Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zaczęła się nagonka na dłużników

Zaczęła się nagonka na dłużników

Money.pl / 2009-05-06 09:21
Komentarze do wiadomości: Zaczęła się nagonka na dłużników.
Wyświetlaj:
Emmi / 83.22.122.* / 2009-05-12 16:15
Sama z męzem jestesmy w ciezkiej sutuacji.Ja utraciłam prace mąz chory na raka.Płacilismy bardzo solidnie a teraz kiedy nie mam pracy nasz status sie bardzo pogorszył Banki niechca isc na ugode aby wpłacac mniejsze raty.I co dalej robic Pytanie czy jest jakis paragraf ktory by mowił ze mozna klientowi pomóc w tak ciezkiej sytuacji?
henieck / 90.141.52.* / 2009-05-09 00:38
no to "rodzina na swoim" długo sobie nie pomieszkała...
henieck / 90.141.52.* / 2009-05-09 00:37
tusk albo pawlak powinni teraz wprowadzić odpowiednik programu ochrony lokatorów - "program ochrony dłużników" - jak nie ma kasy, to nic mu nie robić, nie odbierać mieszkania bo przecież nia ma gdzie mieszkać... ;)
Sławek41 / 95.41.182.* / 2009-05-08 21:52
I dobrze - tylko niech windykatorzy nie liczą na cud a za wymuszenia lub zmuszanie do okreslonego działania jest odpowiedni paragraf. więc może mediacja i polubowne rozwiązania? A jeżeli już coś do czegoś dojdzie to niech RPO ma się na baczności bo to on ma bronić ludzi na skraju bankructwa i wykluczenia spoóecznego. Człowiek wykluczony społęcznie jest groźniejszym niż bandyta ociekający złotem na szyi. Ciekawe który bank wpadnie pierwszy na to, aby pomóc ludziom spłacać pieniądze bankowi a nie będzie dłużnika nękał i straszył i wykluczał na pięc lat z życia konsumenckiego! Piszcie komentarze i opisujcie co wolicie - oddawać w łuższym terminie dług, czy wisieć ciągle w BIK-u? Tylko, że pseudobankowcy wolą dawać zarobić "sukinsynom" z windykacji niż ulżyć dłużnikowi. Trybunał Praw Człowieka będzie miał zapewne twardy orzech do zgryzienia, jak w Polsce zacznie się fala samobójstw lub zabójstw na tle finansowym!
zzzzzzzzz / 212.183.136.* / 2009-05-08 00:02
Prawda leży jak zwykle po środku. Największymi złodziejami i przekrętami są banki a właściwie ich szefowie, wiadomo kto jest dopuszczany do zasiadania w ich władzach. To przez Nich i ich okradanie pozyczkobiorców w białych ręlkawiczkach mamy kryzys we wszystkich branżach. Wymusili pieniądze od rządów i jeszcze z tych samych banków wzięli sobie milionowe premie..za co pytam? Tworząc tzw instrumenty finansowe czyli zarabiając na wymyslonej fikcji nie dającej żadnej realnej produkcji kradli latami i kradną bezkarnie dalej...Teraz muszą to spłacać Ci najniżej czyli szeregowi kredytobiorcy i my podatnicy naszymi podatkami poprzez zmanipulowany albo współpracujący rząd a wystarczyło by gdyby szefowie i korporacje którymi obrosli oddali to co latami nakradli....Dużo by tu pisać już pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych pisał: "Jeżeli dopuścimy by naszymi pieniędzmi zarządzali Żydzi to poprzez inflację a później deflację oraz korporacje którymi obrosną zabiorą nam nasze majątki i pewnego dnia obudzimy sie bezdomni na ziemi którą zdobyli nasi dziadowie." ...pozdrawiam zzzzzz
bezrobotny / 195.116.34.* / 2009-05-07 18:20
Najpierw niech banki wezmą się za żetelne sprawdzenie konkretnej zdolności kredytowej biorącego pożyczkę , wtedy nie będą musieli wysyłać windykatora!A jak daja pożyczki na prawo i lewo bez sprawdzenia to sami powinni ponosić tego konsekwencje!! (wiem co piszę z autopsji-moja żona nabrała kredytów w różnych instytucjach,chociaż wcześniej miała już zaciągnięte i niespłacane pożyczki, a teraz mnie nachodzą windykatorzy ,a jej nie ma w domu od dwóch lat!)
voodoo30 / 2009-05-06 12:44
... i bardzo dobrze!!! Gdyby nie ci którzy wzięli kasę ponad możliwości, które są w stanie spłacić, nie było by tego j******* kryzysu!! Jak bierzesz cudzą kasę i zobowiązujesz się ze będziesz ją rzetelnie spłacał to nie dziw się że pożyczkodawca chce pieniędzy które mu się zwyczajnie należą!!
Nie masz kasy na ratę kredytu, na rachunek za telefon.... to go nie bierz (lub weź taki na którego spłatę będzie cie stać), obetnij koszty i tyle nie gadaj przez słuchawę!! PROSTE!!! W życiu trzeba przewidywać... choroba, utrata pracy.... Jak ktoś jest idiotą i tego nie rozumie... to niech nie ma pretensji do innych!!!
Sławek41 / 95.41.182.* / 2009-05-08 21:56
Tylko, że ci którzy wzięli pożyczki nawet ponad miarę napędzili koniunkturę gospodarczą na kórej nieliczni zarobili - oczywiście kilku kolesi ze światowej elity finansowej. Ale ogólnie gospodarka kręciła się całkiem dobrze przez kilka lat.
wuerwuraf / 83.3.187.* / 2009-05-06 23:19
Ty jasnowidz może byś przewidział co teraz z tymi ludźmi będzie na bruk żebrać mają iść, z całymi rodzinami pewnie. Daj wszystkim dobrze płatną prace baranie i dopiero wtedy wypisuj takie głupoty.
pik pok / 82.29.147.* / 2009-05-07 06:12
popieram bo sam mam kredycik w banku i nie wiem jak dlugo jeszcze bede go splacal na biezaco. bo kiedy zaciagalem ten kredyt to naprawde dobrze mi sie powodzilo ale jak to zawsze bywa troszke do szczescia brakowalo ,ale teraz moje zarobki sie skurczyly o polowe a raty sa takie same jak byly na poczatku.no i kto tu ponosi wine tego calego zamieszania bank czy kredytobiorca?a wiec nastepnym razem zastanow sie co ci sie w tej glowie roi zanim zaczniesz co kolwiek kometowac......
wojcher / 2009-05-07 20:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

no i kto tu ponosi wine tego calego zamieszania bank czy
kredytobiorca?
A w którym miejscu tu bank zawinił? To może i piekarz powinien ci chleb za darmo dawać? Bank, jak każdy inny podmiot gospodarczy musi zarabiać pieniądze, a ponadto i to przede wszystkim MUSI być wypłacalny. Przecież ty masz cudze pieniądze (kolegi, sąsiada, brata), a bank jest tylko pośrednikiem między tobą, a deponującym środki -za co bierze oczywiście prowizję
nadchodzący czas rozliczenia / 83.238.231.* / 2009-05-06 15:30
Kto poprzez promowanie masowej kultury konsumpcjonizmu i życia na kredyt pakuje ludzi w te kajdany? Czy tzw władza poprzez media uczy i ostrzega? W żadnym wypadku. Parobki korporacji zamiast chronić urabiają masy, aby zniewolić, nie politycznie, ale ekonomicznie. Kto owinięty w sieć kredytów podskoczy? Do końca życia cichy i zgarbiony będzie dreptał do pracy aby splacić to co mu wmówili ze da mu szczęście. Rozwalmy ten system po prostu nie biorąc kredytów na nic. Pełne sto procent życia za swoje. Skromniej ale godnie. Co nam wtedy gnoje będą mogli zrobić. Nic. Po prostu uprażą się na tych swoich zagrabionych lichwą pieniądzach. Proste życie, wzniosłe myśli, pełna wolność, zero kredytu.
Beh / 62.111.198.* / 2009-05-06 14:03
Ja tam pracuje w branży i twierdzę ,że tego typu postępowanie z wizytami Kruka to w większości można odpuścić.
walesajacy_sie_leszek_po_smietnikach / 83.31.14.* / 2009-05-06 09:21
kapitalizm ujawnia swoje prawdziwe oblicze

Najnowsze wpisy