynika z tego, że jedyne zabytki to kościoły, nie rozumiem, dlaczego z naszych podatków finansuje się obiekty, które nie są państwowe. kościół będąc ich właścicielem sam powinien dbać o te budynki, a nie wyciągać rękę do samorządów. Też mam zabytkowy dom, a na jego remont muszę zarobić sam.
555555 / 37.152.18.* / 2015-02-22 12:01
Ja tez potrzebuje na remont dachu Panie ministrze
ramzes1000 / 37.152.18.* / 2015-02-22 11:51
Jak długo jeszcze w tym porąbanym kraju święte krowy będą wysysać ten biedny naród!!??Wszelkiej maści fundacje żebrzą na chore dzieci, bo z podatków nie ma pieniędzy, a tylko jakikolwiek czarny tupnie nogą już kasa jest!!!!Czy naród w końcu powie DOŚĆ!!!
Kerysek / 5.241.138.* / 2015-02-22 12:31
Frombork jest dziedzictwem narodowym - baranie.
Nawet komuchy (a oni w szczegolnosci nie kochali Kosciola) w latach 60-tych zorganizowaly akcje odbudowy miasta pod nazwa FROMBORK 1001, aby uczci w 1973r 500-na rocznice Mikolaja Kopernika.
To tak jak sie nieuki wypowiadaja na temat historii.
rosar / 83.9.84.* / 2015-02-22 11:45
Naprawa części dachu ,konserwacja ścian i naprawa elewacji 50 mln.To chyba będzie robione w złocie , za te pieniądze można postawić 166 domów w cenie za dom 300tys.zł.To jest chore albo ten ksiądz nie umie liczyć.
LRO / 95.108.110.* / 2015-02-22 11:40
Potępiam i podnoszę przeciw Kościołowi katolickiemu najstraszniejsze ze wszystkich oskarżeń, jakie kiedykolwiek wyszły z ust oskarżyciela. Jest on w najwyższym stopniu skorumpowany z każdej wartości uczynił jej przeciwieństwo, z każdej prawdy kłamstwo, z każdej prawości nikczemność duszy € Nazywam chrześcijaństwo jednym wielkim przekleństwem, jednym wielkim wewnętrznym zepsuciem, jednym wielkim instynktem zemsty, dla którego żaden środek nie jest dostatecznie trujący, podstępny, mały nazywam je jedną, nie dającą się zmyć plamą na honorze ludzkości..." Przecież w imieniu Kościoła kat. eksterminowano narody obu Ameryk, palono kobiety na stosie, wyrżnięto Katarów, z zimną krwią zabijano kobiety, dzieci, starców. Jego namiestnik prowadził burdele w Rzymie, nie mówiąc już o całej gamie pedofilów i innych dewiantów miłujących wszystkich w koło w imię Pana. Hipokryzja kościoła poraża. Nie wiem jakim trzeba być ograniczonym umysłowo człowiekiem, żeby tego nie widzieć. Bardzo byłoby na miejscu, przy (wyssanym z palca) święta Bożego Narodzenia (przesuniętym na datę urodzin Mitry, celem wykoszenia konkurencji) uderzyć się w piersi i przyznać do hipokryzji, obłudy, chciwości, rozpasania, postawienia się na boskim postumencie z gniewem, agresja i żądza zemsty, stosowania podwójnych/potrójnych/poczwarnych standardów, zazwyczaj wiążących się z grubością koperty wręczanej "co łaska" dobrodziejowi, mnożenia miliardowych majątków jednocześnie głosząc ubóstwo, pijaństwa, zboczeń tolerowanych i zamiatanych pod dywan, promowania kapiącego złotem Watykanu jako stolicy chrześcijaństwa podczas, gdy najbiedniejsi chrześcijanie korzystają z...pomocy finansowej innych chrześcijan, bo w Watykanie pierze się brudne miliardy mafii i trzeba kupić kolejna złotą czapkę dla naczelnika Kościoła i drapak do pleców z kości słoniowej... Czy coś pominąłem ??? A może zadamy pytanie trywialnie proste a jednocześnie celne - dlaczego ja, ciężko pracujący, wychowujący dzieci, płacący podatki, uczciwy wierny żonie mam co niedziela słuchać spasionego klechy, który nie robi nic, nie płaci podatków, nie ma żadnej odpowiedzialności wobec nikogo może oprócz gosposi; mówiącego mi co robię źle z żona w łóżku, z dziećmi w szkole (na religie dzięki Bogu nigdy nie pójdą , także nikt mnie ani ich nie będzie szykanował) i generalnie jak to będę się smażył w piekle jak nie dam koperty na kolędę ? Albo jak będę słuchał jakiejś muzyki, albo jak dzieci obejrzą Harry Pottera ? He ? Jakieś pomysły ? Od razu odpowiem na klasyczne katolikosie pytanie, zazwyczaj usprawiedliwiające w oczach katolickich hipokrytów wszelkie możliwe zwyrodnienia i grzechy – Oto wielka tajemnica wiary : złoto , euro i dolary !
LRO / 95.108.110.* / 2015-02-22 11:39
77 mln zł odszkodowania dla parafii za nie jej grunty przejęte w PRL - to nie PRL przejął te ziemie te ziemie pazerny KOŚCIÓŁ KATOLICKI ukradł mieszkańcom miasta Poznania o to dzieje tej ziemi i pobliskich gruntów . Jak wszyscy wiedzą lub nie wielkopolska jak i miasto Poznań były pod zaborem Pruskim ( Niemieckim ), ludność Polska buntowała się tej okupacji więc postanowili powołać bractwo kurkowe jako organizację paramilitarną ze względu na to że był to zabór zaborca nie pozwolił by na zakup ziemi pod ćwiczenia paramilitarne po drugie zawiązujący się związek ( Wojskowy – Bractwo Kurkowe ) nie posiadał majątku na wykup potrzebnych ziem od zaborcy więc przeprowadzono zbiórkę pieniędzy wśród mieszkańców Poznania jak i okolicznych Miejscowościach . Po zebraniu odpowiedniej kwoty na wykup Malty jak i okolicznych ziem, Bractwo Kurkowe nie miało by takiej możliwości . W tej sytuacji zebrane pieniądze przekazano Kościołowi by zakupił te ziemie ,Kościół pełnił tu rolę słupa dla Bractwa Kurkowego ( Wojska ). Na zakupionych ziemiach można było spokojnie przeprowadzać ćwiczenia wyniku czego Powstanie Wielkopolskie było jedyne które się powiodło . Oczywiście pazerny Kościół nie wywiązał się z umowy zwrotu przeniesienia własności tych ziem mieszkańcom Miasta Poznania , tak SŁUP stał się właścicielem złodziejem . I w ten sposób Kościół Katolicki okradł mieszkańców Poznania. Obecnie ZŁODZIEJ żąda za nie swoje ziemie 77 milionów odszkodowania . czyżby każdą ziemie dobro kościół zdobywał w tak niecny podstępny sposób .
Rybak204 / 92.78.103.* / 2015-02-22 14:52
Z kosciolem nie robi sie zadnych interesow, dopoki nie rozliczy sie z tz Malty i nie odda nieslusznie zagarnietych milionow z tz Komisji Majatkowej.
Katolicy do tego czasu powini wstrzymac sie z dawaniem
na tace.Zabaczymy kto dluzej wytrzyma.
W przypatku budowli zabytkowych Panstwo powino byc wlascicielem objektow,a kosciol w okreslonych godzinach moglby odprawiac swoje obrzadki.
taki tam / 37.248.254.* / 2015-02-22 11:13
Wysyp serdecznych gestów decydentów wobec nigdy nienasyconego kościoła nastąpił . W Głogowie radni też przyznali KK 400tys zł na jakieś tam remonty. Ile to dzieci musiało umrzeć , bo nie było dość kasy państwowej na leki lub potrzebną opiekę dla nich ??? Czasami chodziło o kilka tys zł. Może już dość ???
hek / 83.9.34.* / 2015-02-22 11:05
budżet państwa tworzony jest m.in. z podatków wszystkich Polaków bez względu na wyznanie i światopogląd i nieuczciwym jest przekazywanie środków na takie cele. Po za tym jest to majątek watykanu...
zoc / 82.8.237.* / 2015-02-22 11:04
Nie ma problemu. Geje się zrzucą i dach będzie.
Barbara 685 / 89.67.76.* / 2015-02-22 10:46
Mam 817.00 pln renty. Kiedy dostanę taką podwyżkę, która wystarczy na leki, opłaty, Kościół jest bardzo bogaty i niech sam finansuje swoje potrzeby
i nie wyciąga rękę po nasze pieniądze. Ludzie kiedy wreszcie przegonimy tą czarną sektę, która
żyje na nasz koszt.
mieecio / 89.72.102.* / 2015-02-22 10:42
Jeśłi księża nie podlegają pod polskie prawo, tylko pod watykańskie, a kasiora zarobiona w Polskich kościołach jest transferowana do Watykanu - to Watykan powinien finansować remonty swoich "fabryczek"

Najnowsze wpisy