ING BiN

cezmen / 82.139.7.* / 2007-07-13 18:55
witam,
czy ktoś mi może doradzić w temacie funduszu ING Budownictwa i Nieruchomości..
włozyłem w niego 1,5 miesiaca temu 25tys i nie jestem pewny czy przerzucic kase w inny fundusz, ponieważ ten idzie w dół...
czym to może bys spowodowane?

czy ktos mi może doradzić??
pozdrawiam
cezmen
Wyświetlaj:
TaS / 2007-07-13 23:09 / Tysiącznik na forum
niestety ten fundusz jest dziwny - wystartował jak z procy i teraz osłabł. napewno po 1,5 miesiąca szkoda kaski wyciagac ze strata. Mysle,ze w ciagu paru lat przynieise zyski, nie tyle co misie, ale zyski.

Jego konstrukcja oparta jest w dużej mierze na dłużnych, więc wolno rośnie.

następnym razem polecam dywersyfikacje... dużą :)
afka / 2007-07-14 02:28 / portfel
Wig budownictwa był dziś na dużym plusie bo aż 1,5. Radze ci zrezygnować z tego funduszu jak tylko odrobisz straty. Jesteś pod parasolem w ING więc gdy już wyjdziesz na zero zrób konwersje 10 tyś na akcyjne, a 15tyś wypłać i załóż darmowe konto w mbanku. Tam kupisz dobre fundusze bez prowizji czyli nie zaczniesz od straty jak w przypadku ING.

Teraz jednostki staniały to może byłoby dobrze już w poniedziałek zrobić konwersje na akcyjne, może z 5 tyś na próbę :)

Decyzja należy do ciebie, ale ten fundusz jest marniutki. Osobiście też go miałam, co prawda niecałe dwa miesiące, a juz dotkneła mnie mała starta.
cezmen / 82.139.7.* / 2007-07-15 12:00
a co proponujesz kupić w mbanku? zrównoważone?
pozdr
cezmen
afka / 2007-07-15 12:35 / portfel
Ja osobiście inwestuje agresywnie, wiec i tobie tak polecam. 15 tyś podziel na 3,4 fundusze,
Legg Masson akcji (4tyś)
Pzu MISS (4tyś)
Unikorona akcji (4 tyś)
Skarbiec akcji lub Idea akcji (3 tyś)

Co prawda są to same fundusze akcyjne, ale na takim portfelu mozesz zarobic nawet 50% w rok. Decyzja nalezy do ciebie...

acha i jeszcze jedno, nie kupuj wszystkiego w jeden dzien, tylko wchodź np. co tydzień z dwoma tysiącami, bo wakacje są niespokojne, a od wrzesnia powinno być wszystko ok.

Pozdrawiam
sebastian.drutowski / 2007-07-15 16:21 / "Uznany doradca inwestycyjny"
Podziwiam te osoby, które jadą ostro i wszystko trzymają w akcyjnych. Lubię ryzykować, ale nie aż tak. Jestem jednak zwolennikiem portfela bardziej zrównoważonego (przynajmniej w proporcji 55% akcyjne - 45% hybrydowe z wyodrębnioną częścią stabilną). Część hybrydowa to jeden dobry fundusz zrównoważony (jak dla mnie bezkonkurencyjny jest Lukas Dynamiczny) i do tego fundusz aktywnej alokacji (np. Uni Akt. Alok. 95%) jako wystudzenie porftela (część stabilna), który w zależności od sytuacji na rynku inwestuje w akcje lub obligacje. Dodam też, że w części akcyjnej zawsze obowiązuje dywersyfikacja (tylko jeden klasyczny fund akcyjny oparty na WiG-u, do tego jakiś Miś, plus ewentualnie 10% fundusz akcyjny zagraniczny).
nowicjusz1982 / 2007-07-15 20:35 / Dzieciak *€* forum
hmmm ja mam kase na 1 funduszu ale to przypadek ale planuje przezucic do mbanku i 3/4 fundusze ale tez akcyjne wszzystkie :))
afka / 2007-07-15 12:36 / portfel
Ewentualnie fundusz mbank agresywny zamiast skarbca czy Idei:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy