Forum Forum inwestycyjneFundusze

ZACZYNA SIĘ BESSA

ZACZYNA SIĘ BESSA

NIEDZWIADEKK / 83.25.19.* / 2007-07-13 21:04
WYCIĄGAJCIE PIENIĄDZE Z FUNDUSZY!!!! SZCZEGÓLNIE AKCYJNYCH !!!!
Wyświetlaj:
kon72 / 83.238.212.* / 2007-07-20 16:00
Witam,
Moze nie na temat, ale mam pytanie jak jest liczony podatek od zysków na funduszach. Np. Kupuje 100 jednostek funduszu A po 100 zł , następnie 100 jedn tego samego funduszu po 200 zł a sprzedaję wszystko 200 jedn za 150zł. Pomijając prowizje itp inwestuje 30 tys i odsprzedaję wszystko, nie osiągając zysku. Czy płace podatek od zysku na pierwszej transzy, czy cała inwestycja jest liczona razem?
Dzieki za wiarygodne odpowiedzi.
fazik / 2007-07-24 11:42 / "Gpw-racer"
150 - 100 = 50
150 - 200 = -50

do US idzie 50 - 50 = 0

ale to uproszczony schemat, niemniej podatek płacisz od zysku a stratę możesz sobie odjąć (lub fund Ci odejmie)
fazik / 2007-07-24 11:42 / "Gpw-racer"
sprostowanie: do US idzie 19% z zera
timm241 / 81.15.209.* / 2007-07-20 14:57
Przy takim napływie środków z UE i inwestycjach zewnętrznych i wewnętrznych (już nie tylko mile widzianych ale koniecznych - obowiązek wykorzystania środków jest bezlitosny...), kontrolowanej inflacji, a więc tanich kredytach, niezłej wydajności pracy i cały czys niezłej koniunkturze na świecie raczej ciężko mówić o bessie. Poważny recesja w Europie - a głównie w Niemczech, bo to nasz główny partner handlowy - może doprowadzić do bessy bo pogorszą się znacznie wyniki firm i tu widzałbym główne zagrożenie. Zresztą wystarczy rzucić okiem na kilka lat wstecz.
cortez / 2007-07-19 22:40 / Bywalec forum
o rany ile czasu już się ten wątek kręci...:)
Co chwilę każdy ma jakiś inny pomysł jak się zachować, co zrobić. Przewidywania, prognozy...heh
Będzie co ma być, pan tego nie przewidzi i pani też nie i ja też nie:)
Pozdrawiam optymistów i sceptyków też:)
dfgdfg / 192.250.157.* / 2007-07-19 16:51
RZECZYWISCIE WIG 20 dzisiaj 1.78 procent do gory typowy symptom bessy, biorac pod uwage ze fundusze w polsce tak naprawde sie dopiero "rozkrecaja" to z ciebie wrozka jak z koziej d... trabka . Na MISiach do konca roku zarobic mozna jakies 20 procent jeszcze, wiec polecam dzis dokupiel zreszta za 35 tys zl
investroll / 2007-07-19 16:48
Mam nadzieję, że masz rację. Niczego nie spredam a jeszcze kupie w dołku.
spieprzaj dziadu / 83.4.202.* / 2007-07-19 15:00
To prawda - II półrocze przyniesie spadek akcji ,średnio o 30%. Wszystko co wzrosło musi spaść. Z fundow niewiele prrzetrwa te kilka lat dogorywania - nie szkodzi powstaną nowe na ich miejsce. Zwolni się 80% personelu w DM i Fundach - nie będzie zapotrzebowania na ich pracę.Bessa to bessa i już - średnio głupi inwestor (czyli większość) sprzeda na tzw."dołku" i straci 75-85% posiadanych środków.Plajta na całego..... Kilka lat spadków pewnych jak słońce na niebie.Na MIŚ już teraz niektóre portfele 40% spadku wartości a to przecież początek.....
Rytjo / 212.2.99.* / 2007-07-20 11:09
......//podwójna lewatywa//.....
Cezary1960 / 2007-07-20 01:51
-proponuję Prozack...rozwieje czuprynę i wszelkie godne dywagowania wątpliwości
nowicjusz1982 / 2007-07-19 16:29 / Dzieciak *€* forum
jestem dosc nowy ale z mojego pkt widzenia to chyba po korekcie naturalnie nie unikniemy spadkow [ pojedyncze dni ] ale gielda pieknie idzie co wy z ta besa czas pokaze co bedzie a po co draznic ludzi a i ten nick to masz tez ''przyjazny '' bez urazy ale takich jak ty to powinni usypiac [ odnosnie kogos . spieprzaj dziadu. ] pzdr
R.K. / 2007-07-19 15:35 / Tysiącznik na forum
nastepny i........ skad sie biora te sieroty
skowronez / 2007-07-19 12:51
To prawda. Słyszałem o takim zaPiSie w tajnym raporcie PiS (jeszcze nie publikowanym)

"wrogie solidarnej Polsce siły, inspirowane przez obcy kapitał i partię, której skróconą nazwę P.O aż wstyd rozwinąć, dążą do zniweczenia starań, miłościwie nam panującego JArosława wraz całą rodziną i kotem, sprawiajacych, że polska gospodarka rozwija się najszybciej od 214 lat i 3 miesięcy. Skutkiem knucia z premedytacją ma być bessa na GPW, której początek planowany jest na piątek 20 lipca od godziny 15:49"
lipalipski / 2007-07-19 11:00
Jeśliby zaczęła się bessa, to byłby powód, coby niedługo do funduszy wpłacać. Szczególnie akcyjnych. A na pewno nie wypłacać. W fundusze inwestuje się na lata, a nie tygodnie lub miesiące... Głupota NIEDŹWIADKA systemu nie zmieni.
lipalipski / 2007-07-19 11:02
Zresztą jaka bessa jak TFI i OFE mają większość rynku. I nawet setka NIEDŹWIADKÓW, nawet 1000 NIEDŹWIADKÓW zabierających kasę tego nie zmieni. Na ich miejsce przyjdzie tysiąc BYCZKÓW. I oni zarobią.
nowicjusz1982 / 2007-07-19 15:50 / Dzieciak *€* forum
a niedziwadek to ktos kto orientacyjnie jaka suma inwestuje ??
TaS / 2007-07-19 22:17 / Tysiącznik na forum
nowicjuszu... warto sie dokształcić...
walter / 2007-07-19 22:08
czy ty wiesz w ogóle o co chodzi z niedźwiadkami??? niedźwiadek to symbol bessy
R.K. / 2007-07-19 09:29 / Tysiącznik na forum
czy wiesz chociaz,co to jest bessa ?
Podniecony / 87.206.98.* / 2007-07-19 09:28
P********* Niedzwiadku - tak to ujme...
kiniu11 / 2007-07-17 10:37 / portfel / Przegrany
Dokupiłem jednostki w następnych funduszach,ostatnie informacje jednak wskazują że do jesieni będzie żle,wybory pewne co mam robić bo aż głupio po dwóch tygodniach sprzedawać i wyjść na minusie. Co robic co wy o tym myślicie
Pooh / 2007-07-20 02:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
"Co robic?"-olać politykę.
"do jesieni będzie żle" -komu i skąd to info???
Przyjrzyj się też, jak dany fund zachowuje się w czasie spadków. Kursy niektórych jednostek prawie nie drgnęły w dół, mimo, że mieliśmy na MidWig korektę w locie. Pozdro i powodzenia.
kartka / 194.0.100.* / 2007-07-19 09:27
jak masz kasę w funduszach to nigdy nie ulegaj emocją....ja całe moje oszczędności od 1999 roku mam w funduszach i powiem Ci że zawsze wychodzę na swoje.... nie mozna nastawiać sie na spekulację bo to nie ma sensu, a poza tym nawet jeżeli jest duża korekta to po jakimś czasie znowu będziesz na plusie... i to duzym plusie...
sebastian.drutowski / 2007-07-17 12:26 / "Uznany doradca inwestycyjny"
Moja zasada numer 1 - fundusze absolutnie nie nadają się do spekulacji. Postępując w taki sposób można tylko stracić. Przecież to logiczne, że jak siedzisz w akcyjnych to ryzykujesz nawet 30% spadek. Ja nigdy nie sprzedaję i nie bawię się w żadne konwercje, nawet jak mi nie wyjdzie i kupię na górce. Tak mam np. z MiS-iem Millennium. Jestem trochę w plecy, ale jak bym teraz wyszedł to ze stratą. Po drugie akurat ten fundusz jest bardzo dobry i w przyszłości ma bardzo duży potencjał wzrostu. Po trzecie wyjście z niego to pożegnanie się z tym funduszem, bo jest już zamknięty i jeśli ludki nie zaczną masowo umarzać z niego jednostki to otworzony już nigdy nie będzie, bo nie sądzę żeby kolejny raz zmieniali jego statut i podnosili górny pułap jego aktywów z obecnych 600 mln do np. 1mld (wtedy już całkowicie utracił by sterowność). To oczywiście tylko przykład, ale raczej tak trzeba patrzeć na konkretne inwestycje.
Po drugie raczej mamy korektę, niż bessę i to raczej tylko na polskim parkiecie.
prawiezaratustra / 2007-07-19 19:16 / _
Przyznaję rację. Na funduszach zawsze zarabiałem. Wszystkie sprzedaże i konwersje pomniejszały tylko moje zyski, mimo że w momencie ich dokonywania wydawało się, że postępuję w zgodzie z ekonomia.
pchelek / 2007-07-19 12:49 / Tysiącznik na forum
mam fundusze akcyjne od 10 lat - nigdy nie konwertuje - przeczekuje glebokie spadki - po wiekszych wzrostach zmieniam tylko fundusze - kolejno - pionner, arka, inion, dws, teraz zagraniczne blackrock [mining gold emerging].
kiniu11 / 87.105.6.* / 2007-07-14 12:50
Myślę ze w nastepnym tygodniu fundusze odrobią co straciły co muślicie,ma ktos wyniki PZU małych i średnich z 13-tego
ElkaP / 84.10.127.* / 2007-07-19 22:59
obserwuję ten fundusz i mam jego wynik z 13.07 jako wzrost: +0,24%; jak masz wartość z 12-tego to sobie oblicz wartość jednostki.
pozdrawiam
R.K. / 2007-07-19 09:31 / Tysiącznik na forum
przeciez wyniki mozesz sobie obejrzec na stronie banku a pozatym masz je codziennie w prasie: np. zielone strony Rzeczpospolitej albo Wyborcza
Egzorcysta / 2007-07-15 20:34 / portfel / "Farciarz na giełdzie"
Z 13tego dostepne beda dopiero w ponjiedzialek okolo 20stej.
jertom / 2007-07-16 18:44 / portfel / Bywalec forum
bessy to jeszcze nikt w polsce tak naprwdę nie przeżył bo bessa to kilkuletni spadek wartości giełdy a mieliśmy taki jeszcze nie i teraz tez nie będziemy mieć ot zwykła korekta przede wszystkim na napompowanych misiach i rynku nieruchomości duże spółki się trzymają a jak długa i jak głęboka bedzie ta korekta zależy od nas wszystkich od naszy nerwów i czy polecimy wyciągać kasę czy też nie ja ze swojej strony właśnie szykuję się na zakupy
nowicjusz1982 / 2007-07-14 14:12 / Dzieciak *€* forum
nie jestem tu dlugo ale z tego co czytam wnioskuje ze powinno sie cos ruszyc i jak napisal ktos wczesniej '' 3 na 2 '' a moze lepiej gialdy na swiecie tez chyba niezle z tego co przeczytalem takze jestem dobrej mysli.tylko dzieki temu forum zdalem sobie sprawe ze bledem moim jest wrzucenie wszystkiego na jeden fundusz ale tak wyszlo wkrotce zamierzam w mbank przezucic i tam na 3 fundusze
40% dws top50 miss plus [akcji]
30% unikorona [akcji]
30% pobawic sie trzymac na czyms co bedzie w miare rowne [rowniez akcyjny fundusik]
pchelek / 2007-07-19 12:50 / Tysiącznik na forum
sa jeszcze blackrock i tempelton - rownie dobre jak polski
TaS / 2007-07-14 13:58 / Tysiącznik na forum
nie sadze by ktos poza pracownikami tego tfi mial te wyniki...

a nastepny tydzien bedzie zalezec od swiata... moim zdaniem :)

odrobienie nie jest pewne ;)
afka / 2007-07-14 02:33 / portfel
eee głupoty piszesz niedzwiadek. Największy bład to teraz wyciągać kasę jak jednostki są tak tanie. Ja przeczekałam, nawet dokupiłam za "symboliczną złotówkę" i już widze że od przyszłego tygodnia będzie zielono. Giełda w USA znów zakończyła się na plusie, więc don't worry be happy......
TaS / 2007-07-13 23:04 / Tysiącznik na forum
lubie takie posty - sieją panike :)

rozumiem,ze trzymasz krótkie? ;)
cortez / 2007-07-14 00:17 / Bywalec forum
niedzwiadku nie prowokuj:)
spokojniej, bo tylko nerwy szarpiesz. Sobie i innym. Na bessę się nie zanosi. Korekta była do przewidzenia, po takim przeszacowaniu spółek. Teraz oczyści się atmosfera, wróci zieloy kolor na dniach:)
Pozdrawiam
TaS / 2007-07-14 00:32 / Tysiącznik na forum
na bessę zanosi sie jak tylko zaczyna się hossa - tak dla jasności.

bessa jest pewna jak śmierć i podatki :)

pytanie kiedy nastąpi :)

nie chciałbym by nastąpiła teraz - ale to tylko rzyczenia - nie mam na to wpływu... rynek zdecyduje :)
Grafia / 217.153.39.* / 2007-07-24 09:11

2007-07-14 00:32:33 | *.*.*.* | TaS [ Tysiącznik na forum ]
na bessę zanosi sie jak tylko zaczyna się hossa - tak dla jasności.

bessa jest pewna jak śmierć i podatki :)

pytanie kiedy nastąpi :)

nie chciałbym by nastąpiła teraz - ale to tylko rzyczenia - nie mam na to wpływu...
rynek zdecyduje :) skomentuj

jeśli grasz na giełdzie tak jak znasz ortografię to daruj sobie rady dla innych,którzy często potrzebują wymiany doświadczeń aby nie popełniać błędów.
TaS / 2007-07-24 23:56 / Tysiącznik na forum
Grafia,

MEA CULPA :)

napisac zyczenia przez "rz" to wpadka na całego - widac pobyt w kraju gdzie emeryci jezdza srebrymi mercedesami oduca mnie polskiej ortografii.

we wszystkich swoich postach podkreslam,ze: nie naganiam, nie jestem ekspertem - "nie znam sie" i opieram sie na wlasnych doswiadczeniach...

bede dopisywal,ze mam problemy z ortografia :D
cortez / 2007-07-14 01:28 / Bywalec forum
ale rynek to też my - inwestorzy:) i trochę wpływu mamy:) jako grupa oczywiście

Panika, niestety wpływa również na rynek, panika tych mniej doświadczonych, którzy jak tylko zobaczą czerwony, panikują, uciekają, a to krok w stronę spadków. Więc uspakajając takich "panikarzy" trochę zapobiegamy.

Trochę to wyidealizowane, ale... co tam:)

Zgadzam się przewidzieć korektę, bessę w 100% się nie da. Ale jakieś wnioski z obserwacji można wyciągnąć. Wyczucie, trochę doświadczenia, obserwacji i szczęścia, to zawsze pomaga.

Chociaż przewidzieć bessę, oj to by było ---> bliżej wymarzonego pierwszego miliona:)
TaS / 2007-07-14 10:53 / Tysiącznik na forum
hmmm dzienne obrotny na gpw to ok. 1,2mld-3mld złotych - tacy jak my obracja kwotami rzędu 100 000 - 1 mln i nasz wpływ na giełdę jest nijaki. Fundusze, okej one moga wiele. ale uczestnicy funduszy nie maja wplywu na ich funkcjonowanie.

póki dostęp do nowotań funduszy nie jest tak banalny, ze np nie ma ich w wiadomosciach to nie ma problemu ludzi nie beda panikowac :)
blazek999 / 2007-07-13 22:51 / Bywalec forum
hmm....
nie wydaje mi się... :)
zbyt dobre nastroje na świecie, pozatym testowane pozimy wsparcia skutecznie sie obroniły i jak już wspomniałem w innym poscie raczej pójdziemy na północ... mozolnie ale zawsze :)
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy